اموال ایران در کانادا فروخته و به قربانیان تروریسم داده شد | DW | 13.09.2019

22/06/1398 06:29:00 ب.ظ

میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا با حکم دادگاه فروخته و پول آن به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده شد. تنها یک ساختمان در اوتاوا به قیمت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا با حکم دادگاه فروخته و پول آن به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده شد. تنها یک ساختمان در اوتاوا به قیمت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد. بر اساس سندی که ماه گذشته در دادگاه عالی اونتاریو ثبت و بایگانی شده، بخشی از این پول‌ها که از فروش ساختمان‌های متعلق به جمهوری اسلامی به دست آمده، به قربانیان داده شده است. دریافت‌کنندگان قربانیان حملات حماس و حزب‌الله هستند.

این دو گروه مسلح از سوی ایران حمایت می‌شوند. پرداخت این پول به قربانیان با مجوز دادگاه انجام شده است.

در تورنتو ساختمانی که متعلق به یک مقام سفارتی بوده و به عنوان مرکز مطالعات ایرانیان از آن استفاده می‌شده به قیمت یک میلیون و ۸۵ هزار دلار فروخته شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید "دِنی آیزن" سخنگوی این اتحادیه، گفته است: «رژیم ایران بی وقفه و گستاخانه میلیاردها دلار بین سازمان‌های تروریستی که جان انسان‌های بیگناه را در سراسر دنیا، همچنین در کانادا می‌گیرند پخش می‌کند.»

بر اساس سند"عدالت برای قربانیان تروریسم" که در سال ۲۰۱۲ اجرایی شد، قربانیان تروریسم می‌توانند به دادگاه شکایت کرده و از دولت‌های حامی تروریسم تقاضای خسارت کنند. ایران و سوریه جزو این دولت‌ها هستند. تعدادی از خانواده‌های آمریکایی که در دادگاه عالی علیه حملات تروریستی ایران برنده شده و شکایتشان را در دادگاه‌های اونتاریو و نووا اسکوتیا ثبت کرده بودند به دنبال سهمی از دارایی‌های ایران هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

ایران خواهان اعاده سریع اموال فروخته‌ شده‌اش در کانادا شدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، فروش ساختمان‌های متعلق به حکومت ایران در کانادا برای پرداخت غرامت به «قربانیان تروریسم» را اقدامی «غیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل» خواند.

خواهر بن سلمان به دلیل بدرفتاری و حبس یک لوله‌کش در فرانسه به زندان محکوم شددادگاهی در فرانسه، خواهر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، را به اتهام دست داشتن در اعمال خشونت و ربودن یک لوله کش به ۱۰ ماه زندان محکوم کرد.

یک کودک سوری در حمله رژیم اسد به ادلب کشته شدبر اثر حمله هوایی رژيم بشار اسد به مناطق مسکونی در ادلب سوریه یک کودک کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

دولت ایالات متحده: سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار به زودی در آمریکا ممنوع خواهد شددولت ایالات متحده: سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار به زودی در آمریکا ممنوع خواهد شد به گزارش بلومبرگ نیوز، هنگامی که این طرح جدید در هفته های آینده به اجرا در آید، سیگارهای الکترونیکی مزه‌دار تا ۳۰ روز بعد از آن از بازار برداشته خواهند شد.

نامزدی در انتخابات فدرال کانادا به دلیل هتک حرمت مسلمانان اخراج شد

شبنم نعمت‌زاده به اخلال عمده در نظام تولیدی ایران متهم شدشبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت ایران و احمدرضا لشگری پور به اخلال عمده در نظام تولیدی متهم شدند. - خبرگزاری آناتولی