رویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

رویترز: رقم واقعی مبتلایان به ویروس_کرونا در عراق احتمالا بسیار بیشتر از آمار رسمی است خبرگزاری رویترز این خبر را جمعه ۱۵ فروردین از قول سه پزشک عراقی که در جریان روند آزمایش‌ کرونا هستند یک مقام وزارت بهداشت عراق و یک مقام سیاسی این کشور منتشر کرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا - دولت ترامپ با سرعت هر چه بیشتر می‌کوشد کمک اضطراری ۲۲۰۰ میلیارد دلاری را برای جبران پیامدهای بیماری همه‌گیر «کووید۱۹» به دست صدها میلیون آمریکایی و میلیون‌ها شرکت بحران‌زده برساند. اما تحلیلگران می‌گویند ابعاد وسیع این برنامه مصوب کنگره و سرعت پیشبرد آن فرصت مناسبی برای ابعاد کم سابقه ای از کلاهبرداری و سوءاستفاده پدید آورده است.

بری زیکلِی، متخصص حسابرسی در واشنگتن معتقد است بین ۱ تا ۳ درصد بسته امداد ۲۲۰۰ میلیارد دلاری ممکن است در فعالیت های متقلبانه ناپدید شود.زیکلِی می گوید: «اگر بین ۲۰ تا ۶۰ میلیارد دلار تقلب شود تعجب نمی کنم. در پایان کار میلیاردها دلار از دست خواهد رفت.»به گفته هاوارد آرپ، مدیر تحقیقات در «اداره بازرسی کل»، «هر زمان که افزایش هزینه ای چشمگیر در کار است، فرصت هایی برای افرادی پدید می آید تا از یک برنامه سوءاستفاده کنند.

در قانون مصوب مقرر شده است که یک بازرس کل در صورت عدم همکاری دولت کنگره را در جریان بگذارد. اما رئیس جمهوری آمریکا هنگام امضای این برنامه قانونی بودن این نظارت را به چالش گرفت و کارشناسان را نسبت به استقلال بازرس کل در آینده نگران کرد.مایکل ریورا، مشاور حقوقی ارشد بازرس کل برنامه «تارپ» در سال ۲۰۰۸، می گوید: «امضای این قانون نشان داد که رئیس جمهور و دولت ممکن است قدرت نظارتی بازرس کل را کمی خنثی کنند.

لورل لومیس رایمون، دادستان پیشین فدرال، توضیح می دهد که محرک های اقتصادی طوری طراحی شده اند که کمک بزرگ دولت به نهادهای مالی باعث شود بانک ها به شرکت های کوچک و بزرگ وام بدهند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: دست داشتن ديپلمات‌های ایران در ترور یکی از مخالفان در استانبول نگران‌کننده استمایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا روز چهارشنبه 1 آوریل، با ابراز نگرانی از گزارش‌ها در خصوص دخالت خاشقچي؟ شتر دیدی ندیدی!! هنوز هم اين ابلها از رفتار ج٠ا متعجب ميشوند .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دکتر هاشمیان به یورونیوز: وزارت بهداشت ایران از پزشکان عقب‌تر استمبارزه با ویروس جدید کرونا در ایران اخیرا با انتقادات فعالان حوزه پزشکی هم روبرو شده است. دکتر محمدرضا هاشمیان با انتشار ویدئویی کوتاه به آثار مثبت داروی فاویپراویر اشاره و از وزارت بهداشت انتقاد کرد که چرا با تجویز این دارو موافقت نمی‌کند. وی در گفتگو با یورونیوز در اینباره بیشتر توضیح داد من پزشک نیستم اما دوتا پزشک تو خونه داریم که میگند این یارو زر مفت میزند خانوم دکتر محمد پور متخصص سرطان،از روزی که این بیماری شروع شد داره تلاش میکنه و با تحقیقاتی که با گروه پزشکی داشته به این نتیجه رسیدن که درمان این بیماری با ویتامینc به نتیجه رسیده،حدود۶۰ بیمار بد حال رو درمان کردن،ولی مافیای دارو جلوی فعالیتش رو گرفتن. استعفای اجباری پرستار آمریکایی به علت استفاده از ماسک! ای غرب زدگان لیبرال آمریکا پرست ببینید امروز آمریکا عرضه تامین ماسک و لباس و دستمال توالت را ندارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استفاده از ظرفیت مدارس در اسکان اضطراری/ تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کمپ‌های اسکان اضطراری گزارش نشده استمعاون سازمان امداد و نجات هلال احمر: استفاده از ظرفیت مدارس در اسکان اضطراری/ تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کمپ‌های اسکان اضطراری گزارش نشده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: آمریکا برای واکنش نشان دادن به حملات تروریستی ایران در عراق آماده استمایک پمپئو: آمریکا برای واکنش نشان دادن به حملات تروریستی ایران در عراق آماده است آقای پمپئو در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.» درود بر شرفتون درود بر پومپئو مرد تنهای شب! آها بعد اونوقت تو خاک یه کشور دیگه چه گهی میخوری؟ آش میدن؟ خب تو اونجا چه غلطی میکنی وقتی مردمش نمیخوانت بعد گنده‌گ..زی هم میکنی ؟ ما هم مرزیم تو چیی؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسکوچیچ: کمپ تیم ملی ایران در حد اروپا است/ در تعطیلات بازیهای تیم ملی را می‌بینمدراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران: کمپ تیم ملی در سطح کمپ‌های بزرگترین باشگاه‌های اروپایی است. ما عملاً در آنجا قرنطینه شدیم و دمای بدن را دو بار در روز اندازه می‌گرفتند، همه چیز ضد عفونی می‌شد و من ایمن بودم فعلا روزهای تعریفه یهو یکسال دیگه هزار مشکل از کمپ تیم ملی گرفته تا بقیه مسائل پیدا میشه وسر آخر هم سناریو با شکایت ایشون از فدراسیون پایان میگیره شب دراز است و قلدر بیدار از این صحبت ها میلموتس هم میکرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از ۹۰۰ هزار نفر فراتر رفتدبیر کل سازمان ملل متحد، شیوع ویروس کرونا را بدترین بحران نوع بشر پس از جنگ جهانی دوم خواند. این ویروس تا به امروز چهارشنبه، بیش از ۹۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۴۵ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »