اولین روز ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیم

31/06/1400 12:14 ق.ظ

طالبان سهیل شاهین را سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد معرفی کر و خواستار نطق امیرخان متقی در نشست مجمع عمومی این سازمان شد پوشش زنده ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را در این صفحه دنبال کنید🔽

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که واشنگتن اولویت را به «دیپلماسی» می‌دهد و از نیروی نظامی تنها به عنوان «آخرین ابزار» استفاده خواهد کرد. خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داد که گروه طالبان خواستار اختصاص وقت برای سخنرانی امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده است.

نامه امیرخان متقی و معرفی سهیل شاهین به عنوان نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد به معنای رویارویی با غلام اسحاقزی، نماینده دولت سرنگون شده اشرف غنی، رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در مقر سازمان ملل در نیویورک است.

رئیس‌جمهوری پرو خواستار دسترسی بدون تبعیض به واکسن کرونا شد وی همچنین در بخشی از سخنانش بر لزوم مبارزه با معضل گرسنگی در سطح جهان تاکید کرد.22:12عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در پیامی ضبط‌شده به نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش به ارتقای حقوق بشر در داخل متعهد است.

رئیس‌جمهوری کرواسی: توافق هسته‌ای با ایران از پایه‌های ثبات در خاورمیانه است وی همچین توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران را یکی از پایه‌های ثبات در منطقه خاورمیانه دانست. زوران میلانوویچ در همین راستا از تلاش‌های دیپلماتیک برای احیای برجام حمایت کرد.21:37 headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جلوش ميكروفون صدا و سيماي ميلي خودمونه كه يابو چه اسم جالبي داره فکر کرده سازمان ملل مرکز تروریستی آی ایس آی در کویته پاکستان است

بورل: نشست طرف‌های برجام در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار نمی‌شودمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اشاره به درخواست دولت ایران برای تعلیق موقف گفتگوهای وین جهت «بررسی گزارش مذاکرات و دست‌یابی به درک کلی از این پرونده حساس» یادآور شده که «تابستان به سر آمده» و «ما منتظر از سرگیری گفتگوها در وین هستیم.»

پوشش زنده نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیمامیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیست پوشش زنده ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را در این صفحه دنبال کنید: اشتباه میکند نظام طالبان را هیچ کس قبول ندارد بجز از جنگجویان این گروه ایران کرواسی آقای رئیس جمهور ، آخوندهای ایران ، قوانین بین المللی را نقض کردند. آنها مشغول بمب سازی بوده وبرنامه شان را ازدید جهان مخفی نگه داشته اند. اخیرا آقای گروسی طی ۲ گزارش محرمانه ، نقض های فاحش وبسیار خطرناک ایران را فاش کرد. با هیتلر توافق نمیکنند .

جوزپ بورل: نشست هسته‌ای با ایران در حاشیه مجمع عمومی نخواهیم داشتدر حالی که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز گذشته گفته بود که مقامات ایران و قدرت‌های جهانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیدار خواهند داشت جوزپ

پخش زنده I سخنرانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحدپخش زنده I سخنرانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان_ملل متحد رئیسی: به دنبال تعامل موثر با کشورهای همسایه هستم ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری ایران از طریق ویدئو کنفرانس در هفتاد و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان_ملل متحد سخنرانی کرد.

دیدار امیر عبداللهیان با وزیران امور خارجه عراق و ونزوئلا در حاشیه مجمع عمومی سازمان مللوزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، با وزیران امور خارجه عراق و ونزوئلا به صورت جداگانه دیدار و رایزنی کرد. روزیکه میدان و دیپلماسی باهم یکسو باشند دنیا نگران اقتدار ما خواهد شد و این همان روز است که دنیا به احترام به ما نگاه خواهد کرد نه مثل 8 سال گذشته با تمسخر و کم بینی

هفتادوششمین مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی گوترش آغاز شدهفتادوششمین مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی گوترش آغاز شد گوترش با بیان اینکه ارزش‌های بشری در جهان در هیچ زمانی مانند امروز در معرض تهدید نبوده گفت: زمان آن فرا رسیده تا به بازنگری ساختار سیاسی جهان بپردازیم، ساختار کنونی جوابگوی چالش‌های جهان امروز نیست مزخرف گفته! الان پدر من داره طالبانو دیگر اقتدارگرایان رو حمایت میکنه؟ دور همی سیاستمداران عوضی! سازمان ملل دروغی بیش نیست در واقع سازمان همون پنج کشوریه که حق وتو دارن

آخرین اخبار و گزارش‌ها از نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.23:01

«طالبان خواستار اختصاص وقت برای سخنرانی در مجمع عمومی شد»

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داد که گروه طالبان خواستار اختصاص وقت برای سخنرانی امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده است.

بنا به این گزارش گروه طالبان سهیل شاهین را به عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است. رویترز گزارش داد که امیرخان متقی، وزیر خارجه دولت طالبان روز دوشنبه در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار سخنرانی برای شرکت‌کنندگان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شد.

نامه امیرخان متقی و معرفی سهیل شاهین به عنوان نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد به معنای رویارویی با غلام اسحاقزی، نماینده دولت سرنگون شده اشرف غنی، رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در مقر سازمان ملل در نیویورک است.

پذیرش احتمالی سفیر طالبان از سوی سازمان ملل متحد می‌تواند دستاورد مهمی برای دولت معرفی شده از سوی این گروه در راستای کسب مشروعیت بین‌المللی و به رسمیت شناخته شدن باشد.22:25

رئیس‌جمهوری پرو خواستار دسترسی بدون تبعیض به واکسن کرونا شد

پدرو کاستیلو، رئیس‌جمهوری پرو در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار دسترسی بدون تبعیض همه ساکنان کره زمین به واکسن کرونا شد.

وی همچنین در بخشی از سخنانش بر لزوم مبارزه با معضل گرسنگی در سطح جهان تاکید کرد.22:12عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در پیامی ضبط‌شده به نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش به ارتقای حقوق بشر در داخل متعهد است.

وی درباره مناقشه اسرائیل با فلسطینی‌ها افزود که تنها راه‌حل این مناقشه دستیابی به راه‌حلی «منصفانه و جامع» خواهد بود.21:52

رئیس‌جمهوری کرواسی: توافق هسته‌ای با ایران از پایه‌های ثبات در خاورمیانه است

زوران میلانوویچ، رئیس‌جمهوری کرواسی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش نگران است تا افغانستان بار دیگر به مرکز تروریسم تبدیل شود.

وی همچین توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران را یکی از پایه‌های ثبات در منطقه خاورمیانه دانست. زوران میلانوویچ در همین راستا از تلاش‌های دیپلماتیک برای احیای برجام حمایت کرد.21:37

رئیس‌جمهوری چین: دخالت نظامی به نام دموکراسی تنها خسارت به بار می‌آورد

شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین در پیامی ضبط‌شده به نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که دخالت نظامی در کشورهای دیگر به نام دموکراسی تنها خسارت به بار می‌آورد. وی همچنین بر لزوم همکاری‌های برد-برد بین کشورهای جهان تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری چین افزود که پکن هرگز به دنبال آسیب زدن به کشورهای دیگر یا قلدری نیست.21:18گای پارملن، رئیس‌جمهوری سوئیس در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد همه‌گیری ویروس کرونا را «فاجعه بشری» خواند. وی همچنین بر لزوم همبستگی بین انسان‌ها در دوران همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری سوئیس خواستار دسترسی همه کشورها به واکسن کرونا شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم جدی گرفتن معضل تغییرات آب و هوایی تاکید کرد.21:03

اردوغان: جهان هنوز راه‌حلی برای بحران پناهجویان افغان و سوری پیدا نکرده است

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که جهان هنوز راه‌حلی برای بحران پناهجویانی که از افغانستان و سوریه مهاجرت کرده‌اند پیدا نکرده است.

رئیس‌جمهوری ترکیه در همین راستا نسبت به افزایش مهاجرت به دلیل تغییرات آب و هوایی هشدار داد. وی افزود که تغییرات آب و هوایی تفاوتی بین کشورها و انسان‌ها قائل نخواهد شد و همگان از آن آسیب خواهند دید.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود که توافقنامه پاریس درباره تغییرات آب و هوایی ماه آینده برای تصویب به پارلمان ترکیه ارسال خواهد شد.20:40ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران در بخشی از سخنان ضبط‌شده‌ای که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد آمریکا را متهم کرد که هنوز «سیاست ظلم حداکثری» را رها نکرده است.

رئیس‌جمهوری ایران گفت: «ما چیزی بیشتر از حق خود نمی‌خواهیم. ما خواستار اجرای حقوق بین‌الملل هستیم. همه طرف‌ها باید به توافق هسته‌ای و قطعنامه سازمان ملل متحد در عمل پایبند بمانند.»

وی افزود: «پانزده گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهدات خود را تائید کرده است اما آمریکا به تعهد خود که لغو تحریم‌هاست عمل نکرده است. نقض عهد کرده است. از برجام خارج شده است، تحریم‌های بیشتری را بر ملت من تحمیل کرده است.»

ابراهیم رئیسی گفت: «ما به وعده‌های دولت آمریکا اطمینان نداریم.»

او در عین حال بار دیگر تاکید کرد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست.

رئیس‌جمهوری ایران در بخش پایانی سخنانش گفت: «جمهوری اسلامی ایران گفتگویی را مفید می‌داند که نتیجه آن لغو تحریم‌های ظالمانه باشد.»20:20

رئیسی: امروز آمریکا از عراق و افغانستان خارج نمی‌شود بلکه اخراج می‌شود

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران در ابتدای سخنرانی‌ ضبط‌شده‌اش در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایران را «پیشروترین کشور در نظام سیاسی انتخابی در غرب آسیا» توصیف کرد.

وی با اشاره به پرتاب شدن شهروندان افغان از هواپیمای آمریکایی در آستانه تکمیل خروج نظامیان این کشور از افغانستان گفت: «نظام سلطه بی‌اعتبار است؛ چه در داخل چه در خارج.»

رئيس‌جمهوری ایران گفت که آمریکا به جای تغییر «روش زندگی» خود با جهان تنها «روش جنگ» خود را با جهان تغییر می‌دهد.

وی وضع تحریم را «روش جدید جنگ آمریکا با ملت‌ها» خواند.

ابراهیم رئیسی در سخنانش همچنین ویروس کرونا را «بانگ بیدارباشی» توصیف کرد تا به گفته وی مشخص شود که «امنیت تک تک انسان‌ها به هم وابسته است.»

او درباره تحولات افغانستان نیز اظهار داشت: «اگر در افغانستان حکومتی فراگیر با مشارکت موثر تمام اقوام اداره کشور را در دست نگیرد امنیت به افغانستان باز نخواهد گشت. قیم‌مآبی نیز همانند اشغالگری محکوم به شکست است.»

ابراهیم رئیسی درباره مناقشه اسرائیل با فلسطینی‌ها نیز گفت که «طرح معامله قرن نیز مانند سایر طرح‌های تحمیلی قبلی شکست خورد.»21.09.2021رئیسی: تحریم علیه ایران، با برنامه هسته‌ای شروع نشد با ملی شدن صنعت نفت در سال ۱۹۵۱ میلادی آغاز شد

رئیس جمهوری ایران در این نشست از طریق ویدئویی ضبط شده گفت: دو حادثه حمله به ساختمان کاپیتول در ۶ ژانویه و سقوط شهروندان افغانستان از هواپیما در فرودگاه کابل نشان داد که آمریکا نه در داخل و نه در خارج اعتباری ندارد. و آمریکا به دنبال هژمونی است که عامل بی ثباتی است.

وی اقزود: تحریم آمریکا علیه ایران با برنامه هسته‌ای شروع نشد و به سال ۱۹۵۱ میلادی بازمی‌گردد به ملی شدن صنعت نفت و برافکندن دولتی که منتخب بود.

آقای رئیسی گفت: تحریم ها اجازه نداد که ایران واکسن مورد نیازش را از بازارهای بین المللی تهیه کند و مجبور به تولید آن در داخل کشور شد.

آقای رئیسی همچنین با اشاره به داعش و نام بردن از قاسم سلیمانی گفت که حضور نظامی آمریکا در سوریه و عراق مهم‌ترین مانع تحقق دموکراسی و اراده مردم است و راه حل بحران یمن نیز با گفتگوهای سازنده بین یمنی‌ها قابل حل است.

وی در ادامه افزود: پروژه مقابله با ملت ایران به طور کامل شکست خورده است. همه طرف‌ها باید به توافق هسته‌ای متعهد باشند.