افغانستان... طالبان 15 تن از ناظران انتخابات را در پروان ربودند

07/07/1398 07:37:00 ب.ظ

مسئولان ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ولایت پروان یکشنبه 29 سپتامبر تایید کردند که

مسئولان ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ولایت پروان یکشنبه 29 سپتامبر تایید کردند که به گزارش آریانا نیوز، عبدالقهار وهاب صافی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات پروان گفته است، هفت تن از ناظران کمیسیون انتخابات، یک ناظر شکایت‌های انتخاباتی و متباقی ناظران ربوده شده از سوی گروه طالبان مربوط به نامزدان ریاست جمهوری می‌شوند.

در همین حال، وحیده شهکار سخنگوی والی پروان ربوده شدن 15 تن از ناظران از سوی گروه طالبان در ولسوالی «شینواری» این ولایت را تائید نکرده اما گفته است که تنها هشت تن از ناظران کمیسیون‌های انتخابات و شکایت‌های انتخاباتی را گروه طالبان زمانی با خود بردند که آنان از مرکزهای رأی‌دهی به سوی خانه در حرکت بودند.

شهکار افزود، بزرگان قوم برای رهایی این ناظران با طالبان گفت‌وگو در حال گفت‌وگو هستند و اگر طالبان ناظران را با میانجی‌گری متنفذین قوم رها نکردند، از قوه نظامی در مقابل آنان کار گرفته خواهد شد. این در حالی است که سیاسیون و شهروندان افغان از کارکرد سربازان این کشور در برقراری امنیت در روز انتخابات ستایش کردند. گروه طالبان قبل از این در چهار اعلامیه نسبت به متوقف کردن روند انتخابات هشدار دادند اما نهادهای امنیتی افغانستان 70 هزار نیرو را مامور تامین امنیت انتخابات کردند و 30 هزار نیروی دیگر نیز به حالات آماده باش در کنار قوت‌های هوایی قرار داشتند. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

استقبال سرد از انتخابات؛ سایه بحران مشروعیت بر دولت آینده افغانستانبر اساس برآوردهای غیررسمی کمی بیش از ۲ میلیون تن از شهروندان افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که روز شنبه برگزار شد، شرکت کردند.

سفارت بریتانیا در کابل: نامزدان انتخابات از ادعاهای زودهنگام خودداری کنندسفارت بریتانیا در کابل یکشنبه 29 سپتامبر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواست از ادعاهای

انتخابات افغانستان؛ چه روزی بود، این روز؟ملک ستیز، پژوهشگر امور بین‌الملل و کارشناس مسایل افغانستان در یادداشتی برای صفحه ناظران نگاهی کرده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان ۱۳۹۸.

طالبان: انتخابات دولت کابل ناکام ماندطالبان: ملت مسلمان و مجاهد افغانستان با عدم شرکت در انتخابات دولت کابل را ناکام کردند

انتخابات افغانستان؛ آنچه باید بدانیدرای‌گیری برای انتخابات_ریاست‌جمهوری_افغانستان، صبح روز شنبه آغاز شد. هر آنچه که باید درمورد انتخابات_افغانستان بدانید:

حدود دو میلیون نفر از مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردندبیش از ۹ میلیون نفر برای رای‌دهی در انتخابات_افغانستان ثبت‌نام کرده بودند، اما آمارها نشان می‌دهد که فقط حدود یک پنجم واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری کشورشان شرکت کردند.