اعتراض توییتری به دو سال بازداشت موقت علی یونسی و امیرحسین مرادی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر امیرحسین_مرادی و علی_یونسی در این دو سال چه گذشته است؟چرا پرونده آن‌ها،مملو از موارد آشکار نقض حقوق بشر است؟برای پاسخ به این سوالات با «حسین رئیسی» ،حقوق‌دان و استاد دانشگاه«کارلتون»کانادا، گفت‌وگو کرده‌ایم. حقوق_بشر گزارشی از roqayehrezaei

نوشته که از این دو سال، این دو دانشجوی دربند دست‌کم ۶۰ روز را در سلول انفرادی به تنهایی و از آن به بعد نیز در سلول‌های انفرادی چند نفره، جدا از هم و با متهمان جرایم عمدتا غیرسیاسی، نگه داشته شده‌اند.

«مجید توکلی»، فعال دانشجویی سابق دانشگاه امیرکبیر که خود بارها بازداشت و مدت پنج سال را نیز در زندان محبوس بوده، درنوشته است: «علی یونسی و امیرحسین مرادی ۲ سال است که در بازداشت موقت و در بند امنیتی‌اند. بی‌عدالتی و ستمی که با گذشت هر روز بزرگ‌تر می‌شود و امیدها و آرزوهای بیشتری از آن‌ها گرفته می‌شود.

این حقوق‌دان ایرانی ساکن کانادا، با تاکید بر ادعای شاهدانی که از شکنجه، بدرفتاری، اعتراف اجباری و تلویزیونی این دو دانشجوی دربند خبر داده بودند نیز، می‌گوید: «همین‌که این دو جوان از ابتدای پرونده به وکیل منتخب و معتمد خود و خانواده‌شان دسترسی نداشته‌اند، این شائبه را تقویت می‌کند که آن‌ها مورد شکنجه قرار گرفته‌اند و از دسترسی به دادرسی عادلانه محروم بوده‌اند.

او با تاکید بر این‌که زندان انفرادی نوعی شکنجه و از مصادیق شکنجه سفید یا شکنجه روانی است، می‌گوید: «مدت ۶۰ روز در سلول انفرادی و بعد از آن، یک سال و ده ماه انفرادی‌های چند نفره، که گفته می‌شود این دو جوان از سر گذرانده‌اند، قطعا شکنجه محسوب می‌شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه در مجموع به ۱۶۰ سال حبس محکوم شدند۲۲ نفر از معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه به بروجن در استان چهارمحل و بختیاری مجموعا به ۱۶۰ سال حبس، ۱۴۸۰ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند. اینارو اینج ری حکم داده قاضی قیضی حکم داده ،چندتاشونا کشتن؟قاضی کجایی بوده؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت معترضان به پروژه انتقال آب در چهارمحال و بختیاری به ۱۶۰ سال زندانخبرگزاری هرانا امروز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در گزارشی از محکومیت ۲۲ نفر از معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه به بروجن در استان چهارمحال_و_بختیاری به ۱۶۰ سال زندان، ۱۴۸۰ ضربه شلاق و جریمه خبر داده است. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۳ نوکیش مسیحی در رشت جمعا به ۱۵ سال زندان محکوم شدنددر ادامه فشارهای دستگاه قضایی جمهوری اسلامی بر اقلیت‌های مذهبی در ایران، دادگاه انقلاب رشت در استان گیلان سه نوکیش مسیحی را جمعا به ۱۵ سال زندان و جزای نقدی محکوم کرد. نوکیشان_مسیحی اقلیتهای_مذهبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویل اسمیت به مدت ۱۰ سال از حضور در اسکار محروم شدآکادمی همچنین به دلیل نحوه مدیریت مراسم پس از حرکت جنجالی ویل اسمیت و نیز اجازه دادن به او برای ماندن و دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد عذرخواهی کرده است. حقش بود من بخاطر کاری که کرد ازش متنفر شدم . هنو ملت همچنان معتقدن صحنه سازی بود 😐😐😐 آکادمی یک سوزن هم به خودش بزنه و از این شوخی های ابلهانه که روی صحنه میکنند جلوگیری کنه. خودشون باعث و بانی این چیزها هستند. سالهاست که شروع مراسم اسکار تبدیل به استندآپ کمدی شده، و هرسال هم غلظت شوخی ها بالاتر رفته. بالاخره یک جایی یکی اعصابش نمیکشه. کیر تو آکادمی اسکار
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: نرخ باسوادی در ترکیه بیش از دو برابر رشد کرده استپس بی سواد زیاد دارید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محققان در بریتانیا با فناوری ضد پیری، سلول‌های پوست را ۳۰ سال جوان‌تر کردندپژوهشگران در ریتانیا با استفاده از یک فناوری ضدپیری، به روشی دست یافته‌اند که با استفاده از آن سلول‌های پوست مانند سلول‌هایی که ۳۰ سال جوان‌تر هستند، عمل می‌کنند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »