لوموند: قطع اینترنت در ایران نخستین نمونه از نظر پیچیدگی در جهان است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

«دولت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده‌ها با بیرون از کشور کنترل داشته و روسیه نیز وعده بریدن از اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته ثابت کرد که از هم اکنون در کنترل کامل اینترنت به موفقیت دست یافته است.»

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روزنامه فرانسوی لوموند نوشت قطع اینترنت همزمان با بالاگرفتن اعتراض‌ها در ایران حاصل یک عملیات بسیار پیچیده فنی است که در جهان «بی‌پیشینه» بوده است.

سه شرکت خدمات اینترنتی ایران که مستقیما تحت کنترل دولت قرار دارند، به سرعت و ظرف کمتر از یک روز دسترسی ارتباطی ایران با جهان خارج از طریق اینترنت را تقریبا به طور کامل قطع کردند، به طوری که سازمان مردم‌نهاد «نت‌بلاکس» میزان فعلی دسترسی اینترنتی در ایران را تنها کمتر ۵ درصد اعلام کرده است. لوموند می‌نویسد که سازمان‌ها و نهادهای دولتی و برخی بانک‌ها و شرکت‌ها از طریق یک شبکه اینترنت ملی در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما مردم ایران هیچ گونه ارتباط اینترنتی با جهان ندارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نمونه ی بارز از دیکتاتوری بود نه پیچیدگی!

پيچيده نيست همانطور كه فرانسه عمام با پژو رو چپوند به ايران براحتي هم ميتونن حذف كنند فقط دست از پول و قدرت و منافع بكشند بيرون

کسی که این حرف رو زده ساده ترین مفاهیم شبکه رو نمیدونه

یورونیوز؛ پربیننده ترین شبکه خبری در اروپا اندازه یه ادم بیکار هم فالوئر ندارید بیننده هم ندارید

خنده دار هست هر چی فرانسه زور بزنه تبلیغ کنه تمجید کنه از این اخوندا هیچی نیستید در مقابل امریکا و با دولا راست شدن هم نمیتونید کاری از پیش ببرید

پیچیدگی فنی نداره. شیر فلکه رو میبندی، آب قطع میشه. پیچیدگی در تعجب از عده ای بی وطن است که برای نجات خود، به هر بی شرافتی تن در میدهند.

برو بچه های چین دارن چه میکنن. پاتوقشون خیابون جردن

عصر یخبندان !

زده نت رو کلا قطع کرده کجاش پیچیده س!

بله از تدارکاتی یعنی پول ملت در چندین سال برای قطه دسترسی اون ها به حق طبیعشون و سلب هر نوع حقوق بشر به کار بردن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دفاع از قطعی اینترنت از سوی سخنگوی قوه قضاییه و ادعای شناسایی ارسال‌کنندگان فیلم به خارج
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی عفو بین‌الملل از قطع اینترنت و 'سرکوب خونین' در ایران | DW | 19.11.2019سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید، از شمار بالای کشته‌ها، زخمی‌ها و بازداشتی‌ها در اعتراضات ایران 'وحشت‌زده' شده و نگران قطعی اینترنت در این کشور برای 'سرکوب خونین' در خلاء خبری است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موسسه ناظر بر اینترنت: قطع تقریبا کامل اینترنت در ایران از ۷۵ ساعت گذشت🔺موسسه ناظر بر اینترنت: قطع تقریبا کامل اینترنت در ایران از ۷۵ ساعت گذشت ⚡️موسسه ناظر بر اینترنت از ادامه قطعی اینترنت در ایران در پی اعتراضات مردمی خبر داد و اعلام کرد که این قطعی از ۷۵ ساعت گذشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش سی‌ان‌ان از ابعاد قطع اینترنت در ایرانشبکه تلویزیونی‌ سی‌ان‌ان در گزارشی به ابعاد قطع گسترده اینترنت در ایران که سه روز از آن می‌گذرد، پرادخته است. دیوید کی، گزارشگر امور آزادی بیان و عقیده، به سی‌ان‌ان گفت که قطع اینترنت کار سازماندهی و
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هوک: آنچه اکنون در ایران اتفاق می‌افتد بیش از اعتراض به قیمت‌های سوخت استبرایان هوک نماینده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا و رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا در اعلام حمایت از مردم ایران صادق نیست/ تحریم‌ها دلیل وضعیت اقتصادی فعلی ایران استروزنامه ایندیپندنت در گزارشی با بررسی اعتراضات اخیر در برخی شهرهای کشورمان نوشت: وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، صداقت ندارد چراکه تحریم‌های واشنگتن دلیل وضعیت اقتصادی کنونی ایران است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »