اعلام خسارات حوثی‌ها توسط ائتلاف عربی پس از آزادی کامل استان شبوه

20/10/1400 12:45 ق.ظ

اعلام خسارات حوثی‌ها توسط ائتلاف عربی پس از آزادی کامل استان شبوه العربيه_فارسى

سخنگوی تیپ‌های «العمالقه» وابسته به ارتش ملی یمن از آزاد کردن شهر «عین» آخرین پایگاه حوثی‌ها در استان شبوه با همکاری ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن خبر بنا به این اطلاعیه 65 حوثی کشته و 11 خودروی نظامی آنها منهدم شد. همچنین چندین موقعیت مخابراتی حوثی‌ها در استان مارب مورد حمله قرار گرفت. ائتلاف تاکید کرد که در استان شبوه هم طی 39 عملیات نظامی 290 حوثی کشته و 30 خودروی زرهی آنها منهدم شده است.

ارتش ملی یمن و تیپ‌های العمالقه در طی ساعت‌های اخیر پس از آزاد کردن شهر بیحان به سوی شهر عین پیشروی کردند.

تیپ‌های العمالقه پیشتر 6 ساعت به حوثی‌ها مهلت دادند تا از جبهه عین عقب‌نشینی کنند. پس از پایان این مهلت، العمالقه مرحله سوم آزادسازی استان شبوه را از دست شبه‌نظامیان حوثی آغاز کردند. همزمان، عوض محمد عبدالله العولقی، استاندار شبوه به «العربیه» گفت که «طی ساعات پیش رو به‌طور رسمی آزادسازی کامل استان شبوه را اعلام خواهیم کرد.»

او تاکید کرد که عملیات نظامی علیه حوثی‌ها متوقف نخواهد شد و نبردها تا آزادی کامل یمن ادامه خواهد داشت. وی ضمن اشاره به نقش مهم ائتلاف عربی در آزادسازی استان شبوه از حوثی‌ها، خواستار بازسازی و سرمایه‌گذاری دولت قانونی یمن پس از شکست و اخراج شبه‌نظامیان حوثی از این استان شد.تیپ‌های العمالقه جمعه از موفقیت مرحله دوم عملیات «توفان جنوب» برای آزادسازی شهر بیحان خبر داد و اعلام کرد که آماده آغاز مرحله سوم این عملیات با هدف بازپس گیری شهر عین است. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قراردادن زیرساخت‌های مخابراتی در جنوب سعودیائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی شب گذشته زیرساخت‌های مخابراتی را در جنوب سعودی مورد هدف قرار داده‌اند.خبرنگار «العربیه»،

یک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شدیک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شد لشکر «العمالقه» ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سرهنگ مجدی الردفانی، فرمانده ارشد در این لشکر که در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان بیحان استان شبوه زخمی شده بود، جان باخت.

پایان مهلت عقب‌نشینی حوثی‌ها از شبوه و آغاز عملیات آزادسازی «عین»ارتش ملی یمن و تیپ‌های «العمالقه» در ساعات اخیر توانستند با آزادسازی منطقه «بیحان» پیشروی چشمگیری در استان «شبوه» محقق کنند.تیپ‌های العمالقه پیشتر به

دیدار نماینده دائمی سعودی با نمایندگان آمریکا، روسیه و فرانسه در وینپس از دیدار او با نماینده روسیه در وین، شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان، نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش با رابرت

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.

ایده بلاگر قزاق برای برقراری ارتباط مردم با خارج از کشور پس از قطع اینترنتایده بلاگر قزاق برای برقراری ارتباط مردم با خارج از کشور پس از قطع اینترنت ارباب پوتین بارها اعلام نمود بدنبال اَحیای اَقتدار شوروی سابق میباشد 🤔

تیپ‌های العمالقه یک‌شنبه 9 ژانویه از سه محور به جبهه عین حمله کردند و پس از نبردهای سنگین موفق شدند آخرین شهر استان شبوه را از حوثی‌ها بازپس بگیرند.ائتلاف عربی به رهبری سعودی نیز در اطلاعیه‌ای از انجام 15 عملیات علیه شبه‌نظامیان حوثی در 24 ساعت گذشته خبر داد.

بنا به این اطلاعیه 65 حوثی کشته و 11 خودروی نظامی آنها منهدم شد. همچنین چندین موقعیت مخابراتی حوثی‌ها در استان مارب مورد حمله قرار گرفت.

ائتلاف تاکید کرد که در استان شبوه هم طی 39 عملیات نظامی 290 حوثی کشته و 30 خودروی زرهی آنها منهدم شده است.ارتش ملی یمن و تیپ‌های العمالقه در طی ساعت‌های اخیر پس از آزاد کردن شهر بیحان به سوی شهر عین پیشروی کردند.

تیپ‌های العمالقه پیشتر 6 ساعت به حوثی‌ها مهلت دادند تا از جبهه عین عقب‌نشینی کنند. پس از پایان این مهلت، العمالقه مرحله سوم آزادسازی استان شبوه را از دست شبه‌نظامیان حوثی آغاز کردند.

همزمان، عوض محمد عبدالله العولقی، استاندار شبوه به «العربیه» گفت که «طی ساعات پیش رو به‌طور رسمی آزادسازی کامل استان شبوه را اعلام خواهیم کرد.»

او تاکید کرد که عملیات نظامی علیه حوثی‌ها متوقف نخواهد شد و نبردها تا آزادی کامل یمن ادامه خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به نقش مهم ائتلاف عربی در آزادسازی استان شبوه از حوثی‌ها، خواستار بازسازی و سرمایه‌گذاری دولت قانونی یمن پس از شکست و اخراج شبه‌نظامیان حوثی از این استان شد.تیپ‌های العمالقه جمعه از موفقیت مرحله دوم عملیات «توفان جنوب» برای آزادسازی شهر بیحان خبر داد و اعلام کرد که آماده آغاز مرحله سوم این عملیات با هدف بازپس گیری شهر عین است.

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن هم پیش از آن خبر داده بود که نیروهای ارتش و تیپ‌های العمالقه موفق شدند شهر «العلیا»، مرکز اداری منطقه «بیحان» را آزاد کنند و کنترل جاده میان بیحان و استان «البیضا» را به‌دست گیرند.

خبرنگار «العربیه» از آزادسازی مناطق مهمی مانند «سوق العلیا» و کوه‌ها و نواحی اطراف آن نیز خبر داد.

به گفته مجلی، نیروهای مهندسی نیز عملیات مین‌زدایی را آغاز کرده تا مقدمات بازگشت شهروندان را به مناطق آزادشده فراهم کنند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در این زمینه افزود، موفقیت‌های ارتش و نیروهای مقاومت با استقبال چشمگیر ساکنین این مناطق مواجه شده است.

این تحولات یک هفته پس آغاز حملات همزمان ارتش ملی یمن و تیپ‌های العمالقه در جبهه‌های استان شبوه و «مأرب» صورت می‌گیرد. به‌دنبال این حملات، نیروهای مقاومت و ارتش توانستند پیشروی‌های چشمگیری را در این دو استان محقق کنند.

شبه‌نظامیان حوثی در سپتامبر 2021 توانسته بودند کنترل سه منطقه «عسیلان»، بیحان و عین را در جنوب استان شبوه به‌دست گیرند.همزمان یک شهروند یمنی در جریان عبور با موتور از یک جاده فرعی در غرب استان شبوه توسط مین‌های کاشته شده حوثی‌ها کشته شد.

دیدبان یمنی مین‌زدایی از کشور هم اعلام کرد که در طی 2 روز گذشته پنج شهروند یمنی در شهر عسیلان غرب استان شبوه بر اثر انفجار مین‌های شبه‌نظامیان حوثی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

این نهاد حقوق بشری گزارش داد که تیم مین‌زدایی موفق شده حدود 700 مین کاشته شده توسط حوثی‌ها را از اطراف شهر عسیلان جمع‌آوری کند.

دیدبان با اشاره به آلودگی شدید مناطق اطراف شهرهای عسیلان و بیحان به مین‌های حوثی، از شهروندان یمنی خواست در رفت و آمد خود دقت و هوشیاری به خرج دهند.