رییس دانشگاه تهران پس از درخواست آزادی کسری نوری، برکنار شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه_تهران یک روز بعد از این که درنامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواهان آزادی کسری نوری، دانشجوی زندانی این دانشگاه شده بود از کار برکنار شد. اخبار_ایران

استان‌وایر- محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران یک روز بعد از این که درنامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواهان آزادی کسری نوری، دانشجوی زندانی این دانشگاه شده بود از کار برکنار شد.

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور محمود نیلی احمدآبادی را از ریاست دانشگاه تهران برکنار و محمد مقیمی را جانشین او کرد. مقیمی استاد مدیریت دولتی دانشگاه تهران است و پیش از این مسوولیت‌هایی چون معاونت آموزش و برنامه‌ریزی دیوان محاسبات کشور، ریاست هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان قم و ریاست پردیس فارابی دانشگاه تهران را بر عهده داشته است.

نیلی احمدآبادی یک روز پیش برکناری در نامه‌ای از محسنی اژه‌ای خواسته بود کسری نوری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» را آزاد کند. رییس سابق دانشگاه تهران درباره این نامه به «ایسنا» گفته بود: «با توجه به اینکه کسری نوری دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران است و نیمی از دوره حبس خود را گذرانده، ظاهرا قانون این اجازه را داده که آزاد شود.»محمود نیلی احمدآبادی، از ۱۹ خرداد سال ۹۳ ریاست این دانشگاه را بر عهده داشت. برکناری او اولین تغییر رئیس دانشگاه از سوی وزیر علوم دولت ابراهیم رییسی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرونده پیچیده توماج صالحی؛ از اتهام تبلیغ علیه نظام تا امیدواری به آزادی زودهنگامAmirMiresmaeili طبق حرف هاي وكيل تو اين مصاحبه، توماج برانداز نيست و با اصل نظام مشكلي نداره كه دايي توماح هم گفته بود كه توماج برانداز نيست غلط بودنشو كار ندارم ولي خيلي احمقن اگه فكر ميكنن با اويزون شدن به ماده فلان و بهمان و گفتن اينكه با اصل نظام كار نداشته ميتونن نجاتش بدن ج ا ولش نميكنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نیلی احمدآبادی از دانشگاه تهران رفت؛ مقیمی سرپرست شد- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimمقیمی سرپرست دانشگاه_تهران شد وزیرعلوم طی حکمی «سید محمد مقیمی» را به‌عنوان «سرپرست دانشگاه تهران» منصوب کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اسلامی: آژانس از سیاسی‌کاری بپرهیزد/ برجام یک نمونه بارز از حسن‌ نیت ایران استرئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ایران همواره با آژانس همکاری کرده است، در عین حال لازم است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سیاسی کاری بپرهیزد و استقلال، بی طرفی و حرفه‌ای بودن خود را حفظ کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گوترش: از ترکیه بابت حمایتش از پناهجویان نیازمند، صمیمانه قلب تشکر می‌کنمگوترش: از ترکیه بابت حمایتش از پناهجویان نیازمند، صمیمانه قلب تشکر می‌کنم باید هم تشکر کند. ترکیه تبدیل شده به انبار پناهجو در جهان تورکان، کاملترین علوم عالم و جهان دارند نه مثل صلیبچیها و اعراب، علوم ذهنی ناقص و محدود. کوترش بایستی کاملترین علوم عالم و جهان، علوم حق حقیقی طبیعی خردمندانه(انجمن مغان) ده هزار ساله ی تورکان را کامل برسمیت سازمان ملل متحد بشناسد نتنها حقوق بشر (انجمن مغان) را بنام کوروش!....
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشت اثر منحصر به‌فرد از پیکاسو از سوی دخترش به فرانسه واگذار شدبه گفته وزیر فرهنگ فرانسه واگذاری آثار جدید پیکاسو بر اساس توافقی صورت می‌گیرد که به دختر این هنرمند اجازه می‌دهد تا مالیات بر ارث خود را به صورت غیرنقدی پرداخت کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مهمانان ناشناس تیم ملی فوتسال در سفر به لیتوانی؛ دوستان آقای رییسyounesipour جریان چیه ؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »