روسیه از حریم هوایی اوکراین روستایی را در بلاروس بمباران کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت اوکراین روسیه را متهم کرد که از حریم هوایی این کشور روستایی را در بلاروس هدف قرار داده تا از این طریق پای بلاروس را به جنگ اوکراین بکشد.معاون وزیر

دولت اوکراین روسیه را متهم کرد که از حریم هوایی این کشور روستایی را در بلاروس هدف قرار داده تا از این طریق پای بلاروس را به جنگ اوکراین بکشد.

معاون وزیر کشور اوکراین جمعه 11 مارس، در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: می‌دانیم که دولت بلاروس از پیوستن به جنگ اجتناب می‌کند اما روسیه از راهی تلاش می‌کند این کشور را وارد جنگ اوکراین کند.»از آغاز تهاجم نظامی همه‌جانبه پوتین به اوکراین تاکنون روسیه از قلمرو همسایه خود بلاروس، به عنوان مبدا حرکت نیروها، موشک‌ها و هواپیماهای خود علیه اوکراین استفاده می‌کند، اما نیروهای بلاروس از دخالت مستقیم در این جنگ اجتناب کرده‌اند.

در همین زمینه، نیروی هوایی اوکراین، جمعه، اعلام کرد که جنگنده‌های روسی در تلاش برای کشاندن مینسک به جنگ، روستایی در بلاروس در نزدیکی مرز با اوکراین را از حریم هوایی اوکراین، هدف قرار داده‌اند. فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در بیانیه‌ای در اینترنت گفت: «این یک اقدام تحریک‌آمیز است و هدف آن، درگیر کردن نیروهای مسلح جمهوری بلاروس در جنگ با اوکراین است.»از سویی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروس خود در مسکو دیدار کرد.

پوتین در این دیدار گفت که «تغییرات مثبت خاصی» در مذاکرات ناپیوسته میان اوکراین و روسیه وجود دارد. پوتین به همتای بلاروسی خود قول داد که او را «در جریان» تحولات روند مذاکرات قرار دهد.روسیه و بلاروس از زمانی که پوتین نیروهای خود را به جنگ علیه اوکراین گسیل کرد، تحت یک سری تحریم‌های شدید بین‌المللی قرار گرفته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگ اوکراین؛ بیش از ۳۵ هزار غیرنظامی از شهرهای بزرگ تخلیه شدندخبرگزاری‌های بین‌المللی از تشدید درگیری‌ها در اطراف کی‌یف و نیز پیشروی نیروها و تانک‌های ارتش روسیه به سمت پایتخت اوکراین خبر می‌دهند. جزئیات بیشتر🔽 ...و اوکراین، بربادرفت... خدایا خودت کمک کن ب این مردم ...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یونیسف: بیش از 1 میلیون کودک اوکراین را ترک کردندیونیسف اعلام کرد که از 24 فوریه تاکنون بیش از 1 میلیون کودک به همراه خانواده‌های خود اوکراین را ترک کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترس از پیامدهای جنگ اوکراین؛ اروپا و جهان شوک نفتی دیگری را تجربه می‌کند؟برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز چهارشنبه با ابراز نگرانی از افزایش لجام گسیخته قیمت نفت اعلام کرد که اروپا با تکرار یک شوک نفتی دیگر روبرو است. در مقاله پیش رو سعی کردیم از لحاظ تاریخی نگاهی به شوک نفتی و پیامدهای آن بیاندازیم. ...پس این ژست‌های آبکی غرب هم ،درنهایت کشک😂🤣! بترکین شما طماع های وسط باز کثافت …
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زلنسکی مجوز استفاده مردم اوکراین از سلاح را صادر کرد/ تخلیه بیش از ۳۵ هزار غیرنظامی از شهرهازلنسکی مجوز استفاده مردم اوکراین از سلاح را صادر کرد رئیس‌جمهوری اوکراین قانونی را امضا کرد که به همه ساکنان کشورش اجازه می‌دهد در دوره 'حکومت نظامی' از سلاح استفاده کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا: اراده اوکراین برای جنگیدن مقابل روسیه را دست کم گرفته بودیممقامات ارشد اطلاعاتی ایالات متحده روز پنجشنبه اذعان کردند که عزم و اراده اوکراین برای دفاع از خود در برابر تهاجم روسیه را دست کم گرفته بوده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا روسیه اینترنت ماهواره‌ای رایگان استارلینک در اوکراین را هدف قرار می‌دهد؟چرا روسیه اینترنت ماهواره‌ای رایگان استارلینک در اوکراین را هدف قرار می‌دهد؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »