اعضای شورای امنیت مسکو را به دروغ‌پردازی و فریب جهان متهم کردند

21/12/1400 07:00 ق.ظ

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تسلیحات بیولوژیک در اوکراین بنا به درخواست روسیه، در حالی برگزار شد که سازمان ملل اعلام کرده «گزارش‌های

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تسلیحات بیولوژیک در اوکراین بنا به درخواست روسیه، در حالی برگزار شد که سازمان ملل اعلام کرده «گزارش‌های Advertisement نماینده فرانسه در شورای امنیت نیز در این نشست گفت که روسیه با دروغ‌پردازی درباره اوضاع اوکراین، سعی دارد جهان را فریب دهد.

او افزود: «روسیه یک سری تئوری‌های توطئه بی‌اساس را ارائه کرده و تعهدات خود بر مبنای منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.»

نماینده آلبانی در شورای امنیت نیز گفت: «ادعاهای روسیه، گمراه کننده و بخشی از یک جنگ رسانه‌ای است.» این نشست اضطرای به اتهامات مطرح شده از سوی مسکو علیه دولت کی‌یف مبنی بر راه‌اندازی آزمایشگاه‌هایی با همکاری واشنگتن در اوکراین با هدف تولید سلاح‌های بیولوژیکی پرداخته که ادعاهای روسیه روسیه در این رابطه از سوی کییف و واشینگتن تکذیب شده است.

او افزود: «تعداد زیادی کشته و زخمی غیرنظامی در اوکراین وجود دارد و دسترسی به اطلاعات در مورد شمار خسارت‌های جانی در اوکراین، دشوار است.» او همچنین بر لزوم توقف جنگ در اوکراین برای خروج غیرنظامیان و ورود کمک‌های بشردوستانه تاکید کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نماینده آلبانی در شورای_امنیت نیز گفت: «ادعاهای روسیه، گمراه کننده و بخشی از یک جنگ رسانه‌ای است.» نماینده بریطانیا در شورای_امنیت_ملل_متحد : روسیه یک سری تئوری‌های توطئه بی‌اساس را ارائه کرده و تعهدات خود بر مبنای منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.» نماینده بریتانیا درشورای امنیت گفت: «اجازه نمی‌دهیم روسیه ازکرسی دائمی خود درشورای امنیت برای نشر اکاذیب استفاده کند.»

نماینده آمریکا ; روسیه میخواهد شورای_امنیت رابه تریبونی برای نشراکاذیب خودتبدیل کند. نماینده فرانسه درشورای امنیت : روسیه بادروغ‌پردازی درباره اوضاع اوکراین،سعی داردجهان را فریب دهد. نماینده بریتانیا:گزارشات روسیه درموردسلاحهای بیولوژیکی دراوکراین،مشتی دروغ است. نماینده دائم ایالات_متحده در شورای_امنیت سازمان ملل متحد در این نشست که جمعه 11 مارس برگزار شد، با ابراز نگرانی آمریکا در مورد استفاده روسیه از سلاح‌های شیمیایی یا بیولوژیکی در اوکراین، وجود هر گونه آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مورد پشتیبانی آمریکا در اوکراین را رد کرد.

WeStandwithUkriane نشست اضطراری شورای_امنیت سازمان ملل متحددرباره تسلیحات بیولوژیک در اوکراین بنابه درخواست روسیه،در حالی برگزار شد که سازمان ملل اعلام کرده«گزارش‌های موثقی» ازچندین مورداستفاده نیروهای روسیه از بمب‌های_خوشه‌ای در مناطق پرجمعیت اوکراین رادریافت کرده است. اعضای شورای_امنیت مسکو را به دروغ‌پردازی و فریب جهان متهم کردند .

نامه ایران به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت سازمان مللسفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل ملل متحد و رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام رژیم اسرائیل در به شهادت رساندن نیروهای مستشاری ایران در سوریه را جنایتکارانه و تروریستی خواند. صداوسیما ی ج ا ایران جنگ جویان خارجی طرفدار اوکراین رو مزدورهای خارجی مینامد ولی جنگ جویان خارجی طرفدار روسیه را داوطلب های خارجی! در نظر اخوندا چون ارباب پوتین به اوکراین حمله کرده باید دولت و ملتش فورا مملکتشونو تسلیم ارباب بکنن؟؟؟ واقعا سگ پوتین شدین شرم کنید Condemning the Zionists regime makes sense. 1. Haunting down the women of Iran over head cover makes no sense. I wonder whose idea is that them, men of cloth, and/or the religion of Islam!? Condemning the Zionists regime makes sense. 2. Not executing the father who beheaded his 14 years old daughter when there is “eye for an eye.” made no sense.

آمریکا روسیه را به سوءاستفاده از شورای امنیت برای انتشار اطلاعات جعلی متهم کردآمریکا روسیه را متهم کرد که با سوءاستفاده از شورای امنیت به «دروغ‌گویی و انتشار اطلاعات جعلی» می‌پردازد تا برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی یا بیولوژیک در اوکراین زمینه‌سازی کند.

تخت‌روانچی: شورای امنیت شهادت نیروهای مستشاری ایران توسط رژیم اسرائیل را محکوم کند/ حق پاسخ به اقدامات شرورانه رژیم صهیونیستی محفوظ است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحق پاسخ به اقدامات رژیم‌_صهیونیستی محفوظ است نماینده دائم ایران در سازمان ملل: از جامعه جهانی و شورای امنیت می‌خواهیم به شهادت رساندن نیروهای مستشاری ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کنند رفیق شیش ظریف بابااین اونجا فسیل شد عوضش کنید😅😂🤣احتمالاخودش نمیخواد چون آمریکاست دیگه🤣سکوی پرتاب دوتابعیتی ها😊محکوم شدن تودیگه زور نزن🤔اوناشهیدشدن نونشو تومیخوری🙄😉 چطورمن باتخصصم وسلامت بدن بیکارم ولی توباسرطانت اونجارو ول نمیکنی🤣 ریدین! از این حق پاسخها زیاد داشتین تو این سالها.فقط یک جا یادداشت کنین یوقت از قلم نیفتن.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران: روسیه و چین نگران نباشندیک عضو کمیسیون ملی مجلس ایران گفت که روسیه و چین نباید نگران کنار گذاشته شدن از سوی ایران باشند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه از شورای اروپا خارج شدروسیه از شورای اروپا خارج شد وزارت خارجه روسیه امروز (پنج‌شنبه)اعلام کرد، مسکو از این پس در جلسات شورای اروپا شرکت نخواهد کرد.

آمریکا روسیه را به سوءاستفاده از شورای امنیت برای انتشار اطلاعات جعلی متهم کردآمریکا روسیه را متهم کرد که با سوءاستفاده از شورای امنیت به «دروغ‌گویی و انتشار اطلاعات جعلی» می‌پردازد تا برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی یا بیولوژیک در اوکراین زمینه‌سازی کند.

موثقی» از چندین مورد استفاده نیروهای روسیه از بمب‌های خوشه‌ای در مناطق پرجمعیت اوکراین را دریافت کرده است.

نماینده دائم ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل متحد در این نشست که جمعه 11 مارس برگزار شد، با ابراز نگرانی آمریکا در مورد استفاده روسیه از سلاح‌های شیمیایی یا بیولوژیکی در اوکراین، وجود هر گونه آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مورد پشتیبانی آمریکا در اوکراین را رد کرد.

Advertisement

نماینده آمریکا همچنین گفت ;i روسیه می‌خواهد شورای امنیت را به تریبونی برای نشر اکاذیب خود تبدیل کند.

نماینده فرانسه در شورای امنیت نیز در این نشست گفت که روسیه با دروغ‌پردازی درباره اوضاع اوکراین، سعی دارد جهان را فریب دهد.

نماینده بریتانیا در شورای امنیت هم در جریان سخنرانی خود گفت که گزارش‌های روسیه در مورد سلاح‌های بیولوژیکی در اوکراین، مشتی دروغ است.

او افزود: «روسیه یک سری تئوری‌های توطئه بی‌اساس را ارائه کرده و تعهدات خود بر مبنای منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.»

نماینده بریتانیا در شورای امنیت گفت: «اجازه نمی‌دهیم روسیه از کرسی دائمی خود در شورای امنیت برای نشر اکاذیب استفاده کند.»

نماینده آلبانی در شورای امنیت نیز گفت: «ادعاهای روسیه، گمراه کننده و بخشی از یک جنگ رسانه‌ای است.»

نشست اضطراری

این نشست اضطرای به اتهامات مطرح شده از سوی مسکو علیه دولت کی‌یف مبنی بر راه‌اندازی آزمایشگاه‌هایی با همکاری واشنگتن در اوکراین با هدف تولید سلاح‌های بیولوژیکی پرداخته که ادعاهای روسیه روسیه در این رابطه از سوی کییف و واشینگتن تکذیب شده است.

رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی، در سخنرانی خود در این نشست گفت: «نیروهای روسیه به محاصره بسیاری از شهرهای اوکراین ادامه می‌دهند.»

او افزود: «تعداد زیادی کشته و زخمی غیرنظامی در اوکراین وجود دارد و دسترسی به اطلاعات در مورد شمار خسارت‌های جانی در اوکراین، دشوار است.»

دی کارلو تاکید کرد: «نیروهای روسی از بمب‌های خوشه‌ای علیه غیرنظامیان در اوکراین استفاده کرده و تمامی موارد نقض حقوق بشر در اوکراین باید مورد بررسی قرار گرفته و مسئولین آن باید بازخواست شوند.»

او همچنین بر لزوم توقف جنگ در اوکراین برای خروج غیرنظامیان و ورود کمک‌های بشردوستانه تاکید کرد.

آزمایش‌های بیولوژیک در آزمایشگاهی در گرجستان

روسیه در سال 2018 ایالات متحده را به انجام مخفیانه آزمایش‌های بیولوژیکی در آزمایشگاهی در گرجستان که مانند اوکراین، از جمهوری‌های شوروی پیشین است و می‌کوشد به ناتو و اتحادیه اروپا بپیوندد، نیز متهم کرده بود.

واشینگتن و لندن همچنین در نشست ماهانه شورای امنیت سازمان ملل درباره پرونده استفاده از تسلیحات شیمیایی در جنگ سوریه، که پرونده‌اش به دلیل نقض داده‌ها، همچنان باز مانده است، موضوع اوکراین را مطرح کردند.

نگرانی در مورد استفاده از سلاح‌های شیمیایی

ایالات متحده و بریتانیا از روز چهارشنبه گذشته هشدار داده‌اند که روسیه ممکن است به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در اوکراین متوسل شود.

ریچارد میلز، دستیار نماینده آمریکا در شورای امنیت، گفت: «روسیه بارها، اطلاعات گمراه‌کننده‌ای را درباره استفاده مکرر سوریه از سلاح‌های شیمیایی منتشر کرده است.»

او افزود: «سیل دروغ‌هایی که روسیه اخیرا در تلاش برای توجیه جنگ عامدانه و ناموجه علیه اوکراین منتشر کرده است، باید یک‌بار برای همیشه روشن سازد، زمانی که روسیه در مورد استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه صحبت می‌کند، نمی‌توان به آن اعتماد کرد.»

جیمز کاریوکی، همتای بریتانیایی او نیز گفت: «روسیه روزهاست که به تهاجمی همه‌جانبه خود علیه اوکراین ادامه داده، شهرها را محاصره کرده، غیرنظامیان را به شکلی کور کشته و میلیون‌ها نفر را برای یافتن مکانی امن آواره کرده است.»

او افزود: «شباهت‌ این وضعیت با رفتار روسیه در سوریه واضح است» و «این مقایسه به سلاح‌های شیمیایی نیز کشیده می‌شود، زیرا می‌بینیم که شبح گمراه‌سازی‌های آشنای روسیه در این خصوص، در افق جنگ اوکراین پدیدار شده است.»

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل هم پنج‌شنبه گفته بود:«ما هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده «آتی» از سلاح شیمیایی در اوکراین نداریم اما در هر صورت، استفاده از آن غیرقانونی است و نقض جدی قوانین بین‌المللی خواهد بود.»

نماینده فرانسه در سخنرانی خود به اوکراین اشاره‌ای نکرد اما فرید خوجه، سفیر آلبانی، که کشورش کرسی غیر‌دائمی در شورای امنیت دارد، شرح مفصلی از بمباران زایشگاه ماریوپل در اوکراین داده و گفت: «این جنایتی است که نباید بدون مجازات بماند.»

دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه، ضمن رد این اتهام، در تکرار مواضع مسکو گفت که این بیمارستان، توسط «جنگجویان» اشغال شده و مدتی است که زنان در شرف زایمان را پذیرش نمی‌کند. او افزود: «تصاویری که یک زن باردار را در مقابل این بیمارستان تخریب شده، نشان می‌دهد، ساختگی است.»