انتقاد مورخ آمریکایی از رویکرد غرب در قبال ترک‌ها و مسلمانان

02/09/1398 11:08 ب.ظ

ویلیام هول، پژوهشگر مشهور آمریکایی اظهار داشت که غرب همواره مظلومیت مسلمانان و ترک‌ها را نادیده گرفته و درد و رنج‌ آنها را در طول تاریخ ناچیز شمرده‌ است. 23.11.

23.11.

2019 آنکارا/خبرگزاری آناتولی ویلیام هولت، مورخ و پژوهشگر سرشناس آمریکایی طی سخنانی در کنفرانس «سقوط بالکان: مهاجران فراموش شده جنگ 93» که در «انجمن تاریخی ترکیه» در آنکارا برگزار شد، گفت: غرب همواره ظلم علیه ترک‌ها را نادیده گرفته است.

وی در ادامه سخنرانی خود همچنین اظهار داشت: «غربیان همیشه درد و رنج ترک‌ها را ناچیز شمرده‌اند. اطلاعات بسیار نادرستی درباره تاثیر امپراتوری عثمانی در بالکان وجود دارد. تصویری بی‌رحمانه از ترکیه در غرب ایجاد شده است.

از نگاه غرب، ترک همیشه بی‌رحم بوده و هرگز مظلوم نبوده است. ظلم به مسیحیان در جنگ 142 سال پیش بیان ولی رنج مسلمانان نادیده گرفته می‌شود. کشتار علیه مسلمانان در غرب معمولا انکار می‌شود». این محقق آمریکایی پس از سخنرانی خود در گفتگو با خبرگزاری «آناتولی» ضمن انتقاد از رویکرد دوگانه کشورهای غربی در قبال وقایع تاریخی، تصریح کرد: headtopics.com

آنها خواهان بررسی ظلم علیه تُرک‌ها و مسلمانان در سطح بین‌المللی نیستند و بیشتر دوست دارند حوادثی را که برای مسیحیان رخ داده است، روایت کنند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بازداشت 46 تن در ترکیه در پی انتقاد از یورش نظامی آنکارا به شمال سوریهدستگاه‌های امنیتی ترکیه شنبه 23 نوامبر 46 تن از مخالفان یورش نظامی آنکارا به شمال سوریه را با روی تان سیاه باشد

انتقاد دموکرات‌های نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا از سرکوب اعتراض‌ها در ایرانپس از حمایت سناتور برنی سندرز از اعتراض‌های چند روز گذشته در ایران، چند نامزد دیگر رقابت‌های حزب دموکرات برای مقابله با دونالد ترامپ در انتخابات سال آینده هم در پیام های جداگانه از این اعتراضات حمایت کرده و از حکومت ایران به علت سرکوب خشونت‌آمیز معترضان انتقاد کرده‌اند. Thanks so much for your illegal sanctions against Iran creating more problems بهتر نبود مینوشتی اعتراضات مسالمت امیز تو که دروغو میگی خوبشو بگو.(سن کی الویی باتریپسان)

انتقاد شدید دولت آلمان از محکومیت فعالان محیط زیستی در ایران | DW | 22.11.2019نماینده ویژه حقوق بشر دولت آلمان از احکام زندان برای فعالان محیط زیستی ایران به شدت انتقاد کرد. بربل کوفلر خواستار آزادی فوری آنها شد و از دولت ایران خواست، به وظایف خود در قبال حقوق شهروندان کشورش عمل کند. ولی با رژیم تو یه تختخواب میخوابند! این قصه ها کهنه شده دیگه!😊 Das ist die Scheinheiligkeit der deutsche Staat. Wer soll es glauben? این خانم هیچ خجالت نمی کشد، انگار از یک هفته اخیر در کوچه و خیابانهای_ایران از طرف آخوندهای_قاتل، فاسد و تروریست علف و حیوان تلف میشوند. زهی بیشرمی! این همه انسان بیگناه که بخاطر دفاع از حقوق اولیه انسانی‌شان بدستور خامنه‌ای و روحانی مورد قتل و کشتار قرار گرفته و میگیرند.

دیدار شاهزاده رضا پهلوی با سیاست‌گذاران ایالات متحده، نامه جمعی از ایرانیان به ترامپشاهزاده رضا_پهلوی در دیدار با سیاست‌گذاران آمریکا، خواهان تحریم مسئولان قطع اینترنت و حمایت موثر از مردم ایران شد.جمعی از فعالان سیاسی در نامه‌ای به ترامپ، خواهان تحریم پخش ماهواره‌ای صداوسیما و منع دسترسی مقامات رژیم ایران به شبکه‌های اجتماعی شدند. اون مجاهدین خلق با پولشون بیشتر تونستن سیاستمداران آمریکا رو جذب کنن تا این تخم پهلوی که شما شدین تریبونش وای بر ملتی که بازمانده استبداد قبل سخنگویش باشد این یعنی/جامعه ٔایرانی فقط لایق شاه،ارباب و دیکتاتوریست و هنوز لیاقت حاکمیت ملت،مردم سالاری(دمکراسی) عدالت اجتماعی و شایسته سالاری را ندارد دلیل سازش غرب با ج.ا هم باوجود چنین قمپوزیسیونهاست بزودی عکس شازده آواتار این شبکه میشود بیخود این حزب و‌اون حزب نکنید تبلیغات بیخود هم‌در مورد هیچ گروهی انجام ندید همین حرفا باعث‌میشه بدترش سرمون بیاد تنها مردم و مردم و مردم حرف هیچ گروهی رو‌نزنید

ترامپ از اشرف غنی و عمران خان برای کمک به آزادی دو شهروند غربی سپاسگزاری کرددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان از آنها برای زمینه‌سازی آزادی استادان دانشگاه آمریکایی افغانستان تشکر کرده است.

آمریکا خواستار تهیه مستندهایی از نقض حقوق بشر و سرکوب اخیر در ایران شدپس از انتشار آمار و گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن بیش از 100 تن از تظاهرکنندگان در نقاط مختلف ایران در بفرمایید سند نه_به_ویرانی‌طلبی