ترامپ از اشرف غنی و عمران خان برای کمک به آزادی دو شهروند غربی سپاسگزاری کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 9 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 51%

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان از آنها برای زمینه‌سازی آزادی استادان دانشگاه آمریکایی افغانستان تشکر کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

براساس یک بیانیه دولت آمریکا، آقای ترامپ چند روز پس از آزادی کوین کینگ استرالیایی و تیموتی ویکس آمریکایی که سه سال در اسارت طالبان بودند، در دو مکالمه تلفنی جداگانه با رهبران افغانستان و پاکستان تلاش آنها را برای آزادی این استادان تقدیر کرده است.

در این بیانیه آمده است که"دونالد ترامپ بر آتش‌بس به عنوان پیش‌شرط آغاز مذاکرات تاکید کرده و شمولیت حکومت افغانستان در مذاکرات صلح را حتمی خوانده است."

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گمانه‌زنی از استعفای مایک پامپئو برای تصدی کرسی سناگمانه‌زنی از استعفای مایک پامپئو برای تصدی کرسی سنا براساس گزارش‌ها، مایک پامپئو قصد دارد از سمتش به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا کناره‌گیری کند تا سال آتی نامزد تصدی کرسی در سنای کشورش از ایالت کانزاس شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهروندخبرنگار ایران‌وایراز میلان: برای ایجاد رعب و وحشت از چهره تجمع‌کنندگان فیلمبرداری می‌کردند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پیامدهای جنگ افغانستان برای کودکان؛ 'بیش از ۷۰ درصدشان اضطراب و افسردگی دارند'یک نظرسنجی تازه موسسه حمایت از کودکان که امروز همزمان با روز جهانی کودک منتشر شده نشان میدهد بیش از ۷۰ درصد کودکان در افغانستان به دلیل جنگ و ناامنی درگیر اضطراب اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بیکار بود، اعتراض کرد، جوابش گلوله بود؛ روایتی از پایان زندگی یکی از قربانیان اعتراضاتخودتون ب كشتن ميدين كه چي فردا سلطنت طلب و مجاهدين غارت ميكنن پشيمون ميشين😳😕 😥😥
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت اینترنت به برخی از مناطق کشور پس از ۱۱۳ ساعت قطعی ارتباط
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده طرح خروج شماری از نیروهایش از کره جنوبی را تکذیب می‌کندبخش انگلیسی صدای آمریکا - پنتاگون یک گزارش خبری کره جنوبی را که می گوید ایالات متحده در حال بررسی کاهش چشمگیر شمار نیروهایش در کره جنوبی در صورت عدم مشارکت بیشتر سئول در تامین هزینه نیروهای آمریکایی م
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »