پایان مهلت عقب‌نشینی حوثی‌ها از شبوه و آغاز عملیات آزادسازی «عین»

18/10/1400 11:15:00 ق.ظ

پایان مهلت عقب‌نشینی حوثی‌ها از شبوه و آغاز عملیات آزادسازی «عین» العربيه_فارسى

ارتش ملی یمن و تیپ‌های «العمالقه» در ساعات اخیر توانستند با آزادسازی منطقه «بیحان» پیشروی چشمگیری در استان «شبوه» محقق کنند.تیپ‌های العمالقه پیشتر به آخرین به روزرسانی: 08 ژانویهٔ ,2022: 12:09 شب GST Share آدرس کپی شد ارتش ملی یمن و تیپ‌های...

آخرین به روزرسانی: 08 ژانویهٔ ,2022: 12:09 شب GST Share آدرس کپی شد ارتش ملی یمن و تیپ‌های «العمالقه» در ساعات اخیر توانستند با آزادسازی منطقه «بیحان» پیشروی چشمگیری در استان «شبوه» محقق کنند. تیپ‌های العمالقه پیشتر به شبه‌نظامیان حوثی مهلتی 6 ساعته برای عقب‌نشینی داده بود. این مهلت شنبه 8 ژانویه پایان یافت و پس از آن مرحله سوم آزادسازی استان شبوه آغاز شد.

Advertisement این تیپ‌ها در اولین مرحله از عملیات خود اقدام به آزادسازی شهر «عین» کردند. در همین راستا انتظار می‌رود که امروز حملات هوایی و زمینی با هماهنگی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، علیه نیروهای شبه‌نظامی حوثی در شهر عین و با هدف بیرون‌‎راندن آن‌ها آغاز شود.

آزادسازی بیحان تیپ‌های العمالقه شامگاه جمعه 7 ژانویه مرحله دوم عملیات «طوفان جنوب» و فتح شهر «بیحان» را با موفقیت انجام داده و برای آغاز فوری مرحله سوم و آزادسازی شهر عین اعلام آمادگی کرده بودند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قزاقستان؛ ادامه تیراندازی‌ها و فراخوان سازمان ملل برای پایان خشونت‌ها | DW | 06.01.2022رسانه‌ها از شروع مجدد تیراندازی‌ها در قزاقستان در ناآرامی‌های بی‌سابقه این کشور پس از بالا رفتن قیمت گاز مایع خبر می‌دهند. سازمان ملل متحد از همه طرف‌های درگیر خواسته است سریعا به خشونت‌ها پایان دهند. نزار جاده ابریشم چینی از این کشور رد بشود. هنوز چند روز نگذشته زرنگی پوتین نیروشو برای سرکوبی مردم قزاقستان میفرسته. اما اروپا چندین هفته گذشته شما نیروی ناتو برای اوکراین نفرستادین. داوود 📗⬛🌍👁👁⚪س⭐

فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است📌 فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.

وزیر خارجه فرانسه: در مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان رو به پایان استژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در خصوص روند مذاکرات احیای «برجام» در وین گفته است که پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان برای رسیدن به توافق رو به پایان دعوت کنید بیاید.

وخامت حال بکتاش آبتین؛ کانون نویسندگان از حکومت ایران خواست به قتل نویسندگان آزادی‌خواه پایان دهدکانون نویسندگان ایران روز چهارشنبه ۵ ژانویه (۱۵ دی) با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از رویکرد دستگاه‌های قضایی و امنیتی، حکومت ایران را به تلاش برای قتل نویسندگان آزادیخواه متهم کرد.

اردوغان در تماس با توکایف نسبت به تشکیل هر چه زودتر دولت در قزاقستان و پایان تنش‌ها ابراز امیدواری کرد🛑 اردوغان به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای_ترک با رهبران کشورهای عضو پیرامون آخرین تحولات قزاقستان تلفنی گفت‌وگو کرد رئیس‌جمهور اردوغان طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور قزاقستان ضمن اعلام همبستگی اظهار کرد تحولات اخیر در قزاقستان را از نزدیک پیگیری می‌کنیم. اردوغان در تماس با توکایف نسبت به تشکیل هر چه زودتر دولت در قزاقستان و پایان تنش‌ها ابراز امیدواری کرد.

اسرائیل: پهپاد سرنگون‌شده حزب‌الله لبنان، تصاویر عوامل عملیاتی آن را فاش ساختیک فروند پهپاد حزب‌الله که توسط ارتش اسرائیل سرنگون شده، تصاویر اعضای یکی از مخفی‌ترین شاخه‌های این سازمان و جزییاتی از عملیات و امکانات آن‌ها را برای اسرائیل برملا کرده است.