انتخابات محلی کاتالونیا ۳ سال پس از تلاش نافرجام برای جدایی از اسپانیا برگزار شد

14/02/2021 10:00:00 ب.ظ

انتخابات محلی کاتالونیا ۳ سال پس از تلاش نافرجام برای جدایی از اسپانیا برگزار شد جزئیات بیشتر🔽

اسپانیا, سیاست اسپانیا

انتخابات محلی کاتالونیا ۳ سال پس از تلاش نافرجام برای جدایی از اسپانیا برگزار شد جزئیات بیشتر🔽

شرکت‌کنندگان در این انتخابات سرنوشت دولت محلی کنونی را که استقلال ‌طلبان در راس آن قرار دارند مشخص خواهند کرد.

رای دهندگان در منطقه کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا روز یکشنبه برای شرکت در انتخابات محلی به پای صندوق های رای رفتند.این رای گیری در حالی برگزاری می شود که انتظار می رود میزان مشارکت واجدان شرایط به دلیل شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» نسبت به دوره قبل کاهش یابد. شرکت کنندگان در این انتخابات سرنوشت دولت محلی کنونی را که استقلال طلبان در راس آن قرار دارند مشخص خواهند کرد. بیش از سه سال از تلاش نافرجام جدایی طلبان برای کسب استقلال از اسپانیا می گذرد.

پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا امیدوار است که انتخابات روز یکشنبه منجر به پایان حضور جدایی طلبان در قدرت شود.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدروند رای گیری ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز شد و قرار است تا ساعت ۲۰ پایان یابد. طبق برنامه ریزی انجام شده مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» یا کسانی که در قرنطینه به سر می برند بین ساعت ۱۹ تا ۲۰ در انتخابات شرکت خواهند کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

رسوایی خرید ماسک در آلمان؛ روزهای دشوار یاران مرکل در آستانه انتخابات محلیدادستانی مونیخ تحقیق درباره رسوایی «واسطه‌گری برای خرید ماسک» و ارتکاب «تقلب» و «فساد مالی» در این پرونده را آغاز کرده است.

مرکل با اذعان به برخی اشتباهات در مهار کرونا، از مسئولان محلی انتقاد کرد«شاید ما در بعضی مواقع زیادی کمال‌گرا هستیم و می‌خواهیم همه کارها را به درستی انجام دهیم. بدیهی است که هر که اشتباه ‌کند، همیشه با انتقادات عمومی زیادی روبرو می‌شود.»

پیروزی استقلال‌طلبان در انتخابات محلی ایالت کاتالونیا | DW | 15.02.2021بر اساس نتایج اعلام شده انتخابات پارلمان ایالتی در کاتالونیا طرفداران استقلال از اسپانیا به پیروزی رسیدند. حزب سوسیالیست گرچه بیشترین آرا را به خود اختصاص داد، اما سرنوشت اکثریت کرسی‌ها به نام استقلال طلبان افتاد.

انتخابات محلی در سربرنیتسا برای بار دوم برگزار شدمردم سربرنیتسا در بوسنی و هرزگوین برای بار دوم طی چهار ماه گذشته برای شرکت در انتخابات محلی پای صندوقهای رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

انتخابات محلی مادرید؛ راست افراطی در یک قدمی ورود به ائتلاف حاکم منطقه‌ایدر واقع این انتخابات منطقه‌ای نه تنها برای منطقه بلکه برای کل کشور سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود زیرا محکی است برای آرایش جدید نیروهای سیاسی و نیز برای توان‌سنجی نفوذ راست افراطی در سپهر سیاسی اسپانیا .

Aa رای دهندگان در منطقه کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا روز یکشنبه برای شرکت در انتخابات محلی به پای صندوق های رای رفتند.Aa احزاب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در آلمان به دنبال رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» روز چهارشنبه اعلام کردند که همه نمایندگان شان در پارلمان باید کسب سودهای احتمالی در جریان معاملات را اعلام کنند.نگرانی آلمان از موج سوم؛ توصیه فرانسه و از سرگیری واکسیناسیون با آسترازنکا در اروپا وی افزود: «اما باید انعطاف‌پذیری نیز وجود داشته باشد.یکی از حوزه‌های اخذ رای در انتخابات کاتالونیا انتخابات پارلمانی روز یکشنبه ۱۴ فوریه (۲۶ بهمن) در ایالت کاتالونیا برگزار شد.

این رای گیری در حالی برگزاری می شود که انتظار می رود میزان مشارکت واجدان شرایط به دلیل شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» نسبت به دوره قبل کاهش یابد. شرکت کنندگان در این انتخابات سرنوشت دولت محلی کنونی را که استقلال طلبان در راس آن قرار دارند مشخص خواهند کرد. بر این اساس نمایندگان این دو حزب که متحد دیرین یکدیگر به شمار می روند باید تا جمعه شب هرگونه سودی را که از معاملات احتمالی برای خرید و فروش محصولات پزشکی از جمله ماسک کسب کرده اند اعلام کنند. بیش از سه سال از تلاش نافرجام جدایی طلبان برای کسب استقلال از اسپانیا می گذرد. آژانس کنترل بیماری آلمان روز دوشنبه اعلام کرد با ۹ هزار و ۸۷۲ مورد تأیید شده ابتلا به کووید۱۹ روز گذشته، شمار کل مبتلایان به کرونا در این کشور ۸۴ میلیون نفری از آغاز شیوع ویروس این بیماری تاکنون به ۲. پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا امیدوار است که انتخابات روز یکشنبه منجر به پایان حضور جدایی طلبان در قدرت شود. این دو نماینده در مجموع به طور مستقیم یا غیرمستقیم صدها هزار یورو از ایفای نقش واسطه برای خرید ماسک سود به دست آورده اند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید روند رای گیری ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز شد و قرار است تا ساعت ۲۰ پایان یابد. این حزب عملا شعبه‌ای از حزب سوسیالیست حاکم بر دولت مرکزی اسپانیا است.

طبق برنامه ریزی انجام شده مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» یا کسانی که در قرنطینه به سر می برند بین ساعت ۱۹ تا ۲۰ در انتخابات شرکت خواهند کرد. دادستانی مونیخ تحقیق درباره رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» و ارتکاب «تقلب» و «فساد مالی» در این پرونده را آغاز کرده است. هم‌رسانی این مطلب:. تظاهرات سالانه جدایی‌طلبان کاتالونیا؛ آدمک پادشاه اسپانیا به آتش کشیده شد دولت محلی کاتالونیا پیش از این در نظر داشت تا انتخابات منطقه ای را به دلیل همه گیری ویروس کرونا به پایان ماه مه (اواسط خرداد) موکول کند اما دستگاه قضایی اسپانیا مانع از این امر شد. در جریان انتخابات روز یکشنبه تکلیف ۱۳۵ کرسی پارلمان محلی کاتالونیا مشخص خواهد شد. آنگلا مرکل اعلام کرده است که در نظر دارد پس از ۱۶ سال حضور در قدرت پس از برگزاری انتخابات پارلمانی خود را بازنشسته کند. بنا به نظرسنجی ها دو حزب جدایی طلب که هم اکنون با ائتلاف با یکدیگر در راس دولت محلی قرار دارند به همراه حزب سوسیالیست رقابت نزدیکی دارند. طبق این نظرسنجی ها هر کدام از این سه حزب حدود ۲۰ درصد آرأء را به دست خواهند آورد. هم‌رسانی این مطلب:. این در حالی است که مشارکت در انتخابات سال ۲۰۱۷ حدود ۷۹ درصد بود.

هم‌رسانی این مطلب: .