بوکان

بوکان

مدیر یک درمانگاه در بوکان با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم شد

17/09/2021 01:43:00 ب.ظ

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک شهروند اهل بوکان به نام سوران شریفی را با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم و درمانگاه تحت مدیریت وی را نیز پلمب کرد. اخبار_ایران بوکان

بر اساس گزارشی که سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ منتشر کرده است، سوران شریفی به اتهام «عضویت در حزب دمکرات کُردستان ایران» به تحمل ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده که بر طبق قانون تجمیع احکام، حکم اشد یعنی ۵ سال حبس برای او قابل اجر است.

دادگاه شهرستان بوکان همچنین حکم به پلمپ درمانگاه «حکیم»این شهرستان به مدیریت آقای شریفی به مدت دو سال داده است.سوران شریفی در سوم خردادماه ۱۴۰۰، توسط ماموران اداره اطلاعات بوکان بازداشت شد.هنگام بازداشت آقای شریفی، نیروهای امنیتی برخی از وسایل شخصی وی از جمله گوشی موبایل، کامپیوتر و تعدادی کتاب را ضبط کرده و با خود بردند.

ادامه مطلب: ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد محدودیت ورزشی زنان

محدودیت ورزشی زنان | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی

پلیس آلمان ۴ نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به یک کنیسه دستگیر کردبه گفته مقامات امنیتی آلمان بازداشت‌شدگان که یکی از آنها نوجوانی ۱۶ ساله است قصد داشتند با مواد منفجره به این کنیسه حمله کنند. چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ اهل سوریه است.

خودکشی یک معلم در فارس به دلیل مشکلات مالی😢😢😢

روایت یک جلسه متشنج؛ ظریف نزدیک بود به صورت مدیرکل آژانس سیلی بزند

مصرف بنزین به ۸۵ میلیون لیتر رسید/ افزایش مصرف ۱۸ درصدی نسبت به سال گذشتهرییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور با بیان اینکه میزان مصرف بنزین نسبت به سال گذشته حداقل حدود 18 درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف همچنان نسبت به دوران قبل از شیوع کرونا بیش از 20 درصد کاهش دارد. خواستین گرونتر کنین اشکالی نداره مردم تحمل میکنن.

خالد عزیزی: هدف حملات سپاه به مواضع احزاب کُرد به خشونت کشاندن مبارزات مردمی استبه دنبال حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران ایران به مواضع احزاب کرد ایرانی مستقر در اقلیم کردستان عراق، «خالد عزیزی»، دبیرکل «حزب دموکرات کردستان»

زنان افغان و کارزار #به لباسم دست نزن در اعتراض به پوشش‌های طالبانیزنان افغان در سراسر جهان کارزاری آنلاین را در اعتراض به قوانین جدید پوشش برای دانشجویان دختر آغاز کرده‌اند. آنها در این کارزار عکس‌هایی از خود با لباس‌های رنگارنگ سنتی افغان منتشر می‌کنند. خوبه بازم فقط مشکل پوششه