ابرچالش‌ها و تلاش بی پایان فعالان محیط زیست

07/07/1398 07:41:00 ب.ظ

دلیل بحران_محیط‌زیست از نظر مسئولان دولتی، بحران اقتصادی و اجبار برای فشار بیشتر به زیست بوم خلاصه می‌شود ترجمه این نگاه را امّا اگر از زبان فعالان محیط زیست بشنویم، می‌شود غارت طبیعت برای سودآوری بیشتر. مرور_فعالیت‌های_مدنی miladpourisa

به چین، تنها چند نمونه از تخریب محیط زیست با هدف کسب سود در جمهوری اسلامی است. در این شرایط عجیب نیست که مسئولان دولتی، به انکار چنین روندی روی بیاورند.

چنان که«بیژن زنگنه»، وزیر نفت دستکم تا پیش از سیل نوروز امسال در خوزستان، احداث دکل‌های نفت در هورالعظیم را رد می‌کرد و«هادی حق شناس»، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هم، امضای هر نوع قراردادی با چین برای صید«ترال» در خلیج فارس را تکذیب کرده بود.

پشت پرده امضای قرارداد صید«فانوس ماهی» در خلیج فارس توسط چینی‌ها هم دست‌کم به گفته برخی مسئولان، فساد اقتصادی بعضی باندهای قدرت وجود داشته است. «احمد مرادی»، نماینده بندرعباس در این مورد گفته بود: «شک نکنید پشت پرده ماجرای کشتی‌های چینی، رانت‌های قدرتمندی وجود دارد که مقابله با آن‏ها آسان نیست.»

همه عوامل تخریب محیط زیست در ایران هم در رانت خواری و فساد اقتصادی خلاصه نمی‌شود. نبود قوانین مناسب برای برخورد با عوامل تخریب محیط زیست هم پاشنه آشیل دیگری در این جریان است. آزار حیوانات در نقاط مختلف کشور، از نمونه‌های استمرار تخریب محیط زیست به پشتوانه بی قانونی های حاکم است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نگرانی فیسبوک از تلاش مجدد 'عوامل خارجی' برای تأثیرگذاری بر انتخابات آمریکا | DW | 29.09.2019انتظار می‌رود که رقبای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در آمریکا با تمام وسایل ممکن به مصاف یکدیگر بروند. فیسبوک نگران است که 'عوامل خارجی' باز هم برای تأثیرگذاری بر انتخابات آمریکا از طریق این شبکه اجتماعی تلاش کنند.

عادل الجبیر: تلاش برای راضی نگاه داشتن ایران سبب تقویت رفتارهای خصمانه این کشور شدعادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، در گفتگو با شبکه فاکس‌نیوز آمریکا تاکید

دریاچه ارومیه میزبان بیش از ۶۰ هزار قطعه فلامینگومهاباد- ایرنا- رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۶۰ هزار قطعه فلامینگو در سواحل و پارک ملی دریاچه ارومیه مشغول استراحت و تغذیه هستند.

مراسم عزاداری نمادین برای کره زمین در تایوانکنشگران تایوانی در این راهپیمایی به صورت نمادین مراسم عزاداری برای کره زمین را برگزار کردند تا بدین وسیله توجه مسئولان سیاسی را به گرمایش زمین و نابودی محیط زیست جلب کنند.

صدها هزار نفر در کانادا برای حمایت از محیط زیست به خیابان آمدندسازمان‌دهندگان این راهپیمایی می‌گویند تنها در شهر مونترال نیم میلیون نفر به خیابان‌ها آمده‌اند. مقام‌های شهری این تعداد را نزدیک به ۳۱۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

زباله میراث تابستان برای جنگل گلستانایرنا - گلستان - حال و روز این روزهای جنگل گلستان برای رهاسازی میزان بسیار بالایی از زباله در محیط زیست از سوی مسافران و گردشگران پریشان است و باعث از بین بردن سلامت محیط زیست شده است.