حزب ملی اسکاتلند برای چهارمین بار پیاپی در انتخابات پارلمانی پیروز شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند به دنبال پیروزی حزبش گفت که «جای شک و تردیدی باقی نمانده» است که اکثریت نمایندگان پارلمان آینده هوادار استقلال از بریتانیا خواهند بود.

نتایج رای گیری روز پنجشنبه در بریتانیا نشان می دهد که حزب ملی اسکاتلند با وجود کسب چهارمین پیروزی پیاپی در انتخابات پارلمانی احتمالا موفق نخواهد شد اکثریت مطلق کرسی های پارلمان را به دست آورد.

شمارش آرای ۶۸ حوزه انتخابیه نشان می دهد که حزب ملی اسکاتلند از ۱۲۹ کرسی پارلمان ۵۷ کرسی را در اختیار خواهد داشت. با این حال عدم کسب اکثریت مطلق در پارلمان آینده به این معنا خواهد بود که حزب ملی اسکاتلند برای اجرای طرح برگزاری مجدد همه پرسی استقلال از بریتانیا مسیر دشواری را در پیش خواهد داشت. تعیین تکلیف برخی از کرسی های پارلمان آینده اسکاتلند با توجه به نسبت آرای کسب شده توسط هر حزب صورت می گیرد. همین امر احتمالا باعث خواهد شد که حزب ملی اسکاتلند نتواند ۶۵ کرسی در پارلمان را در اختیار داشته باشد. شبکه «بی بی سی» براساس نتایج منتشر شده تخمین زده است که حزب ملی اسکاتلند در پارلمان آینده ۶۳ کرسی خواهد داشت.نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند روز شنبه در واکنش به این نتایج گفت که دستیابی به اکثریت مطلق توسط حزبش از ابتدا با توجه به نظام انتخاباتی اسکاتلند «دشوار» بود.

وزیر اول اسکاتلند در عین حال تاکید کرد که مشروعیت برگزاری مجدد همه پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا فارغ از دستیابی یا عدم دستیابی حزب ملی اسکاتلند به اکثریت مطلق کرسی های پارلمان آینده پابرجا است.حزب سبزهای اسکاتلند که از برگزاری مجدد همه پرسی استقلال از بریتانیا حمایت می کند در پارلمان آینده چند کرسی در اختیار خواهد داشت. نیکولا استروژن در همین راستا گفت که «جای شک و تردیدی باقی نمانده» است که اکثریت نمایندگان پارلمان آینده هوادار استقلال از بریتانیا خواهند بود.

حدود ۵۵ درصد رای دهندگان در اسکاتلند در همه پرسی سال ۲۰۱۴ با جدایی از بریتانیا مخالفت کردند. با این حال با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا درخواست برگزاری مجدد همه پرسی مطرح شده است. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا تصمیم گیر نهایی درباره برگزاری یا عدم برگزاری مجدد این همه پرسی خواهد بود. او پیش از این تاکید کرده بود که با برگزاری مجدد این همه پرسی مخالف است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

I really appreciate Rolandwolf123 for all you've done for me, you're the best and I promise to spread your good work

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه در تدارک قانونی برای حذف حامیان ناوالنی از انتخابات پارلمانی استدر صورت شناسایی رسمی سازمان‌ها و گروه‌های نزدیک به الکسی ناوالنی تحت عنوان «افراطی»، فعالیت این سازمان‌ها به صورت «دو فاکتو» ممنوع و اعضای آن با تهدید بازداشت و زندان روبرو خواهند شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب درباره وقایع فلسطیندبیرکل اتحادیه عرب در نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب از شورای امنیت خواست در قبال نقض علنی قطعنامه‌های این شورا از سوی رژیم صهیونیستی به وظایف و مسؤولیت‌هایش عمل کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمادگی دانشگاهها برای پذیرش حضوری دانشجویان/انتظار داریم دانشگاهیان در اولویت واکسن قرار بگیرندوزیر علوم: *بنظر می‌رسد از مهرماه دانشجویان بصورت حضوری در دانشگاه‌ها پذیرش شوند *منتظر نظر ستاد کرونا هستیم *اگر این ستاد اجازه برگزاری کلاس‌های حضوری را بدهد دانشجویان در دانشگاه‌ها حضور خواهند داشت *انتظار داریم دانشگاهیان در اولویت واکسن قرار بگیرند دامپزشکان_را_واکسن_بزنید دامپزشکان_کادر_درمان_فراموش_شده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا خواستار اقدام فوری اسرائیل برای کاهش تنش در بیت‌المقدس شداتحادیه اروپا روز شنبه، یک روز پس از خشونت‌های گسترده در بیت‌المقدس از مقام‌های اسرائیل خواست تا فورا برای کاهش تنش در این شهر وارد عمل شوند. اتحادیه اروپا گه خورد....وقتی در خال مذاکره با تروریست ها هست، گه خورد که اظهار نظر کرد با ه کسی که براش کار میکنه و زرت و پرت هاشو نشر میده، حرومزاده‌ های منفعت طلب.... هیچ فلسطینی کتک نمیخورد و کشته نمیشود و رانده نمیشود مگر با چراغ سبز اروپا و امریکا، خودتونید ..... حرامزاده های خونخوار ! خواستارشد!!! اذیت نشن یه وقت اروپایی های خبیث شریک جرم کودک کش های اسرائیل هستند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خواست برگزاری مجدد همه‌پرسی استقلال پس از پیروزی حزب ملی اسکاتلند | DW | 09.05.2021انتخابات پارلمانی اسکاتلند با پیروزی آشکار حزب ملی این کشور به پایان رسید. اکثریت کرسی‌ها در اختیار استقلال‌طلبان است. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا گفته است که مانع از برگزاری همه‌پرسی استقلال خواهد شد. شد بوریس جانسون غلط کرده نمیزاره مردم اسکاتلند آزاد باشن اروپا رویای استقلال اسکاتلند رو به گور خواهد برد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »