از وضعیت کرونا در تهران نگرانیم/ تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا عادت کنید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 88 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 63%

معاون کل وزارت بهداشت: *تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا عادت کنید *روند کاهشی نه در کشور ما و نه در هر کشور دیگری به معنای صفر شدن و از بین رفتن ویروس نیست *مصوبات برقرار است و با تخلفات برخورد می‌شود *برخی کشورها آمارهایشان را کتمان می‌کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی - نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت ابتلا به کووید۱۹ در استان تهران و استان‌های پرشیوع، ‌ گفت: در استان‌هایی که روند ابتلا به کووید۱۹ زودتر آغاز شد و معمولا استان‌های پر خطرمان محسوب می‌شدند، ‌ در حال حاضر روند ابتلا نزولی شده است و اکنون تعداد بیشتری از استان‌هایمان این وضعیت را دارند.

فاصله گذاری اجتماعی با لحاظ ملاحظات اقتصادی وی درباره لزوم تشدید فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: ما دو موضوع داریم؛ یکی کنترل بیماری و کاهش مرگ و میر و بیمای‌زایی بیماری است و هدف دوم هم کاهش اثرات اجتماعی و اقتصادی ویروس است که این دو هدف متناقض بوده و حصول هر دو به میزان کاملا مناسب، ممکن است حاصل نشود. مهم این است فاصله‌گذاری اجتماعی به معنی کاهش تماس مردم با یکدیگر هدف ما است، اما باید ببینیم که اقتصاد ما چقدر تحملش را دارد.

حریرچی تاکید کرد: باید توجه کرد که گرچه کرونا، ویروس دموکراتی است و فقیر و غنی را با هم مبتلا می‌کند، اما اثرات اقتصادی این ویروس بر فقرا و اقشار متوسط بسیار شدید است. البته دوت اقداماتی را انجام داده است، اما به هر حال فقرا و کسانی که درآمدشان به صورت روزانه است، مشکلاتی را دارند. به غیر از کسانی که حقوق ثابت دارند، کرونا بر اقتصاد افرادی که درآمدشان به صورت روزانه است، ‌ اثرات زیادی داشته است.

مدارس و دانشگاه ها؛ مهم ترین عامل برای ابتلا حریرچی افزود: مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین عامل یگانه برای ابتلا هستند و در دانشگاه‌ها حساسیت‌های خاصی وجود دارد. زیرا مدارس از یک منطقه‌اند، ‌ اما دانشگاه‌های شهرهای بزرگی مثل تهران، ‌ مشهد، تبریز و... افراد از شهرهای مختلف می‌آیند و ضمن اینکه خوابگاه هم جای پرتراکمی است که کافی است یک نفر مبتلا شود و تمام خوابگاه مبتلا شود. بنابراین در این زمینه وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و وزارت بهداشت بسیار حساس هستند.

حریرچی درباره اینکه ویروس کرونا ویروسی دست‌کاری شده از سوی انسان است، گفت: این موضوع را ابتدا کشور چین رسما اعلام کرد و کشور آمریکا هم این ادعاها را مطرح می‌کرد و جای تعجب است که رییس جمهور آمریکا چند بار اسم ویروس چینی را به کار برد. از نظر ما این قابل رد کردن نبوده و محتمل است، اما بررسی‌های لازم از نظر پدافند غیرعامل دارد انجام می‌شود. نکته مهم این است که این ویروس در کشور ما و سایر کشورها موجود است و با حداکثر شدت با آن مقابله می‌کنیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

منظورش اینه که تا اطلاع ثانوی، با مرگ با کرونا عادت کنید، چون نظام لیاقت مدیریت بحران کرونا را نداره!!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

راه‌کارهایی که به ما کمک می‌کند تا در دوران مبارزه با کرونا احساس بهتری داشته باشیم🎥 راه‌کارهایی که به ما کمک می‌کند تا در دوران مبارزه با کرونا احساس بهتری داشته باشیم چرا نظام سفاک ج.ا دوباره همه چیز را به حالت عادی برگرداند؟چرا در دوران اوج‌کرونا مردم باید سر کار بروند؟آیا جز این است که مردم ایران سپرانسانی هستند برای پرپر شدن تا نظام فاسد ج.ا راهی برای فرار از تحریمها داشته باشد؟چرا مردم را میکُشید؟سرنوشت بازداشتیهای آبان چه شد؟لعنت به آخوند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعلام همبستگی اردوغان با دولت و مردم ایتالیا در مبارزه با کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ مرگ ۱۵۰۰ نفر در آمریکا در یک شبانه روز۱۰ کشوری که در حال حاضر بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارند، پس از ایالات متحده و ایتالیا عبارتند از: اسپانیا، آلمان، فرانسه، چین، ایران، بریتانیا، ترکیه و سوئیس. انشالاه بیشتر بشههههه👌 دستشون درد نکنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مبتلایان فقیر کرونا در اکوادور در خانه یا در خیابان تنها می‌میرندجسد این افراد نیز غالبا ساعت‌ها، بلکه روزها در خیابان می‌ماند و به دلیل آب و هوای حاره‌ای در این شهر مشکلات بهداشتی و عفونی دیگری نیز به بار می‌آورد. در آمریکا هم وضع مناسبی ندارن در آمریکا چطور یا در ایتالیا اون فکر کنم تو جوب میمیرند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زالی: هنوز تا شرایط پایداری کرونا در تهران فاصله داریمتهران- ایرنا- فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران با اشاره به اینکه هنوز به ثبات و پایداری مورد نظر از نظر گسترش بیماری در تهران نرسیدیم، تاکید کرد: با شتابزدگی و عجله نباید تصمیماتی اتخاذ شود که طرح فاصله گذاری اجتماعی را مخدوش کند، مردم باید همچنان در خانه بمانند و مسوولان نیز در ارتباط با همین راهبرد تصمیم گیری مقتضی داشته باشند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ربیعی نگرانی‌های اقتصادی دولت در مواجهه با کرونا را تشریح کردسخنگوی دولت با اشاره به آثار منفی کرونا بر اقتصاد جهانی گفت: بی‌گمان هیچ کشوری نیست که همزمان با کرونا، سخت‌ترین تحریم های جهان را نیز تجربه کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »