دیده‌بان حقوق بشر: ادامه سرکوب مخالفان توسط مقامات ایران در سال ۲۰۲۱ | DW | 13.01.2022

23/10/1400 02:46:00 ب.ظ

گزارش سالیانه دیده‌بان حقوق بشر شامل موارد متعددی از نقض حقوق بشر در سال ۲۰۲۱ در ایران است، ازجمله سرکوب معترضان به بی‌آبی در خوزستان. این نهاد همچنین از دولت‌های دموکراتیک انتقاد کرده است.

گزارش سالیانه دیده‌بان حقوق بشر شامل موارد متعددی از نقض حقوق بشر در سال ۲۰۲۱ در ایران است، ازجمله سرکوب معترضان به بی‌آبی در خوزستان. این نهاد همچنین از دولت‌های دموکراتیک انتقاد کرده است. ایران همچنان سردمدار اعدام در جهان همچنین یک نفر از اعدام شدگان تا نوامبر سال گذشته، در سن زیر ۱۸ سال مرتکب جرم شده بوده است. یکی از این دو ساسان نیک‌نفس بود که در ماه ژوئن در زندان فشافویه جانش را از دست داد.

او در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ برای اجرای حکم پنج سال حبس برای او به زندان منتقل شده بود.

فعالان حقوق بشر از قول وکیل و خانواده او گفته بودند که نیک‌نفس دچار بیماری‌های گوناگون، از جمله دیابت، کبد چرب، ورم معده، فشارخون بالا و مشکلات اعصاب و روان بوده است. محجوبی در حالی جان سپرد که اصرار و تلاش خانواده و نزدیکانش برای آن که پزشک معتمدی بر بالین‌اش باشد، بی‌نتیجه ماند. او به بیماری اختلال پانیک مبتلا بود.

دیده بان حقوق بشر در گزارش خود به چندین مورد دستگیری فعالان مدنی در سال ۲۰۲۱ اشاره کرده است. از جمله دستگیری شش وکیل و فعال حقوق بشر در ماه اوت که قصد داشتند به دلیل سوءمدیریت و نرساندن واکسن کرونا به مردم، از مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی شکایت کنند. سه تن از آنها به نام‌های آرش کیخسروی، مصطفی نیلی و مهدی محمودیان همچنان در بازداشت هستند. headtopics.com

کنت روث، مدیر دیده‌بان حقوق بشر: کشورهای دموکراتیک باید چیزی بیشتر از تنها اشاره به کاستی‌های حکومت‌های استبدادی انجام دهند

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از اوین/ غریب‌آبادی: امکانات زندان‌های ما فراتر از دیگر کشورهاستمعاون امور بین ‎الملل و حقوق بشر قوه قضاییه در بازدید از بازداشتگاه اوین گفت: مدل زندانبانی ما انسانی است همانطور هم که امکانات رفاهی حاضر در زندان‌های ما فراتر از دیگر کشورها است. زندانی بطور مداوم مشمول رأفت است پس انتظار داریم او نیز همه مقررات زندان را رعایت کند.

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

جهان فناوری در سال ۲۰۲۱؛ از سیستم‌عامل‌های جدید تا تغییر در معادلات سخت‌افزارمجله فناوری: سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!

تصاویری از جشن عروسی اقلیت مسلمان در بلغارستانمراسم جشن ازدواج نفیه امینکوا،۲۱ ساله و شعبان کیسلوف، ۲۴ ساله، تبلور سنت‌هایی است که اقلیت مسلمان ساکن بلغارستان در دوره حاکمیت کمونیسم ناگزیر به ترک آنها شده بود.

اولیانوف: به‌ نمایندگی از ایران در وین مذاکره نمی‌کنیممیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که اخیرا به اطلاع‌رسانی درباره جزئیات مذاکرات وین و بیان مواضع طرف ایرانی شهرت یافته فکر کنم مذاکرات دیگه کاملا مالیده :) بچه پرروهای روسی ، آخوندهای انگل را توسری خور یافته اند گه خورد نکبت استثمارگر ، البته از بی عرضگی ملک و ملک هست