نیروی دریایی ایالات متحده: رزمایش دریایی بزرگ آمریکا، هند، استرالیا، و ژاپن آغاز شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نیروی دریایی ایالات متحده: رزمایش دریایی بزرگ آمریکا، هند، استرالیا، و ژاپن آغاز شد در بیانیه نیروی دریایی آمده است که این رزمایش سالانه «باعث پیشرفت برنامه‌ریزی، یکپارچگی، و به‌کارگیری تاکتیک‌های پیشرفته جنگی توسط کشورهای شرکت‌کننده، می‌شود.»

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا همچنین با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای خود درباره این رزمایش نوشت: «امسال بیست و چهارمین دوره تمرین‌های نظامی مالابار، که از سال ۱۹۹۲ آغاز شده است، به میزبانی نیروی دریایی هند و با پیوستن دوباره نیروی دریایی سلطنتی استرالیا برگزار می‌شود.»

در بیانیه نیروی دریایی آمده است که این رزمایش سالانه «باعث پیشرفت برنامه‌ریزی، یکپارچگی، و به‌کارگیری تاکتیک‌های پیشرفته جنگی توسط کشورهای شرکت‌کننده، می‌شود.» خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی در این باره نوشت که این رزمایش بخشی از تلاش‌های مربوط به برقراری تعادل در مقابل قدرت نظامی و اقتصادی چین در منطقه قلمداد می‌شود.

رزمایش نظامی سالانه «مالابار» که هند همراه با آمریکا و ژاپن برگزار می‌کند، امسال گسترش یافته است و استرالیا نیز در آن مشارکت دارد. این چهار کشور یک گروه غیر رسمی به نام «گروه چهار» را تشکیل می دهند و به عنوان بزرگترین دموکراسی‌های منطقه اقیانوس هند و اقیانوس آرام شناخته می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدگاه | ستون فقرات نیروی دریایی ایران ممکن است شکسته باشد🔺دیدگاه|ستون فقرات نیروی دریایی ایران ممکن است شکسته باشد ▪️ از متن: ایران زیردریایی‌های «کیلو» را پس از سقوط شوروی خریداری کرد. اقتصاد روسیه در آن زمان به پول نیاز داشت و ایران به رغم اعتراض های بین المللی، سه زیردریایی کلاس کیلو را دریافت کرد شما مواظب قلم پای خود باشید که خرد نشود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دوره‌ آموزشی مشترک نیروی دریایی ترکیه و آمریکا در دریای سیاه برگزار شدوزارت دفاع ترکیه از برگزاری دوره‌ آموزشی مشترک میان یگان‌های فرماندهی نیروی دریایی ترکیه و آمریکا در دریای سیاه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نیروی دریایی سپاه از یک شهر موشکی جدید رونمایی کرد | DW | 15.03.2021نیروی دریایی سپاه، به مناسبت روز 'پاسدار' از یک شهرموشکی جدید با موشک‌های کروز و بالستیک و تعداد زیادی سامانه رونمایی کرد. این ششمین مورد الحاق 'تجهیزات رزمی' به نیروهای دریایی سپاه در سال جاری است. کره شمالی نیستیم ما نه_به_جمهوري_اسلامي تحریم_انتخابات_۱۴۰۰ تا چشمتون کور بشه 😊😊😊
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدندیک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدند جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت ۱۰ افسر ارشد سابق نیروی دریایی ترکیه به دلیل انتقاد از دولتدر بیانیه‌ای که به امضای ۱۰۳ افسر ارشد سابق نیروی دریایی ترکیه رسیده از تصمیم دولت برای خروج از پیمان بین‌المللی «مونترو» و ایجاد یک گذرگاه جدید آبی موسوم به «کانال استانبول» به شدت انتقاد شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »