رحمانی فضلی: گام‌های خوبی برای تسهیل ورود زائران به عراق برداشته‌ایم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

وزیر کشور در کنفرانس خبری در نجف: گام‌های خوبی برای تسهیل ورود زائران به عراق برداشته‌ایم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری خود در نجف اشرف با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به عراق در امر تسهیل امور زائران اربعین حسینی اظهار کرد: انتظار می‌رود حدود سه میلیون زائر ایرانی امسال در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند و بر همین اساس ما آماده کمک به برادران عراقی در تسهیل امور زائران هستیم.

وی با بیان این که ایران و عراق گام‌های خوبی برای تسهیل ورود زائران ایرانی به عراق برداشته‌اند، تصریح کرد: هدف از سفر به عراق، تلاش برای رفع هرگونه مانع احتمالی برای حضور زائران و خدمات‌رسانی هر چه بهتر به آنان است. رحمانی فضلی همچنین سفر به کربلای معلا و شرکت در چند جلسه ویژه اربعین از جمله نشست مشترک با همتای عراقی خود را از دیگر برنامه‌های سفرش به عراق عنوان کرد.

وزیر کشور ایران به همکاری موجود میان دو طرف در گذرگاه‌های چهارگانه عبور زائران اربعین از جمله گذرگاه تازه بازگشایی شده خسروی اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی از سوی دو طرف انجام شده است. وی در پایان با اشاره به لغو ویزا و کافی بودن گذرنامه معتبر برای تردد زائران گفت: پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران امسال نسبت به سال‌های قبل افزایش یابد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بغداد درباره برنامه‌های ایران برای تضعیف نیروهای نظامی عراق ابراز نگرانی کردساعاتی پس از تهدیدات ایران درباره مورد هدف قرار دادن نیروهای نظامی آمریکا در عراق، مسئولان عراقی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

موج کارگران و دستفروشان ایرانی در عراق | DW | 29.09.2019یک عضو اتاق بازرگانی تهران، حضور کارگران ساده و فروشندگان ایرانی در عراق را پدیده‌ای پرشتاب و صعودی می‌داند که مستلزم ساماندهی، حمایت و آموزش است. او می‌گوید بازار کارهای تخصصی ساختمانی در قبضه استادکاران ایرانی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برکناری فرماندۀ ضد تروریسم عراق و گمانه‌زنی‌ها دربارۀ افزایش نفوذ حشد شعبیدر پی تغییر پست ژنرال عبدالوهاب الساعدی در وزارت دفاع عراق، او در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این «توهین» را نمی‌پذیرد «حتی اگر به قیمت زندگیش تمام شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بانک ایرانی مجوز تاسیس 7 شعبه در عراق گرفت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«بانک ایرانی مجوز تاسیس ۷ شعبه در عراق گرفت» رئیس کانون بانک‌ها خصوصی ایران: ۷ شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی از بانک مرکزی عراق مجوز فعالیت در این کشور دریافت کرده است که دو شعبه آن تاسیس شده که سرمایه هر شعبه ۵۰ میلیون دلار است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تصمیم عراق به بازگشایی گذرگاه قائم در مرز سوریههیئت گذرگاه‌های مرزی عراق روز جمعه 27 سپتامبر به نقل از نخست وزیر این کشور عادل عبدالمهدی خبر از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نخست وزیر عراق بعد از سفر به ریاض، راهی تهران می‌شودرسانه‌های عراق گزارش دادند که عادل_عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، بعد از سفر چهارشنبه گذشته خود به عربستان سعودی و دیدار و گفت و گو با پادشاه و ولیعهد این کشور، به زودی به تهران سفر می‌کند. هدف سفرهای عبدالمهدی کاهش تنش میان ایران و عربستان عنوان شده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »