اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی در پی آزمایش موشکی | DW | 13.01.2022

23/10/1400 02:41:00 ب.ظ

آمریکا در واکنش به تازه‌ترین آزمایش‌ موشکی کره شمالی از وضع تحریم‌های جدید علیه این کشور خبر داده است. این تحریم‌ها از جمله شامل شش شهروند کره شمالی می‌شوند که در برنامه موشکی این کشور نقش داشته‌اند.

آمریکا در واکنش به تازه‌ترین آزمایش‌ موشکی کره شمالی از وضع تحریم‌های جدید علیه این کشور خبر داده است. این تحریم‌ها از جمله شامل شش شهروند کره شمالی می‌شوند که در برنامه موشکی این کشور نقش داشته‌اند. این اقدام در واکنش به یک سری از آزمایش‌های موشکی کره شمالی صورت می‌گیرد، از جمله دو آزمایشی که در جریان این هفته انجام شد. تحریم‌های جدید ایالات متحده شش شهروند کره شمالی، یک شهروند روسیه و یک شرکت روسی را در برمی‌گیرد.

طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا آن‌ها در برنامه موشکی کره شمالی نقش داشته و در این راستا اقلام و تجهیزاتی را از چین و روسیه تهیه کرده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید به گفته مقامات این وزارتخانه پنج شهروند کره‌ شمالی که مورد تحریم قرار گرفته‌اند، برای"آکادمی دوم علوم" در این کشور فعالیت دارند. آکادمی مزبور از سال ۲۰۱۰ به این سو به خاطر پشتیبانی و نقش‌اش در پیشبرد برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی در فهرست تحریم‌های آمریکا گنجانده شده است.

تحریم‌هایی که اکنون اعلام شده، نخستین اقدامات تحریمی دولت بایدن علیه کره شمالی محسوب می‌شود. جو بایدن پس از احراز مقام ریاست جمهوری در تلاش بوده که پیونگ‌یانگ را از طریق گفت‌وگو به توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ای وا دارد؛ تلاش‌هایی که تا کنون چندان نتیجه‌بخش نبوده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»

هرمزگان نباید با این همه ظرفیت گرفتار فقر و بیکاری باشدرئیس‌جمهور گفت: هرمزگان با این همه ظرفیت عظیم نباید گرفتار فقر و بیکاری باشد و ما در این زمینه با برنامه‌ریزی تلاش می‌کنیم تا مردم تفاوت را احساس کنند.

طرح دمکرات‌های کنگره آمریکا برای تحریم روسیه در صورت حمله به اوکراینسناتورهای دمکرات روز چهارشنبه ۲۲ دی رئوس لايحه پيشنهادی خود برای اعمال تحریم‌های شدید علیه روسیه در صورت تجاوز به اوکراین را اعلام کردند.

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.

راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ و دست برتر ایران در مذاکرات وین- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimراهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ و دست‌برتر ایران در مذاکرات اینکه دولت سیزدهم علاوه بر رفع تحریم‌ها به دنبال خنثی‌سازی تحریم‌ها است موجب شده مذاکره‌کنندگان ایران در وین دست برتر را در گفت‌وگوها در اختیار داشته باشند JCPOA میخوان تحریم ها رفع بشه پول بیاد دست حکومت اما نون زن و بچت رو کوپنی کنن باش

نخستین تحریم‌های دولت بایدن علیه کره‌شمالی در پی آزمایش‌های موشکیدولت بایدن روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه نخستین تحریم‌های خود علیه برنامه موشکی کره شمالی را اعمال کرد. چیزی نمونده کد خدا خودشم تحریم کنه الان کشورهای که میتونن امریکا رو از نقشه جهان حذف کنن به ۳ کشور افزایش یافته روسیه و چین و کره شمالی انشالله به زودی ایران هم به این کشورها اضافه میشه بمب_اتمی_حق_مسلم_ماست