مدیر یک درمانگاه در بوکان با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم شد

26/06/1400 01:43:00 ب.ظ

بوکان

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک شهروند اهل بوکان به نام سوران شریفی را با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم و درمانگاه تحت مدیریت وی را نیز پلمب کرد. اخبار_ایران بوکان

بر اساس گزارشی که سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ منتشر کرده است، سوران شریفی به اتهام «عضویت در حزب دمکرات کُردستان ایران» به تحمل ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده که بر طبق قانون تجمیع احکام، حکم اشد یعنی ۵ سال حبس برای او قابل اجر است.

دادگاه شهرستان بوکان همچنین حکم به پلمپ درمانگاه «حکیم»این شهرستان به مدیریت آقای شریفی به مدت دو سال داده است.سوران شریفی در سوم خردادماه ۱۴۰۰، توسط ماموران اداره اطلاعات بوکان بازداشت شد.هنگام بازداشت آقای شریفی، نیروهای امنیتی برخی از وسایل شخصی وی از جمله گوشی موبایل، کامپیوتر و تعدادی کتاب را ضبط کرده و با خود بردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

پلیس آلمان ۴ نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به یک کنیسه دستگیر کردبه گفته مقامات امنیتی آلمان بازداشت‌شدگان که یکی از آنها نوجوانی ۱۶ ساله است قصد داشتند با مواد منفجره به این کنیسه حمله کنند. چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ اهل سوریه است.

خودکشی یک معلم در فارس به دلیل مشکلات مالی😢😢😢

روایت یک جلسه متشنج؛ ظریف نزدیک بود به صورت مدیرکل آژانس سیلی بزند

مصرف بنزین به ۸۵ میلیون لیتر رسید/ افزایش مصرف ۱۸ درصدی نسبت به سال گذشتهرییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور با بیان اینکه میزان مصرف بنزین نسبت به سال گذشته حداقل حدود 18 درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف همچنان نسبت به دوران قبل از شیوع کرونا بیش از 20 درصد کاهش دارد. خواستین گرونتر کنین اشکالی نداره مردم تحمل میکنن.

خالد عزیزی: هدف حملات سپاه به مواضع احزاب کُرد به خشونت کشاندن مبارزات مردمی استبه دنبال حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران ایران به مواضع احزاب کرد ایرانی مستقر در اقلیم کردستان عراق، «خالد عزیزی»، دبیرکل «حزب دموکرات کردستان»

زنان افغان و کارزار #به لباسم دست نزن در اعتراض به پوشش‌های طالبانیزنان افغان در سراسر جهان کارزاری آنلاین را در اعتراض به قوانین جدید پوشش برای دانشجویان دختر آغاز کرده‌اند. آنها در این کارزار عکس‌هایی از خود با لباس‌های رنگارنگ سنتی افغان منتشر می‌کنند. خوبه بازم فقط مشکل پوششه

استان‌وایر-  دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک شهروند اهل بوکان به نام سوران شریفی را با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم و درمانگاه تحت مدیریت وی را نیز پلمب کرد.Aa مسئولان امنیتی آلمان روز پنجشنبه اعلام کردند که چهار نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به کنیسه‌ای در شهر هاگن در غرب این کشور بازداشت کردند.استان‌وایر - یک معلم در استان فارس به دلیل آن‌چه «تنگنای مالی» عنوان شد، خودکشی کرد.مقاله ، بر اساس کتاب راز سر به مهر و کتاب دیگری که بر مبنای اسنادی از بایگانی اتمی ایران تهیه شده، نقش محسن فخری‌زاده در بروز این بحران و تشکیل پرونده پی‌ام‌دی و سرانجام همکاری او با گروه مذاکره کننده اتمی برای حل و فصل پرونده، بازخوانی شده است.

بر اساس گزارشی که سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ منتشر کرده است، سوران شریفی به اتهام «عضویت در حزب دمکرات کُردستان ایران» به تحمل ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده که بر طبق قانون تجمیع احکام، حکم اشد یعنی ۵ سال حبس برای او قابل اجر است. دادگاه شهرستان بوکان همچنین حکم به پلمپ درمانگاه «حکیم»این شهرستان به مدیریت آقای شریفی به مدت دو سال داده است. این افراد در روز یوم کیپور، جشن مذهبی یهودیان و مقدس‌ترین روز در گاهشمار عبری دستگیر شدند. سوران شریفی در سوم خردادماه ۱۴۰۰، توسط ماموران اداره اطلاعات بوکان بازداشت شد. براساس این گزارش چ این معلم از بانک تقاضای وام ۵۰ میلیون تومانی داشت اما قادر به تامین ۵ میلیون تومان سپرده به عنوان پیش شرط بانک برای دادن وام، نبود. هنگام بازداشت آقای شریفی، نیروهای امنیتی برخی از وسایل شخصی وی از جمله گوشی موبایل، کامپیوتر و تعدادی کتاب را ضبط کرده و با خود بردند. بنا به گزارش‌ها ماموران پلیس صبح روز پنجشنبه همچنان در اطراف کنیسه هاگن حضور داشتند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .» آژانس بر اساس اسنادی که در اختیار داشت، می‌گفت جمهوری اسلامی در تاسیسات اتمی پارچین دست به آزمایش چاشنی‌های انفجاری زده که در تسلیحات اتمی کاربرد دارند و باید درباره آن توضیح دهد که با چه هدفی چنین چاشنی‌هایی را ساخته و  کارایی آن را آزموده است.