بیت رهبری یا آستان قدس رضوی؛دولت چه منابع مالی دیگری غیر از بنزین دارد

01/09/1398 11:31:00 ق.ظ

بیت رهبری یا آستان قدس رضوی؛دولت چه منابع مالی دیگری غیر از بنزین دارد گفت‌وگوی یورونیوز با مجید گلپور، مشاور اتحادیه اروپا را بخوانید:

مجید گلپور: ما هولدینگهای زیادی در ایران داریم که در تمام این چهل سال تنها کار خودش را کرده‌اند بویژه در دوره سی سالۀ مدیریت علی خامنه‌ای. در دوران او انباشت مداوم و پی در پی سرمایه در این هولدینگها کار را به آنجا کشانده که امروز بنا بر گزارش‌های مختلف ۶۰ درصد از کل ثروت ایران در دست این نهادها است. اعتراضات مردمی به تصمیم «شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه» که از عصر جمعه ۲۴ آبان (۱۵ اکتبر) آغاز شد، تا کنون منجر به مرگ ده‌ها تن، بازداشت هزاران نفر و بر جای گذاشتن خسارات سنگین اقتصادی شده است.

در همان روز حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز با اعلام اینکه دولت «به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه» توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را ندارد، تاکید کرد که افزایش ۵۰ درصدی بهای بنزین سهمیه‌ای و سه برابر شدن بهای بنزین آزاد «به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه» است.

در یک هفتۀ اخیر چهره‌های بسیاری، از نمایندگان مجلس در ایران گرفته تا کارشناسان بین‌المللی، تصمیم «شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه» را که باعث شد هفته‌ای خونین در تاریخ سیاسی ایران رقم بخورد، در بوتۀ نقد گذاشته‌اند.

ایران ثروتمندتر از آن است که لازم باشد برای کمک به مردم، بهای بنزین را افزایش داد از نظر مجید گلپور مسلما تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران تاثیر گذاشته است اما اگر ساختار ایران آنطور که مسئولان این کشور ادعا می‌کنند قوی بود، تاثیر این تحریم‌ها بر اقتصاد و زندگی معیشتی مردم کم می‌شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

لوموند: قطع اینترنت در ایران نخستین نمونه از نظر پیچیدگی در جهان است«دولت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده‌ها با بیرون از کشور کنترل داشته و روسیه نیز وعده بریدن از اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته ثابت کرد که از هم اکنون در کنترل کامل اینترنت به موفقیت دست یافته است.» بله از تدارکاتی یعنی پول ملت در چندین سال برای قطه دسترسی اون ها به حق طبیعشون و سلب هر نوع حقوق بشر به کار بردن زده نت رو کلا قطع کرده کجاش پیچیده س! عصر یخبندان !

اعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایراناعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایران

آمریکا در اعلام حمایت از مردم ایران صادق نیست/ تحریم‌ها دلیل وضعیت اقتصادی فعلی ایران استروزنامه ایندیپندنت در گزارشی با بررسی اعتراضات اخیر در برخی شهرهای کشورمان نوشت: وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، صداقت ندارد چراکه تحریم‌های واشنگتن دلیل وضعیت اقتصادی کنونی ایران است.

سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی: ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان استسفیر آزاد ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی روز پنجشنبه ۳۰ آبان گفت، جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان است. به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، ساموئل برانبک در ی

اظهار خشنودی برایان هوک از اعتراضات اخیر در ایرانگفتگو با برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران

موسسه ناظر بر اینترنت: قطع تقریبا کامل اینترنت در ایران از ۷۵ ساعت گذشت🔺موسسه ناظر بر اینترنت: قطع تقریبا کامل اینترنت در ایران از ۷۵ ساعت گذشت ⚡️موسسه ناظر بر اینترنت از ادامه قطعی اینترنت در ایران در پی اعتراضات مردمی خبر داد و اعلام کرد که این قطعی از ۷۵ ساعت گذشته است.