خالد بن سلمان: اقدام شجاعانه منصور هادی گام مهمی برای دستیابی به صلح در یمن است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خالد بن سلمان: اقدام شجاعانه منصور هادی گام مهمی برای دستیابی به صلح در یمن است العربيه_فارسى

معاون وزیر دفاع سعودی، یکشنبه 10 آوریل، در حساب توییتری خود افزود که مرحله جدید یمن مستلزم مسئولیت پذیری همه یمنی‌ها برای ساختن کشوری در محدوده محیط عربی خود است.

الخطوة الشجاعة والتاريخية التي اتخذها الرئيس اليمني السابق عبدربه منصور هادي، في نقل السلطة لمجلس القيادة الرئاسي، والتي أيدتها النخب والمكونات السياسية والمجتمعية اليمنية، وأجمع على دعمها المجتمع الدولي تؤسس لمرحلة مهمة وحاسمة لتحقيق السلام والأمن والاستقرار لليمن والمنطقة.او ضمن قدردانی از حرکت رئیس جمهوری سابق یمن برای انتقال قدرت به شورای ریاست جمهوری، اظهار داشت، اقدام منصور هادی مرحله مهمی را برای دستیابی به صلح ایجاد می‌کند.

شاهزاده خالد در توئیتی نوشت: «گام شجاعانه و تاریخی که عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری سابق یمن در انتقال قدرت به شورای ریاست جمهوری برداشت و مورد حمایت نخبگان و مؤلفه های سیاسی و اجتماعی یمن قرار گرفت و جامعه بین المللی به اتفاق آرا از آن حمایت کرد، مرحله مهم و تعیین کننده‌ای برای دستیابی به صلح، امنیت و ثبات برای یمن و منطقه است».

گفتنی است که عبد ربه منصور هادی، پنجشنبه گذشته فرمان تشکیل شورای ریاست جمهوری را صادر کرد. او تمام اختیارات خود را طبق قانون اساسی یمن، ابتکار کشورهای همکاری خلیج و سازوکار اجرایی آن، به شورای ریاست جمهوری واگذار کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها