انتخابات محلی مادرید؛ راست افراطی در یک قدمی ورود به ائتلاف حاکم منطقه‌ای

04/05/2021 03:31:00 ب.ظ

انتخابات محلی مادرید؛ راست افراطی در یک قدمی ورود به ائتلاف حاکم منطقه‌ای جزئیات بیشتر🔽

انتخابات اسپانیا, سیاست اسپانیا

انتخابات محلی مادرید؛ راست افراطی در یک قدمی ورود به ائتلاف حاکم منطقه‌ای جزئیات بیشتر🔽

در واقع این انتخابات منطقه‌ای نه تنها برای منطقه بلکه برای کل کشور سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود زیرا محکی است برای آرایش جدید نیروهای سیاسی و نیز برای توان‌سنجی نفوذ راست افراطی در سپهر سیاسی اسپانیا .

پیش‌بینی می‌شود مجموعا بیش از ۵ میلیون و ۱۱۲ هزار نفر برای تعیین سرنوشت کرسی‌های قوه مقننه منطقه مادرید رأی بدهند. این تعداد از شرکت‌کنندگان در انتخابات پیشین بیشتر است، اما دلیل این افزایش، تنها افزایش جمعیت بوده است.این نخستین بار است که در منطقه مادرید انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود و بر اساس قوانین، دولت محلی منتخب تنها برای دو سال باقی مانده از دوره مجلس، یعنی تا سال ۲۰۲۳ در قدرت باقی خواهد ماند.

آیوسو در مسیر پیروزیایزابل دیاز آیوسو، رئیس حزب مردم از جناح محافظه‌کار و رئیس فعلی مجلس محلی امیدوار است که نه تنها در قدرت باقی بماند بلکه این بار موقعیت خود را نیز تقویت کند. خانم آیوسو ۴۲ ساله پس از فروپاشی دولت محلی به دلیل شکست ائتلاف حزب متبوعش با حزب لیبرال کویدادانوس، به ناچار انتخابات جاری را برگزار کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

ظریف در صدر نامزدهای پیشنهادی جبهه اصلاحات ایران برای انتخابات ریاست جمهوریجبهه اصلاحات ایران اسامی 14 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده و نام محمد جواد ظریف با 37 رای در صدر اسامی پیشنهادی قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

'تلاش ارتش سایبری ایران برای دخالت در انتخابات اسکاتلند' | DW | 03.05.2021یک اندیشکده بریتانیایی از تلاش اعضای ارتش سایبری ایران برای دخالت در انتخابات پیش‌روی اسکاتلند خبر داده است. گفته شده که هدف این افراد ایجاد بی‌ثباتی در بریتانیا از طریق نشر اخبار و اطلاعات کذب بوده است. وقتی دویچه وله فرق ارتش سایبری و فتا رو نمیدونه چیزی نیست سگ پوتین داره به اربابش سرویس میده فرق پلیس فتا و ارتش سایبری رو نمیدونن🤦

حزب ملی اسکاتلند برای چهارمین بار پیاپی در انتخابات پارلمانی پیروز شدنیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند به دنبال پیروزی حزبش گفت که «جای شک و تردیدی باقی نمانده» است که اکثریت نمایندگان پارلمان آینده هوادار استقلال از بریتانیا خواهند بود. I really appreciate Rolandwolf123 for all you've done for me, you're the best and I promise to spread your good work

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی در پی دخالت در انتخابات اسکاتلند

اپلیکیشن یورونیوز را از اپل استور دانلود کنید پیش‌بینی می‌شود مجموعا بیش از ۵ میلیون و ۱۱۲ هزار نفر برای تعیین سرنوشت کرسی‌های قوه مقننه منطقه مادرید رأی بدهند.جبهه اصلاحات ایران اسامی 14 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده و نام محمد جواد ظریف با 37 رای در صدر اسامی پیشنهادی قرار گرفت.گوشه‌ای از فعالیت‌های سایبری ایران روزنامه"تایمز" به نقل از نتایج پژوهش یک اندیشکده بریتانیایی گزارشی درباره تلاش ایران برای دخالت در انتخابات اسکاتلند منتشر کرده است.Aa نتایج رای گیری روز پنجشنبه در بریتانیا نشان می دهد که حزب ملی اسکاتلند با وجود کسب چهارمین پیروزی پیاپی در انتخابات پارلمانی احتمالا موفق نخواهد شد اکثریت مطلق کرسی های پارلمان را به دست آورد.

این تعداد از شرکت‌کنندگان در انتخابات پیشین بیشتر است، اما دلیل این افزایش، تنها افزایش جمعیت بوده است. این نخستین بار است که در منطقه مادرید انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود و بر اساس قوانین، دولت محلی منتخب تنها برای دو سال باقی مانده از دوره مجلس، یعنی تا سال ۲۰۲۳ در قدرت باقی خواهد ماند.05. آیوسو در مسیر پیروزی ایزابل دیاز آیوسو، رئیس حزب مردم از جناح محافظه‌کار و رئیس فعلی مجلس محلی امیدوار است که نه تنها در قدرت باقی بماند بلکه این بار موقعیت خود را نیز تقویت کند. نتیجه این گزارش که در اختیار خبرنگار روزنامه"تایمز" نیز قرار گرفته حکایت از تلاش جمهوری اسلامی برای تاثیرگذاری بر انتخابات یاد شده دارد. خانم آیوسو ۴۲ ساله پس از فروپاشی دولت محلی به دلیل شکست ائتلاف حزب متبوعش با حزب لیبرال کویدادانوس، به ناچار انتخابات جاری را برگزار کرد. به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، وی افزود: فهرست افرادی که توسط حداقل 10 عضو مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران برای ارزیابی نامزدی ریاست‌جمهوری‌شان پیشنهاد شده‌اند از این قرار است: محمد جواد ظریف (37 پیشنهاد)، اسحاق جهانگیری (35 پیشنهاد)، مصطفی تاج‌زاده (32 پیشنهاد)، مسعود پزشکیان (25 پیشنهاد)، محمدرضا عارف (21 پیشنهاد)، محسن هاشمی (20 پیشنهاد)، محمد شریعتمداری (19 پیشنهاد)، مصطفی کواکبیان (15 پیشنهاد)، محمد صدر (13 پیشنهاد)، محمود صادقی (12 پیشنهاد)، شهیندخت مولاوردی (11 پیشنهاد)، زهرا شجاعی (11 پیشنهاد)، عباس آخوندی (11 پیشنهاد)، صادق خرازی (10 پیشنهاد). ایزابل دیاز آیوسو، رهبر حزب مردم در انتخابات محلی مادرید آسوشیتدپرس آیوسو همواره منتقد اصلی سیاست‌های دولت پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا به ویژه در مدیریت بحران کرونا بوده است. شبکه «بی بی سی» براساس نتایج منتشر شده تخمین زده است که حزب ملی اسکاتلند در پارلمان آینده ۶۳ کرسی خواهد داشت.

او که با شعار انتخاباتی «یا کمونیسم یا آزادی» به میدان آمده، با محدودیت‌های سفت و سخت، اجبار ماسک زدن و بستن کسب و کار مغازه‌ها و شرکت‌ها مخالف است، چون این همه را سبب نابودی اقتصاد می‌شمرد.. روزنامه"تایمز" هدف از این فعالیت سایبری ایران را ایجاد بی‌ثباتی و تضعیف یکپارچگی متکی بر قانون‌اساسی بریتانیا دانسته است. همین موضوع سبب محبوبیت زیاد او در میان بسیاری از صاحبان مشاغل شده است. نیاز به ائتلاف با راست افراطی با این همه اگرچه آیوسو در میان بسیاری از مردم اقبال آشکاری دارد، اما حزب او به احتمال زیاد برای تشکیل دولت محلی به ائتلاف با یک شریک مهم نیاز خواهد داشت. نظرسنجی‌ها آیوسو را در این انتخابات برنده نشان می‌دهند اما هنوز مشخص نیست آیا حزب مردم که بیش از ربع قرن رهبری منطقه مادرید را در دست داشته بتواند حد نصاب ۶۹ کرسی مورد نیاز برای هدایت یک تنه مجلس را به دست بیاورد یا نه. در این گزارش آمده است فیسبوک اقدام به مسدود کردن ۴۴۶ حساب کاربری جعلی نموده که گفته می‌شود متعلق به ارتش سایبری ایران بوده است. تهدید وزیر گردشگری اسپانیا با «نامه حاوی چاقوی خونین» بر پایه نظرسنجی‌ها، فهرست نامزدهای حزب مردم در انتخابات جاری حدود ۴۰ درصد آرا را به دست خواهد آورد. نیکولا استروژن در همین راستا گفت که «جای شک و تردیدی باقی نمانده» است که اکثریت نمایندگان پارلمان آینده هوادار استقلال از بریتانیا خواهند بود.

این عدد در انتخابات دو سال پیش تنها ۲۲ درصد بود. به هر روی، این حزب با این نتیجه نخواهد توانست دولت تشکیل دهد و باید دست یاری به سوی حزب دیگری دراز کند. گزینه اصلی حزب مردم برای ائتلاف، حزب افراطی بُکس است زیرا حزب محافظه‌کار دیگر حاضر در انتخابات، تقریبا هیچ شانسی برای پیروزی ندارد. در صورت تشکیل چنین ائتلافی، این نخستین بار در تاریخ سیاسی مادرید خواهد بود که راست افراطی به ائتلاف حاکم راه می‌یابد، امری که در سطح کشوری، احتمالا راه را برای ورود این نحله به طبقه حاکمیت اسپانیا باز خواهد کرد. کنشگران و سیاستمداران چپگرای اسپانیا با انتقاد از محافظه‌کاران به دلیل روی خوش نشان دادن به بنیادگرایان دست راستی، تلاش بسیاری کردند تا نظر رأی‌دهندگان را از جبهه راستگرایان به سوی خود معطوف کنند، اما ایزابل دیاز آیوسو در پاسخ به منتقدانش گفت که ائتلاف با حزب بُکس به معنی «پایان دنیا» نیست. هم‌رسانی این مطلب:.

گروهی از اعضای جنبش فمینیستی «فمن» نیز بامداد سه شنبه با سینه‌های برهنه در برابر حوزه‌ای که روسیو موناستریو، رئیس حزب بُکس در آن رأی می‌داد، حضور یافته و به سیاست‌های افراطی این حزب اعتراض کردند. آنها پلاکاردهای کوچکی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه رأی و نه میدان دادن به فاشیسم». اعتراض فمن‌های اسپانیا به حضور راست‌گرایان افراطی در انتخابات مادرید AP Photo چپ از هم گسیخته از هم‌گسیختگی و پراکندگی در جبهه چپ نیز بر احتمال پیروزی راستگرایان در انتخابات محلی مادرید افزوده است. آنخل گابیلوندو، رئیس حزب سوسیالیست و رقیب آیوسو در انتخابات جاری است که به نظر می‌رسد اقبال ویژه‌ای ندارد و تنها امیدوار است با تشکیل ائتلافی با حزب چپگرای دیگر، یعنی پودموس هدایت ۲۶ ساله ایالت مادرید را از راستگرایان بستاند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید سر فهرست نامزدهای حزب پودموس، پابلو ایگلسیاس، سیاستمدار معروف و بنیانگذار این حزب است که از سمت خود یعنی معاون نخست وزیر استعفا کرد تا بتواند وارد کارزار سیاسی به هدف تضعیف حزب بُکس شود.

ایگلسیاس یکی از چندین سیاستمداران چپ اسپانیاست که هفته گذشته پیام‌های حاوی تهدید مرگ دریافت کردند. این رویداد که حزب بُکس آن را ساختگی می‌داند، در اسپانیا جنجال زیادی بر پا کرده است. بر پایه نظرسنجی‌ها، حزب «ماس مادرید» که بخشی از نمایندگان آن را اعضای پیشین حزب پودموس تشکیل می‌دهند، از بخت زیادی برای پیروزی در انتخابات مادرید برخوردار نیست و احتمالا بیش از ۵ درصد آرا را کسب نخواهد کرد. هم‌رسانی این مطلب: .