امیکرون در ایران؛ پیش‌بینی ابتلای صد هزار نفر در روز، بازگشایی بخش‌های آی‌سی‌یو

12/11/1400 12:54 ب.ظ

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران با اشاره به این که شیوع کرونا در ایران «در مرحله اپیدمی تصاعدی» قرار دارد پیش‌بینی کرد آمار روزانه ابتلا در ایران تا صد هزار نفر هم برسد.

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران با اشاره به این که شیوع کرونا در ایران «در مرحله اپیدمی تصاعدی» قرار دارد پیش‌بینی کرد آمار روزانه ابتلا در ایران تا صد هزار نفر هم برسد. ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت ایران، با اشاره به این که شیوع کرونا در ایران «در مرحله اپیدمی تصاعدی» قرار دارد پیش‌بینی کرد که آمار روزانه ابتلا به کرونا در ایران تا صد هزار نفر هم برسد.

به گفته این مقام در روز سه‌شنبه، ۱۲ بهمن، در حال حاضر نیز تعداد بیمارانی که به کرونا مبتلا می‌شوند ولی «گزارش داده نمی‌شود بیش از پنج برابر تعدادی است که در حال حاضر تشخیص داده می‌شود». روز گذشته وزارت بهداشت ایران از شناسایی حدود ۲۹ هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا خبر داده بود که با توجه به گفته‌های امروز این مقام وزارت بهداشت،‌ آمار واقعی مبتلایان به کرونا در حال حاضر حدود ۱۵۰ هزار نفر در روز است.

در همین حال،‌ تقی ریاحی، رئیس بیمارستان رسول اکرم تهران، با اشاره به این که تعداد افراد بستری کرونایی افزایش یافته گفت اوایل دی‌ماه امسال «بعد از دو سال بخش‌های آی‌سی‌یو برای بیماران کرونایی بسته شد»، ولی با توجه به افزایش تعداد بیماران بدحال، دوباره این بخش‌ها بازگشایی شده‌اند. headtopics.com

او تاکید کرد: «هرگونه علائم تنفسی و سرماخوردگی را باید ابتلا به کرونا تلقی کرد.»

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

دومین روز تحصن معلمان در ایران؛ یک کنشگر صنفی در مریوان بازداشت شدتحصن‌کنندگان در روز دوم با در دست گرفتن پلاکارد، همچمین خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. بامداد یکشنبه شعبان محمدی، کنشگر حقوق معلمان در منزلش در مریوان بازداشت شد.

گزارش صدای آمریکا از تظاهرات در واشنگتن در اعتراض به طالبان؛ «در کنار زنان افغانستان ایستاده‌ایم »عده‌ای از افغانستانی‌های مقیم ناحیه واشنگتن، پایتخت آمریکا، و فعالان حقوق_زنان، روز یکشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) طی یک گردهمایی اعتراض‌آمیز خواستار اعاده حقوق زنان در افغانستان شدند. تف تف تف لعنت

بازداشت چند معلم در تجمع‌های اعتراضی سراسر ایران؛ معترضان: «کارد به استخوان رسیده» استمعلمان و فرهنگیان ایران پس از دو روز تحصن گسترده در بیش از ۲۰۰ شهر و روستا، روز دوشنبه نیز برای پیگیری مطالبات صنفی و مدنی خود در نقاط مختلف کشور اقدام به تجمع و اعتراض کردند. بر اساس گزارش‌ها، نیروهای امنیتی چند نفر از فرهنگیان معترض را بازداشت کرده‌اند. نهار خوردید؟چقدر حقوق میگیرید؟خب دعا کنید مشکلات حل میشه

توزیع رایگان وسایل پیشگیری از بارداری در ایران ممنوع شد

تغییر در برنامه اتمی ایران براساس گزارش تازه آژانس

ایران به جای کرج در اصفهان سانتریفیوژهای پیشرفته تولید می‌کنددولت ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داده است که قصد دارد تولید ماشین‌های سانتریفیوژ را به جای تاسیسات تسای کرج در یک مجموع جدید در اصفهان آغاز کند. شرکت تکنولوژی... چرا در مکه نباشه حرامزادها!!! ما میاییم تا_چشم_دروغ_گویان_ودشمنان_موجودیت_ایران_زمین_کور_گردد 👺🤣👺 گـــه💩💩 توشرفت ملت خاموش بی غیرت بی وطن خفته اسلام زده توپ تانک فشفشه ملت خاموش کوسکشه توپ تانک خمپاره مهر برلب کون پاره نـه شیخ خوبه نــه ملا بریـن به ایت الله ملای خوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم

نسخه چاپی

ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت ایران، با اشاره به این که شیوع کرونا در ایران «در مرحله اپیدمی تصاعدی» قرار دارد پیش‌بینی کرد که آمار روزانه ابتلا به کرونا در ایران تا صد هزار نفر هم برسد.

به گفته این مقام در روز سه‌شنبه، ۱۲ بهمن، در حال حاضر نیز تعداد بیمارانی که به کرونا مبتلا می‌شوند ولی «گزارش داده نمی‌شود بیش از پنج برابر تعدادی است که در حال حاضر تشخیص داده می‌شود».

روز گذشته وزارت بهداشت ایران از شناسایی حدود ۲۹ هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا خبر داده بود که با توجه به گفته‌های امروز این مقام وزارت بهداشت،‌ آمار واقعی مبتلایان به کرونا در حال حاضر حدود ۱۵۰ هزار نفر در روز است.

در همین حال،‌ تقی ریاحی، رئیس بیمارستان رسول اکرم تهران، با اشاره به این که تعداد افراد بستری کرونایی افزایش یافته گفت اوایل دی‌ماه امسال «بعد از دو سال بخش‌های آی‌سی‌یو برای بیماران کرونایی بسته شد»، ولی با توجه به افزایش تعداد بیماران بدحال، دوباره این بخش‌ها بازگشایی شده‌اند.

او تاکید کرد: «هرگونه علائم تنفسی و سرماخوردگی را باید ابتلا به کرونا تلقی کرد.»

در پی ابتلای ۴۵ نماینده مجلس ایران به کرونا، ساعات کار مجلس کاهش یافت

در اظهارنظری دیگر، حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، گفت که این کمیته توصیه کرده است که محدودیت‌های اجتماعی به مدت دو هفته در سراسر کشور اجرا شود. تصمیم‌گیری درباره اعمال محدودیت‌ها بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

در همین حال، روز گذشته در پی افزایش شمار نمایندگان مبتلا به کرونا، هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که جلسات مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۱۲ و ۱۳ بهمن در دو ساعت و در هفته آینده در سه بخش برگزار خواهد شد.

نهاد ریاست جمهوری ایران نیز اعلام کرده است که سفرهای استانی ابراهیم رئيسی فعلا انجام نمی‌شود.

در روزهای اخیر آمار رسمی مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران بین ۲۰ تا ۳۰ نفر اعلام شده، ولی مسعود یونسیان، عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کووید ۱۹، گفته است «هنوز مرگ‌های ناشی از امیکرون شروع نشده و بروز مجدد مرگ‌های سه رقمی و بیش از صد نفر در این پیک دور از انتظار نیست».

او گفته است روند پوشش واکسیناسیون در ایران مناسب نیست و هنوز کشور درگیر قله بیماری کرونا با سویه امیکرون نشده است.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران، اما روز سه‌شنبه از روند واکسیناسیون در ایران ابراز رضایت کرده و گفته است: «۹۰ درصد جمعیت هدف کشور یک دز، حدود ۸۱ درصد ۲ دز و ۲۵ درصد نیز دز سوم واکسن علیه کرونا را تزریق کردند.»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.