آمریکا خواستار تهیه مستندهایی از نقض حقوق بشر و سرکوب اخیر در ایران شد

22/11/2019 10:49:00 ق.ظ

آمریکا خواستار تهیه مستندهایی از نقض حقوق بشر و سرکوب اخیر در ایران شد #العربية

العربية

آمریکا خواستار تهیه مستندهایی از نقض حقوق بشر و سرکوب اخیر در ایران شد العربية

پس از انتشار آمار و گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن بیش از 100 تن از تظاهرکنندگان در نقاط مختلف ایران در

مایک پمپئو پنجشنبه در حساب کاربری خود بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «واشینگتن مسئولان ایرانی متهم به دست داشتن در نقض‌ها را مجازات و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال خواهد کرد».خشونت‌های «نامتناسب»در همین حال وزارت خارجه آلمان روز پنجشنبه در بیانیه‌ای کاربرد خشونت‌های «نامتناسب» از سوی نیروهای امنیتی ایران علیه تظاهرکنندگان در این کشور را محکوم کرد.

وزارت خارجه آلمان ضمن شوک‌آور توصیف کردن گزارش‌ها درباره کشته شدن بیش از 100 نفر از تظاهرکنندگان در ایران از رژیم این کشور خواست تا به مردم اجازه دهد به طور آزادانه و مسالمت‌آمیز نارضایتی خود درباره اوضاع سیاسی و اقتصادی کشورشان را ابراز کنند.سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز ضمن درخواست از نیروهای امنیتی ایران برای حفظ خویشتنداری بر ضرورت حفظ حق تظاهرکنندگان در اعتراض مسالمت‌آمیز تاکید کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

بفرمایید سند نه_به_ویرانی‌طلبی

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را در حمایت از معترضان در هنگ هنگ تصویب کردمجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه چهارشنبه دو طرح را در حمایت از حقوق بشر در هنگ هنگ و معترضان در این جزیره واقع در جنوب چین تصویب کرد. به گزارش رسانه‌های آمریکا، طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دمو

لوموند: قطع اینترنت در ایران نخستین نمونه از نظر پیچیدگی در جهان است«دولت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده‌ها با بیرون از کشور کنترل داشته و روسیه نیز وعده بریدن از اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته ثابت کرد که از هم اکنون در کنترل کامل اینترنت به موفقیت دست یافته است.» بله از تدارکاتی یعنی پول ملت در چندین سال برای قطه دسترسی اون ها به حق طبیعشون و سلب هر نوع حقوق بشر به کار بردن زده نت رو کلا قطع کرده کجاش پیچیده س! عصر یخبندان !

سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی: ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان استسفیر آزاد ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی روز پنجشنبه ۳۰ آبان گفت، جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان است. به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، ساموئل برانبک در ی

اعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایراناعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایران

آمریکا در اعلام حمایت از مردم ایران صادق نیست/ تحریم‌ها دلیل وضعیت اقتصادی فعلی ایران استروزنامه ایندیپندنت در گزارشی با بررسی اعتراضات اخیر در برخی شهرهای کشورمان نوشت: وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، صداقت ندارد چراکه تحریم‌های واشنگتن دلیل وضعیت اقتصادی کنونی ایران است.

استقبال سعودی از اقدام آمریکا در لغو معافیت تحريم تأسیسات اتمی فردو ایرانیک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی پنجشنبه 21 نوامبر 2019 اعلام کرد پادشاهی عربی سعودی ضمن ابراز

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در این کشور، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه 21 نوامبر 2019 از معترضان در ایران خواست تا برای مجازات مسئولان رژیم ایران که در سرکوب اعتراضات اخیر دست داشتند، مستندهایی از این نقض‌‌ها را تهیه کنند.آبان ۲۸, ۱۳۹۸ بیشترین کشته‌ها در دو استان خوزستان و کرمانشاه با مجموعا ۷۰ نفر بود؛ گزارش عفو بین الملل تصویری از اعتراضات در کرمانشاه بنا به آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین الملل، استان‌های خوزستان و کرمانشاه بیشترین آمار جان باختگان را در توزیع استانی داشته‌اند و در میان شهرها کرمانشاه با ۱۶ کشته، بندر ماهشهر و جوانرود هرکدام با ۱۴ کشته بیشترین تعداد جان باختگان را در اعتراضات مردمی داشته‌اند.Aa روزنامه فرانسوی لوموند نوشت قطع اینترنت همزمان با بالاگرفتن اعتراض‌ها در ایران حاصل یک عملیات بسیار پیچیده فنی است که در جهان «بی‌پیشینه» بوده است.نظرات بیشتر آبان ۳۰, ۱۳۹۸ سرکوب گسترده دانشجویان در ایران؛ لباس شخصی‌ها با «آمبولانس» حدود۵۰ دانشجو را در دانشگاه تهران دستگیر کردند تصویری از تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی در روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه گزارش‌ها حاکی از برخورد و بازداشت گسترده در اعتراضات اخیر با دانشجویان است به طوری که حدود ۵۰ دانشجو در دانشگاه تهران پس از بازداشت از سوی «لباس‌شخصی‌ها» با «آمبولانس» برده شدند.

مایک پمپئو پنجشنبه در حساب کاربری خود بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «واشینگتن مسئولان ایرانی متهم به دست داشتن در نقض‌ها را مجازات و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال خواهد کرد». خشونت‌های «نامتناسب» در همین حال وزارت خارجه آلمان روز پنجشنبه در بیانیه‌ای کاربرد خشونت‌های «نامتناسب» از سوی نیروهای امنیتی ایران علیه تظاهرکنندگان در این کشور را محکوم کرد. رها بحرینی، پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل»، در گفتگو با صدای آمریکا تائید کرد که گزارش اولیه این نهاد، کشته شدن دست‌کم ۱۰۶ نفر را تائید می‌کند. وزارت خارجه آلمان ضمن شوک‌آور توصیف کردن گزارش‌ها درباره کشته شدن بیش از 100 نفر از تظاهرکنندگان در ایران از رژیم این کشور خواست تا به مردم اجازه دهد به طور آزادانه و مسالمت‌آمیز نارضایتی خود درباره اوضاع سیاسی و اقتصادی کشورشان را ابراز کنند. لوموند می‌نویسد که سازمان‌ها و نهادهای دولتی و برخی بانک‌ها و شرکت‌ها از طریق یک شبکه اینترنت ملی در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما مردم ایران هیچ گونه ارتباط اینترنتی با جهان ندارند. سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز ضمن درخواست از نیروهای امنیتی ایران برای حفظ خویشتنداری بر ضرورت حفظ حق تظاهرکنندگان در اعتراض مسالمت‌آمیز تاکید کرد. خانم بحرینی در بخشی از گفتگو با صدای آمریکا گفت: عفو بین الملل از سازمان ملل و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این نهادها درخواست کرده که فورا و با جدیت به این تحولات عمیقا نگران کننده واکش نشان بدهند و از مقامات بخواهند به این سرکوب خونین پایان بدهند و به حق ایرانیان برای ابراز بیان عقایدشان و آزادی گردهمایی مسالمت آمیز، احترام بگذارند. رویکرد خشونت‌بار رژیم ایران در سرکوب تظاهرکنندگان معترض به افزایش قیمت‌های سوخت در این کشور که در سایه قطعی کامل اینترنت انجام گرفت، برای چندین روز متوالی ادامه داشت. همچنین پنج دانشجوی دیگر از دانشگاه علامه نیز خارج از این تجمعات بازداشت شدند.

انتشار ویدیوهایی تصویری از سوی فعالان درباره حجم خشونت‌های انجام شده از سوی نهادهای سرکوبگر رژیم موجی از محکومیت‌ها و انتقادهای بین‌المللی را به همراه داشت. برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا، به صدای آمریکا گفت: «ما گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن ده‌ها تن از ایرانیان بیگناه توسط رژیم را مشاهده کرده‌ایم… رهبر [خامنه‌ای] از سپاه پاسداران برای کشتن ایرانیان بیگناه استفاده می‌کند. ایسنا به گفته آنها شبکه اینترنت در ایران طوری طراحی شده که کارشناسان داخلی در صورت لزوم بتوانند راه‌هایی را که داده‌ها برای ورود انتخاب می‌کنند کنترل کرده و در صورت لزوم آنها را به صورت گزینشی ببندند. در پی این واکنش‌ها روز پنجشنبه گزارش‌های برخی رسانه‌های ایران حاکی از برقراری مجدد و تدریجی خدمات اینترنت در برخی مناطق تهران پایتخت و استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک ، مشهد ، قم، تبریز، همدان و بوشهر بود. از چند روز پیش و با آغاز اعتراض‌های مردمی در ایران مقامات این کشور تصمیم گرفتند که فعالیت تمامی شبکه‌های اجتماعی را از دسترس کاربران ایرانی خارج کرده و منع کنند. در این ، ماموران از بالای ساختمان بسیج در کرج، با گلوله جنگی به سوی مردم شلیک می‌کنند: در این از شیراز ماموران حین فرار به سمت معترضان تیراندازی می‌کنند. از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه رژیم ایران را متهم کرد که برای سرپوش گذاشتن بر «جنایت‌هایش» که باعث مرگ و تراژدی در این کشور شده اقدام به قطع کامل اینترنت کرده است. این در واقع نوعی از کنترل فضای مجازی در درون یک سرزمین است و به گفته کارشناسان مورد مشاوره لوموند، حتی در عصر دیجیتال هم جنگ را به عرصه‌ای جغرافیایی کشانده است. اعتراض‌های مردمی به افرایش قیمت‌های سوخت نزدیک به 100 شهر ایران را در نوردیده اما با موجی از خشونت‌ها و سرکوب‌های رژیم مواجه شد.» وی افزود که ایالات متحده اعتراضات جاری در ایران را به دقت زیر نظر دارد؛ آمریکا هرگونه اقدامات خشونت‌بار رژیم ایران علیه مردم این کشور را به شدت محکوم می‌کند و از گزارش‌های دریافتی مبنی بر کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است. محمد امین حسینی دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشجوی حقوق دانشگاه گرگان هم از دیگر دانشجویان بازداشت شده در اعتراضات اخیر است.

در همین راستا ترامپ بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت:« ایران به حدی ناآرام شده که رژیم اقدام به قطع کامل اینترنت در این کشور کرده تا مبادا مردم با عظمت ایران بتوانند حرفی از خشونت‌های سهمگینی که در این کشور در جریان است، بزنند. آنها (رژیم ایران) هیچ مقداری از شفافیت را تحمل نمی‌کنند و به خیال خودشان جهان نخواهد توانست مرگ و تراژدی که رژیم ایران باعث شده را ببیند!». سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است. کارشناسان می‌گویند بررسی راه‌هایی که داده‌ها از آن انتقال می‌یابند، نشان می‌دهد که هیچ یک از این راه‌ها به سوی ایران نمی‌رود. .