انتقال جنجالی یوزپلنگ‌های پردیسان به سمنان

یوزهای پارک پردیسان در حالی امروز به سمنان منتقل می‌شوند که جزییات این اقدام از سوی سازمان اعلام نشده تجربه تلف شدن چند گور ایرانی در مسیر انتقال از منطقه توران به پارک ملی کویر، نگرانی جمعی از فعالان محیط زیست دراین باره را دو چندان کرده است

05/04/2020 03:54:00 ب.ظ

یوزهای پارک پردیسان در حالی امروز به سمنان منتقل می‌شوند که جزییات این اقدام از سوی سازمان اعلام نشده تجربه تلف شدن چند گور ایرانی در مسیر انتقال از منطقه توران به پارک ملی کویر، نگرانی جمعی از فعالان محیط زیست دراین باره را دو چندان کرده است

یوزهای پارک پردیسان در حالی امروز (۱۷ فروردین ماه) به گفته مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست در حال انتقال به سمنان هستند که جزییات این اقدام از جمله چگونگی انتقال، مکان دقیق انتقال و ... هنوز اعلام نشده و مشخص نبوده است و تجربه تلف شدن چند گور ایرانی در مسیر انتقال از منطقه توران به پارک ملی کویر، نگرانی جمعی از فعالان محیط زیست دراین باره را دو چندان کرده است.

از سویی دیگر سایت دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران اعلام کرده است که «هدف از بیهوشی، زنده‌گیری حیوان و انتقال به مکانی دیگر در راستای پروژه تکثیر در اسارت یوزها است همچنین تصاویری منتشر شده است که نشان می‌دهد امروز (17 فروردین) باکسی غیر استاندارد برای انتقال یوزها وارد پردیسان شده است.»

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی حمله به خبرنگاران در آمریکا؛ رسانه‌ها هدف تازه پولیس - BBC News فارسی

 سازمان محیط زیست علت تعقیب«دلبر» را انجام معاینات اعلام کرد و  شهاب‌الدین منتظمی –مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش این سازمان– در گفت و گو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی گفته بود  که طی روزهای پایانی اسفند «دلبر» نیاز به معاینه دوره‌ای داشته است و به همین دلیل با هماهنگی بیمارستان دامپزشکی تهران تیمی تخصصی به سایت پردیسان آمدند تا این اقدام صورت گیرد اما طی ساعات اخیر خبری در سایت این سازمان به نقل از منتظمی منتشر شده است که نشان می‌دهد اگر روند بیهوشی امروز به درستی صورت گیرد یوزهای پردیسان به مکانی دیگر منتقل خواهند شد.

انتقال یوزهای پارک پردیسان به مکانی دیگر برای تکثیر در اسارت همواره مخالفان و موافقانی داشته است بنابراین انتظار می رفت سازمان حفاظت محیط زیست با برگزاری نشست با کارشناسان و متخصصان این مهم بیش از پیش به تبیین اهداف انتقال یوزهای ایرانی و تدابیر اندیشیده شده برای انتقال ایمن این گونه بپردازد.

نکته دیگر اینجاست که چنین اقدامی نیاز به اخذ مجوزهای لازم را از سازمان دامپزشکی پیش از اقدام به انتقال دارد اما تصویر نامه‌ای از کیومرث کلانتریمعاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست – مبین آن است این سازمان امروز همزمان با انتقال یوزها از دامپزشکی استان تهران خواسته است که مجوزهای لازم برای حمل حیوانات از پارک پردیسان به استان سمنان صادر شود.

از سوی دیگر پیام محبی – رییس بیمارستان دامپزشکی تهران - سرپرست تیمی است که قرار بوده چند روز پیش «دلبر» را بیهوش کنند. او به ایسنا می‌گوید: تیمی متخصص از بیمارستان دامپزشکی به همراه چندین دامپزشک از سازمان حفاظت محیط زیست برای انجام معاینه اقدام به بیهوشی حیوان کردند که این کار با موفقیت انجام نشد و قرار شد که در زمان دیگری مجدد این اقدام صورت گیرد.

او همچنین می‌گوید:  درجریان اتفاقاتی که امروز در پردیسان برای بیهوش کردن و انتقال یوزها صورت گرفته است، نیست.به گزارش ایسنا، سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این نیز پروژه انتقال گورخرها به پارک ملی کویر را اجرایی کرده بود که متاسفانه در این اقدام پنج راس گورخر تلف شدند و تعدادی دیگر از آن‌ها کمی بعد از استقرار از محوطه قرنطینه فرار کردند. تجربه ناموفق انتقال گور ایرانی نگرانی‌هایی را در ذهن متخصصان و فعالان حوزه محیط زیست درمورد انتقال یوزپلنگ‌هایی ایجاد کرده است؛ گونه‌ای که به شدت در معرض خطر انقراض است.

این در حالی است که کارشناسان حیات وحش همواره امیدوار بوده اند که با استفاده از سه یوز پارک پردیسان بتوانند قدمی در جهت جلوگیری از انقراض این گونه ارزشمند بردارند . ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

چند بار خواستن با دارت بیهوشی کوشکی یوز ایرانی بیهوش کنن که نتوستن و بعد بیهوشی با اون وضعیت حمل و باکس کوچیک ،درحالی که کوشکی یوز ایرانی از دهنش کف بیرون میامد بردنش واقعا برات محیط زیست متاسف باید شد اینها از حرم لیسان یاد گرفتند لیس بزنن یا اونا از این ها یاد گرفتند ؟ از این بی شرف های کسکش هر چی بگی به راحتی بر میاد..

نکشیدش احمقا sm_1361 این عکس قشنگه حیوان بدبخت قبل ازرها کردن خوب سیراب کنیدوخوب گوشت بدهیدتا ازگرسسنگی در بیابان تلف نشوند they left animals in place with no food and water and they going to die after few days they stay hungry you are in Iran do not using your brain and keep advertising khamanei war

۱۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختندبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است. ضحاک ماردوش احتیاج به خون دارد و دلار های مردم فقیر ایران را برای خزب الله و سایر دامادان خودش در کشورهای عرب زبان می فرستد تا وظیفه دامادی خود را خوب انجام دهند! اگرچه ضحاک روزی یکی دوتا قربانی برای مار هایش می خواست اما مقام عظمای به هزار تا هم راضی نمیشه! دامادان زیادی داره!! رژیم پروژه انتقام‌جویی رو شروع کرده. آخرین امیدش به ۵ میلیارد دلار بود که اونم نشد. امسال دست به جنایتهای بدتر از پارسال میزنه.اولیشو همین امروز شروع کرد ای کاش خدا به مردم یه عقلی بده که تو خونه هاشون بمونن

۶۳۰ نفر در ایالت نیویورک در شبانه روز گذشته در اثر ابتلا به کرونا جان باختندمدت چهار هفته است که اسپانیایی ها در قرنطینه به سر می برند. دولت این کشور در این مدت یکی از سختگیرانه ترین قوانین قرنطینه در سطح اروپا را به اجرا گذاشته است. ابرقدرتو نگاه تروخدا!!!!

رویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی استرویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس_کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی است خبرگزاری رویترز این خبر را جمعه ۱۵ فروردین از قول سه پزشک عراقی که در جریان روند آزمایش‌ کرونا هستند یک مقام وزارت بهداشت عراق و یک مقام سیاسی این کشور منتشر کرده است

از وضعیت کرونا در تهران نگرانیم/ تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا عادت کنیدمعاون کل وزارت بهداشت ضمن اعلام روند کاهشی بروز کرونا در برخی استان های پرشیوع و همچنین ابراز نگرانی درباره وضعیت این بیماری در تهران، در زمینه پیش بینی از زمان مهار کرونا در دنیا و کشور گفت: تا اطلاع ثانوی و تا زمان کشف دارو و واکسن باید با زندگی با کرونا عادت کنیم. منظورش اینه که تا اطلاع ثانوی، با مرگ با کرونا عادت کنید، چون نظام لیاقت مدیریت بحران کرونا را نداره!!

بهبودی و ترخیص ۱۹۷۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشوررییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بهبودی و ترخیص ۱۹۷۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

ثبت بیش از 4 هزار مورد ابتلا به کرونا در ژاپنشمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن به 4 هزار و 209 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی