پایان مهلت عقب‌نشینی حوثی‌ها از شبوه و آغاز عملیات آزادسازی «عین»

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پایان مهلت عقب‌نشینی حوثی‌ها از شبوه و آغاز عملیات آزادسازی «عین» العربيه_فارسى

آدرس کپی شد

تیپ‌های العمالقه پیشتر به شبه‌نظامیان حوثی مهلتی 6 ساعته برای عقب‌نشینی داده بود. این مهلت شنبه 8 ژانویه پایان یافت و پس از آن مرحله سوم آزادسازی استان شبوه آغاز شد.در همین راستا انتظار می‌رود که امروز حملات هوایی و زمینی با هماهنگی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، علیه نیروهای شبه‌نظامی حوثی در شهر عین و با هدف بیرون‌‎راندن آن‌ها آغاز شود.

به گفته مجلی، نیروهای مهندسی نیز عملیات مین‌زدایی را آغاز کرده تا مقدمات بازگشت شهروندان را به مناطق آزادشده فراهم کنند. این مقام نظامی از دستگیری شماری از نیروهای شبه‌نظامی و فرار عده‌ای دیگر به سوی استان البیضا نیز خبر داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قزاقستان؛ ادامه تیراندازی‌ها و فراخوان سازمان ملل برای پایان خشونت‌ها | DW | 06.01.2022رسانه‌ها از شروع مجدد تیراندازی‌ها در قزاقستان در ناآرامی‌های بی‌سابقه این کشور پس از بالا رفتن قیمت گاز مایع خبر می‌دهند. سازمان ملل متحد از همه طرف‌های درگیر خواسته است سریعا به خشونت‌ها پایان دهند. نزار جاده ابریشم چینی از این کشور رد بشود. هنوز چند روز نگذشته زرنگی پوتین نیروشو برای سرکوبی مردم قزاقستان میفرسته. اما اروپا چندین هفته گذشته شما نیروی ناتو برای اوکراین نفرستادین. داوود 📗⬛🌍👁👁⚪س⭐
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است📌 فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه فرانسه: در مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان رو به پایان استژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در خصوص روند مذاکرات احیای «برجام» در وین گفته است که پیشرفت‌هایی حاصل شده اما زمان برای رسیدن به توافق رو به پایان دعوت کنید بیاید.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وخامت حال بکتاش آبتین؛ کانون نویسندگان از حکومت ایران خواست به قتل نویسندگان آزادی‌خواه پایان دهدکانون نویسندگان ایران روز چهارشنبه ۵ ژانویه (۱۵ دی) با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از رویکرد دستگاه‌های قضایی و امنیتی، حکومت ایران را به تلاش برای قتل نویسندگان آزادیخواه متهم کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان در تماس با توکایف نسبت به تشکیل هر چه زودتر دولت در قزاقستان و پایان تنش‌ها ابراز امیدواری کرد🛑 اردوغان به عنوان رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای_ترک با رهبران کشورهای عضو پیرامون آخرین تحولات قزاقستان تلفنی گفت‌وگو کرد رئیس‌جمهور اردوغان طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور قزاقستان ضمن اعلام همبستگی اظهار کرد تحولات اخیر در قزاقستان را از نزدیک پیگیری می‌کنیم. اردوغان در تماس با توکایف نسبت به تشکیل هر چه زودتر دولت در قزاقستان و پایان تنش‌ها ابراز امیدواری کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسرائیل: پهپاد سرنگون‌شده حزب‌الله لبنان، تصاویر عوامل عملیاتی آن را فاش ساختیک فروند پهپاد حزب‌الله که توسط ارتش اسرائیل سرنگون شده، تصاویر اعضای یکی از مخفی‌ترین شاخه‌های این سازمان و جزییاتی از عملیات و امکانات آن‌ها را برای اسرائیل برملا کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »