امتناع اعضای مجمع تشخیص مصلحت از پاسخگویی درباره دو لایحه پالرمو و CFT

18/09/2019 02:45:00 ب.ظ

تداوم بلاتکلیفی لوایح مرتبط با FATF؛ امتناع اعضای مجمع تشخیص مصلحت از پاسخگویی درباره دو لایحه پالرمو و CFT

تداوم بلاتکلیفی لوایح مرتبط با FATF؛ امتناع اعضای مجمع تشخیص مصلحت از پاسخگویی درباره دو لایحه پالرمو و CFT

تهران- ایرناپلاس- چهار نفر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، از پاسخگویی درباره وضعیت نهایی بررسی دو لایحه پالرمو و CFT در این نهاد امتناع کردند.

تابستان سال گذشته و در پی اختلاف‌نظر مجلس و شورای نگهبان بر سر تصویب لوایح چهارگانه مرتبط با FATF،  دو لایحه پالرمو و CFT  برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد، اما بررسی‌های اعضای مجمع تاکنون بی‌نتیجه مانده است.هفته گذشته، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره وضعیت بررسی این لوایح گفت: بعد از تشکیل هیئت عالی نظارت به دستور رهبری برای بررسی موضوعات بین‌المللی ازجمله FATF و CFT  و پالرمو، نظارت در کشور افزایش‌ یافته که در این زمینه مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۱ سؤال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آمار دختران بازمانده از تحصیل بیش از سه برابر پسران است

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ مستندسازی آتش‌سوزی و طوفان اخیر از فضالوکا پارمیتانو، خبرنگار هوا فضای یورونیوز این بار داستان تازه‌ای از فضا برای ما آورده، آنها طی هفته‌های گذشته مشغول مستندسازی تصویری آتش‌سوزی‌ها در آمازون و طوفان دورین بوده‌اند. آیا اتحادیه اورپا اگر حمله های اینچنینی بر یکی از کشورهای عضوش انجام می‌شد باز هم خویشتن داری میکرد ؟ این نوع درخواست غیر از حمایت از دیکتاتورها چیزی نصیب ملتهای منطقه نمیکند .

زنگنه: نخستین بار برداشت ایران از پارس جنوبی از قطر پیشی می گیردتهران- ایرنا- وزیر نفت با بیان اینکه با تکمیل فازهای پارس جنوبی برای نخستین بار میزان برداشت روزانه ایران از میدان مشترک گازی پارس جنوبی، از قطر پیشی خواهد گرفت، افزود: بر این اساس تولید گاز روزانه ایران از این میدان به حدود ۷۹۰ میلیون متر مکعب در برابر تولید ۶۲۰ میلیون مترمکعبی قطر خواهد رسید. دژاوو گرفتم یا این خبر قبلا هم پخش شده؟ چقدر خوب... حالا کجا میذاریم این برداشت‌ها رو؟!

۳۰۰۰ میلیارد تومان از اموال یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی را به بانک‌های کشور برگرداندیمسخنگوی قوه قضاییه: * ۳۰۰۰ میلیارد تومان از اموال یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی را به بانک‌های کشور برگرداندیم * همچنین بانک اقتصاد نوین هم مطالباتی دارد که ظرف ماه آینده هزار میلیارد تومان به این بانک برمی‌گردانیم

عربستان سعودی از بازگشت به ظرفیت کامل تولید تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد🔺عربستان سعودی از بازگشت به ظرفیت کامل تولید تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد ⚡️وزیر انرژی عربستان_سعودی اعلام کرد که بیش از نیمی از تولید نفت خام کشورش که در حملات اخیر از چرخه خارج شده بود، با ترمیم خسارات تا اواخر ماه جاری میلادی قابل عرضه است. 😂😂😂 تا شش ماهه دیگه ام نمیتونن‌.والا پشت سر خبرنگار عربستانی ستونِ دود بود بعد خبرنگار میگفت مسئولین گفتن آتش خاموش شده😂 رژیم خبيث آخوندی از قصد داره این کارا رو میکنه که پرزیدنت ترامپ مجبور شه به ایران حمله کنه بعد تو انتخابات 2020 رأی نیاره تا بلکه ملاها یه چند سوایی بیشتر عمر کنن. اما هوش آخوند خامنه‌ای با پرزیدنت ترامپ قابل مقایسه نیست. اول پیروزی در انتخابات، بعداً حالگیری رژیم فاسد آخوندا😜

تحلیل رسانه‌های آمریکا از حملات نفتی عربستان؛ سایه جنگ سنگین‌تر از همیشهحملات بامداد شنبه به تاسیسات نفتی عربستان و پیامدهای فوری آن بر بازار نفت و همچنین اوج‌گیری دوباره تنش میان ایران و آمریکا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آمریکا داشته است. بسیاری از تحلیل‌گران در تلاش درک جزئیات فنی این حملات هستند و بسیاری دیگر از تبعات سیاسی آن بر خاورمیانه و جهان نگرانند. افرادی در خارج از کشور که خود را اپوزیسیون وحامی هموطنان خود درایران میدانند اکثریت آنها دررابطه با حمله به تأسیسات نفتی عربستان جانب عربستان را گرفته اند واز آمریکا ودیگر کشورها میخواهند به ایران حمله کنند.آیا چنین افرادی رامیشودهموطن نامید ویا اینکه بایدآنهارا دشمن نامید جنگ نخواهد شد، مذاکره ام نخواهند کرد.امریکا ام رو به افول هست.ترامپ هم دیگه انتخاب نمیشه.نتانیاهو ام انتخاب نمیشه.قشنگ دنیا داره به سمت ایران میچرخه اسرائیل جنایتکار مقصر اصلی در پالایشگاه نفتی عربستان ‼️‼️

تنها یک ماه تا برگزاری جلسه بعدی گروه ویژه اقدام مالی علیه پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم موسوم به FATF باقی‌مانده است.به اشتراک گذاشته شده ریزش سراسری معاملات مسکن در ایران بر اساس آمار اتحادیه مشاوران املاک، به دنبال روند کاهنده خرید و فروش مسکن در کل ایران که از اردیبهشت امسال آغاز شده، رکورد منفی در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه به ثبت رسیده است.Aa لوکا پارمیتانو طی دو هفته گذشته مشغول مستندسازی تصویری از آتش‌سوزی‌ رخ داده در آمازون و طوفان سهمگین دورین بود."بیژن زنگنه" در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی امروز دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، گزارش مفصلی از اقدامات وزارت نفت در راستای اجرای ماموریت‌های محوله به این وزارتخانه در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

در آخرین جلسه این کارگروه که ۳۱ خردادماه برگزار شد، مهلت ایران برای تصویب لوایح چهارگانه مرتبط با آن، به مدت چهار ماه تمدید شد. پیگیری‌های خبرنگار ایرناپلاس از حسین مظفر، محمد آقازاده، سیدمحمد صدر و مجید انصاری، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره وضعیت نهایی بررسی دو لایحه پالرمو و CFT   بی‌نتیجه ماند و این افراد از پاسخ در این‌باره امتناع کردند. اجاره نامه نیز در این مدت ۳۰ هزار و ۷۷۸ مورد بوده که از افت ۱۳ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل حکایت دارد. البته یکی از این افراد در پاسخ به اینکه آیا جلسات مجمع برگزار می شود یا نه، تصریح کرد: جلسات مجمع به شکل منظم برگزار می‌شود. آقای پارمیتانو می‌گوید: «از آخرین باری که توانستم با شما حرف بزنم اینجا حوادث زیادی روی داده است.  تابستان سال گذشته و در پی اختلاف‌نظر مجلس و شورای نگهبان بر سر تصویب لوایح چهارگانه مرتبط با FATF،  دو لایحه پالرمو و CFT  برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد، اما بررسی‌های اعضای مجمع تاکنون بی‌نتیجه مانده است. منبع: مشرق نیوز. هفته گذشته، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره وضعیت بررسی این لوایح گفت: بعد از تشکیل هیئت عالی نظارت به دستور رهبری برای بررسی موضوعات بین‌المللی ازجمله FATF و CFT  و پالرمو، نظارت در کشور افزایش‌ یافته که در این زمینه مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۱ سؤال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نکرده است. وی ادامه داد: بر این اساس پیمانکاران ملزم شده‌اند که اقلام پرمصرف پروژه های خود را که در قراردادهای منعقد شده با آنها ضمیمه شده است از سازندگان ایرانی خریداری کنند.

پیش از آن نیز حسین مظفر، عضو این مجمع اواخر خردادماه سال جاری، در گفت‌وگو با ایرناپلاس اعلام کرده بود:«بررسی این دو لایحه در کمیسیون‌های تخصصی  ادامه دارد و  ان‌شاءالله  دو لایحه تا پایان خرداد تعیین تکلیف می‌شود.» برآیند خسارت به جای مانده از طوفان دورین او همچنین تاکید کرد: «ما همچنین طی ۲ هفته گذشته به شدت مشغول مستندسازی تصویری طوفان دورین بودیم.» سید محمد صدر، از دیگر اعضای این نهاد در مصاحبه‌ای که اخیراً با خبرآنلاین داشته است درباره پیامدهای تمدید مهلت ایران، گفت: «خانم جنیدی هم تأکید کردند موضوع تمدید مهلت به نفع ایران نیست، زیرا با هر بار تمدید مهلت، برخی اقدامات علیه ایران بازگشت پیدا می‌کند، به‌طور مثال در خردادماه یک اقدام تقابلی و دو اقدام دیگر در پایان این دوره چهارماهه بازگشت خواهد داشت و ما کم‌کم به نقطه ابتدایی می‌رسیم که معاملات با ایران به صفر می‌رسد.»    بااین‌حال، تصمیم‌گیری درباره این دو لایحه همچنان بلاتکلیف است. .» به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید خبرنگار یورونیوز در ادامه به عامل انسانی به عنوان یکی دلایل اصلی بروز حوادث طبیعی مانند این آتش‌سوزی‌ها اشاره دارد و می‌گوید: «اگر فکر کنیم که این حوادث ربطی به فعالیت‌های بشر روی زمین ندارد کاملا در اشتباه هستیم.