اعتراضات ضد فرانسوی در کشورهای مسلمان؛ ماکرون با سیسی و عباس گفتگو کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماکرون در تلاش است تا تنش‌ها و اعتراضات علیه فرانسه در کشورهای اسلامی را آرام کند.

با گذشت یک هفته از آغاز اعتراضات ضد فرانسوی در کشورهای مسلمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه تلفنی با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کرد.

دفتر رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه ۳ نوامبر با اعلام این خبر تأکید کرد که رئیس جمهوری مصر و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هر دو از موضع ماکرون حمایت کرده‌اند.رئیس جمهوری مصر در گفتگو با همتای فرانسوی‌اش، همبستگی خود را با فرانسه ابراز داشت و حملات و همچنین اعتراضات علیه این کشور را محکوم کرد.

دفتر رئیس جمهوری فرانسه همچنین گفت که رئیس تشکیلات فلسطینی در گفتگوی تلفنی با ماکرون «مصیبت» کشته شدن شهروندان فرانسوی را به وی تسلیت گفته و «حمایت» خود از پاریس را به وی اعلام کرده است. گروه‌های زیادی از مسلمانان در سرزمین‌های فلسطینی در روزهای گذشته همزمان با معترضان در نقاط دیگر جهان علیه ماکرون و سیاست او که «اسلام‌ستیزانه» قلمداد شده، راهپیمایی کردند.

بر پایه بیانیه دفتر رئیس تشکیلات خودگردان، محمود عباس در عین حال با تذکر «احترام به ادیان» به ماکرون بر «لزوم احترام گذاشتن همگان به ادیان و آیین‌های مذهبی و منع موضوعات توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام و پیامبران و ادیان دیگر» تأکید کرده است. عباس همچنین موضع خود در «رد افراط‌گرایی، خشونت و تروریسم» یادآوری نمود. ماکرون نیز در این گفتگو موضع خود مبنی بر «احترام به اسلام و جهان اسلام» را خاطر نشان کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعداد کشته‌شدگان در اعتراضات ضد کودتا در میانمار به 581 نفر رسیدطی 24 ساعت گذشته 11 نفر دیگر در اعتراضات میانمار علیه کودتا کشته شدند و شمار کل جان‌باختگان در این کشور به 581 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کارزار ضد قرنطینه در آرژانتین با برگزاری کلاس‌ درس در فضای بازتاکنون بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر با شعار «آموزش حق ماست» در شبکه‌های اجتماعی به کارزار ضد قرنطینه در آرژانتین پیوسته‌اند. والدین لوده ای هستن ، سلامتی مهم است یا درس، فرض یک سال از درس عقب افتادی چطور میشه؟ پسری را دیدیم بعد کرونا شنوایی یک گوشش را از دست داده تقریبا هفتاد درصد . هیچ دکتری هم نتونسته علاج کنه، حالا تا عمر داره باید سمعک استفاده کنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل: دست‌کم 211 نفر در جریان تظاهرات ضد کودتا در میانمار کشته شدندسخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد تاکنون دست‌کم 211 نفر در جریان تظاهرات ضد کودتا در میانمار کشته و 2 هزار و 400 نفر نیز بازداشت شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

راهپیمایی ضد واکسن در آستانه آغاز واکسیناسیون همگانی کرونا در استرالیاراهپیمایی واکسن‌ستیزان در ملبورن به مداخله پلیس و بازداشت چند تن از راهپیمایان انجامید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو کشته در تظاهرات ضد دولتی در بغداد و بصره | DW | 07.11.2020هر چند نخست‌وزیر عراق از نیروهای انتظامی و امنیتی خواسته به سوی معترضان شلیک نکنند، دو جوان در تظاهرات ضد دولتی در بغداد و بصره در تیراندازی پلیس کشته شدند. it_is_reza خط سكس پسره گويا چيز ديگري را نمايان ميكند 😂😂🤘
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »