امارات: به مسیر خود برای کاهش تنش با ایران ادامه می‌دهیم

06/11/1400 12:44 ب.ظ

امارات: *به مسیر خود برای کاهش تنش با ایران ادامه می‌دهیم *طی یک یا دو سال گذشته به شدت بر مساله کاهش تنش در منطقه و ارتباط با بازیگران و شرکای منطقه تمرکز کردیم

نماینده دائم امارت در سازمان ملل تاکید کرد که کشورش به مسیر خود در راستای کاهش تنش با ایران ادامه می دهد. وی به شبکه سی‌ان‌ان گفت: طی یک یا دو سال گذشته به شدت بر مساله کاهش تنش در منطقه و ارتباط با بازیگران و شرکای منطقه تمرکز کردیم. ما مسیر کاهش تنش و به کارگیری دیپلماسی را ادامه خواهیم داد اما همزمان به طور کامل حق دفاع از خود در منطقه محفوظ است.

نسیبه در ادامه با اشاره به اینکه امارات نیاز به حمایت های بیشتر آمریکا برای مقابله با موشک های انصارالله یمن را دارد خاطرنشان کرد که انجام تحقیقات برای مجازات کسانی که در حملات اخیر در یمن دست داشتند امری ضروری است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سنتکام به صدای آمریکا: دو تهدید موشکی به پایگاه الظفره با موشک‌های پاتریوت خنثی شدستاد فرماندهی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد پایگاه الظفره در امارات متحده عربی با دو موشک مورد تهدید قرار گرفته بود که این تهدید موشک‌ها با ردیابی موشک‌های پاتریوت، رهگیری و خنثی شد. بیل اوربان، سخنگوی سنتکام، روز دوشنبه چهارم بهمن در پاسخ کتبی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «نیروهای ایالات... ☑️سنتکام: نیروهای آمریکایی در امارات در روز حمله انصارالله در مخفیگاه پنهان شدند. خیلی خوبه که ائتلاف نتونسته حریف یمنی های پابرهنه بشه ، رفتن باباشونو آوردن قدیما تومدرسه مابه اینها میگفتیم بچه ننه انصار_الله

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز/کاهش دما تا ۸ درجهورود سامانه بارشی به کشور طی امروز کاهش دما تا ۸ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در چهار کلانشهر طی امروز (۶ بهمن‌ماه) از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

لهستان ساخت حصاری به طول ۱۸۶ کیلومتر را در مرز خود با بلاروس آغاز کردانتظار می‌رود ساخت این دیوار در ماه ژوئن به پایان برسد و به این ترتیب نزدیک به نیمی از کل ۴۱۸ کیلومتر طول مرزی لهستان با بلاروس غیرقابل عبور می‌شود. پول این حصار را خرج پناه جویان میکردین بهتر نبود؟

نگاهی به نحوه مواجهه جامعه با اقلیت‌های دینیدر این گزارش روایت افرادی از اقلیت یارسان، یهودی و بهایی را در مورد نحوه مواجهه جامعه مسلمان با آنها و چالش‌ها و مشکلاتشان زیر سایه ترس و رفتار متعصبانه و تبعیض‌آمیز، مرور می‌کنیم.

آیا با فروکش موج اومیکرون به پایان پاندمی کرونا می‌رسیم؟ | DW | 24.01.2022نظرات امیدوارکننده‌ای از سوی سازمان جهانی بهداشت مطرح شده که بر اساس آن احتمالا سویه اومیکرون پایان همه‌گیری طولانی مدت کرونا در اروپا باشد. این امکان وجود دارد که پاندمی کرونا به یک بیماری بومی تبدیل شود.

وزیر خارجه: هنوز برای مذاکره مستقیم با آمریکا به جمع‌بندی نرسیده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند، اما هنوز به این مسأله در جمع بندی‌های خودمان نرسیده‌ایم. جمع بندی = دستور آقا!

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری عربی 21، لانا نسیبه، نماینده دائم امارت در سازمان ملل در گفت وگویی تاکید کرد که کشورش علیرغم حملات نیروهای یمنی، به مسیر خود در راستای کاهش تنش با تهران ادامه می دهد.

وی به شبکه سی‌ان‌ان گفت: طی یک یا دو سال گذشته به شدت بر مساله کاهش تنش در منطقه و ارتباط با بازیگران و شرکای منطقه تمرکز کردیم. ما مسیر کاهش تنش و به کارگیری دیپلماسی را ادامه خواهیم داد اما همزمان به طور کامل حق دفاع از خود در منطقه محفوظ است.

نسیبه در ادامه با اشاره به اینکه امارات نیاز به حمایت های بیشتر آمریکا برای مقابله با موشک های انصارالله یمن را دارد خاطرنشان کرد که انجام تحقیقات برای مجازات کسانی که در حملات اخیر در یمن دست داشتند امری ضروری است.

به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال کاهش تنش در منطقه و حل اختلافات با کشورهای عربی از جمله امارت و عربستان از طریق راه حل های سیاسی و دیپلماتیک بوده است و در این راستا تلاش های فراوانی کرده است.انتهای پیام