انتقال دوباره مراد طاهباز به زندان؛ خواهر این فعال محیط زیست خواستار آزادی او شد

27/12/1400 09:37:00 ب.ظ

انتقال دوباره مراد_طاهباز به زندان؛ خواهر این فعال محیط زیست خواستار آزادی او شد این فعال محیط زیست در بهمن ۹۶ همراه با هفت فعال دیگر محیط ‌زیست توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به دلیل آنچه همکاری با «دولت متخاصم» عنوان شده به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

ترانه طاهباز روز جمعه گفت برادرش به زندان منتقل شده و این انتقاد را مطرح کرد که مسائل سیاسی زیادی در جهان جریان دارد و مشکل برادرش به فراموشی سپرده است. چاپ به دنبال آزادی نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری، دو شهروند دوتابعیتی که چند سال در ایران زندانی بودند، خواهر مراد طاهباز دیگر شهروند چندتابعیتی محبوس در ایران خواستار آزادی او شد.

زاغری و آشوری روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ایران را ترک کرده و از طریق عمان به بریتانیا بازگشتند. اما دیگر شهروندان خارجی و ایرانیان دو یا چند تابعیتی مثل مراد طاهباز هنوز در ایران حبس هستند.

همزمان با آزادی این دو، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد مراد طاهباز، فعال محیط زیست ایرانی‌تبار که تابعیت ایالات متحده و بریتانیا را نیز دارد، به مرخصی فرستاده شده و تلاش برای آزادی او ادامه دارد. ترانه طاهباز به خبرگزاری رویترز گفت که برادرش روز جمعه به زندان منتقل شده و این انتقاد را مطرح کرد که مسائل سیاسی زیادی در سراسر جهان جریان دارد و مشکل برادرش به فراموشی سپرده است.

وی گفت برادرش که از بیماری سرطان رنج می برد، تاکنون دو بار به کرونا مبتلا شده است. این فعال محیط زیست در بهمن ۹۶ همراه با هفت فعال دیگر محیط ‌زیست توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و سپس به دلیل آنچه همکاری با «دولت متخاصم» عنوان شده به ۱۰ سال زندان محکوم شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مراد طاهباز، فعال محیط‌ زیست، به زندان برگردانده شد۴۸ ساعت پس از مرخصی مراد طاهباز، زندانی سه‌تابعیتی، ماموران امنیتی این فعال محیط زیست را به زندان بازگردانده‌اند. بر اساس گزارش وب‌سایت امتداد، در طول مرخصی کوتاه‌مدت آقای... خبرنگار اعزامی به اربیل اینو تایید میکنه دوتابعیتی ۵۰۰ هزار دلار، سه تابعیتی چقدر؟ قرار شده کمیسیون اقتصادی مجلس نظامی بهمراه محسن رضایی مبتکر گروگانگیری قیمت انرا مشخص کنند!! تا انزمان مراد در زندان میماند الآن قصه ي نازنين زاغري حلقه ي داغ سوزنده اي در گوش همه آنهايي آويزان شد كه در فكر جيمس بوند بازي در ايران هستن تا شايد بتونن فعاليتهاي تجسسي در خاك ايران به مصلحت بيگانه ها به اجرا بگذارند

چرا «افزایش دستمزد» ۵۷.۴ درصد نیست؟ / این همه جنجال فقط به خاطرِ ۳ درصد!محمدرضا تاجیک تاکید می‌کند: «افزایش دستمزد» که کارفرمایان پتکی کرده و بر سر شورایعالی کار می‌کوبند، از اساس صحت ندارد چراکه آنچه اتفاق افتاده، فقط «حفظ قدرت خرید کارگران» است نه افزایش دستمزد.

بایدن: به اوکراین برای دستیابی به سامانه‌های دفاع هوایی کمک خواهیم کردرئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن برای مقابله با تهدید روسیه، تسلیحات مختلف، تانک‌ها و هواپیماها را در اختیار اوکراین قرار می‌دهد و برای دستیابی این کشور به سامانه‌های دفاع هوایی کمک خواهد کرد.

سپاه پاسداران تهدید به حمله دوباره به خاک عراق کردسخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکرار ادعای «حضور مقرهای اسرائیل» در کردستان عراق، کشور عراق را تهدید به حمله دوباره کرد. دست_از_ماجرا_جویی_برداارید_وبا_منافع_ملی_بازی_نکنید نه به هرگونه ماجراجویی نتیجە جنگ هشت سالە جام زهر بود در حلقوم خمینی! باید دید جنگ جدید چە چیزی را بە حلقوم خامنەای فرو میکند! اینان مثل اینکە فکری جز جنگ، تباهی، ویرانی، … در ذهن علیلشان نارند.

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

پرسپولیس-استقلال؛ جدالی همیشه حساس این بار در کورس قهرمانی - BBC News فارسیدر چند فصل اخیر به ندرت پیش آمده که دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته‌های پایانی لیگ برتر، همزمان در رقابت برای قهرمانی باشند و در چنین شرایطی مقابل هم قرار بگیرند و البته در چند فصل گذشته پرسپولیس این موقعیت را تجربه نکرده که پیش از داربی برگشت لیگ برتر، در جدول رده‌بندی پایین‌تر از استقلال باشد.