امکان تزریق ۲ دز واکسن متفاوت وجود دارد؟

27/06/1400 05:06 ب.ظ

زالی: اگر دز اول استرزنکا تزریق شده دز دوم می‌تواند اسپوتنیک وی باشد، اگر دز اول برکث بود، دز دوم می‌تواند سینوفارم باشد، مردم با پزشک مشورت کنند

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به نتایج مطالعاتی مبنی بر تزریق دو دز از واکسن های متفاوت و احتمال اثربخشی بیشتر، گفت: به عنوان مثال توصیه ما این است که اگر دز دوم آسترازنکا نبود، به دلیل نزدیکی پلتفرم می توان از اسپوتنیک استفاده کرد یا اینکه برکت به سینوفارم نزدیک تر است و با نظر پزشک می توان به جای هم تزریق شوند. وی افزود: در این استراتژِی دز اول را از یک واکسن و دز دوم را از واکسن دیگری تزریق می کنند.

مطالعات اخیری که انجام شده، نشان می دهد که این واکسن ها که دز اول و دوم شان باهم متفاوت هستند، به مراتب اثربخش تر از واکسن هایی هستند که هر دو دز آن ها یکی است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مردک احمق جان مردم رو به بازی گرفتی اینهمه اضطراب و استرس وارد میکنی. جان آدمی که تولیدات ایران‌خودرو وسایپا نیست هرجور دلت خواست قطعات عوض میکنی. شدیم بازیچه دست این کسکشا

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.

مدیر یک درمانگاه در بوکان با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم شد

عادت دستان مرکل؛ چگونه ژست صدراعظم آلمان با انگشتانش به نمادی سیاسی تبدیل شد؟اولاف شولتز، نامزد حزب سوسیال دموکرات در عکسی که از او بر روی جلد یکی از مجله‌های آلمان منتشر شد دستانش را مانند آنگلا مرکل در مقابلش قرار داد. او به این ترتیب امیدوار است تا بتواند خود را به عنوان جانشین طبیعی صدراعظم آلمان به رای‌دهندگان معرفی کند.

ترکیه ۲۴۲ کیلومتر به دیوار مرزی خود با ایران اضافه می‌کند

مصاف پرسپولیس با الهلال برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیاقرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی برگزار شد مصاف پرسپولیس با الهلال برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا

طالبان بدون اشاره به دختران: دانش‌آموزان پسر و معلمان مرد به مدارس برگردنددر بیانیه گروه طالبان هیچ اشاره‌ای به دختران دانش‌آموز نشده و معلوم نیست سرنوشت میلیون‌ها دختر در این کشور و حق تحصیل آنها در مقاطع مختلف چه خواهد شد.