اعتراضات لبنان؛ هواداران میشل عون در حمایت از او بسیج شدند

03/11/2019 04:10:00 ب.ظ

هزاران نفر از هواداران میشل عون، رییس جمهور مسیحی لبنان، چند ساعت پیش از تظاهرات مردم معترض لبنان، در حمایت از او به خیابان‌ها آمدند.

در حالی که قرار است معترضان لبنانی که خواستار برکناری مقامات کنونی هستند، در ساعات بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۲ آبان، در میدان شهدا، واقع در مرکز بیروت تظاهرات کنند، چند هزار از هواداران میشل عون، صبح روز یکشنبه در بعبدا واقع در جنوب شرقی بیروت تظاهرات کردند.

هواداران عون که در جاده منتهی به کاخ ریاست جمهوری لبنان تجمع کرده بودند، پرچم‌هایی از این کشور و همچنین پرچم‌های نارنجی به رنگ حزب میشل عون (جریان میهنی آزاد) و تصویری از رییس جمهور را در دست داشتند.خبرگزاری فرانسه گزارش داده که هواداران عون تقریبا دو کیلومتر از این جاده را اشغال کرده بودند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

توئیتر حساب‌های شبکه وابسته به حزب الله لبنان را مسدود کردالمنار که یک شبکه تلویزیونی وابسته به گروه حزب الله لبنان است توئیتر را متهم کرده که با این اقدام «تسلیم فشارهای سیاسی» شده است. الله اکبر!!! 😆😅😂🤣👏👏👏 جاویدشاه 👑💙💐🙏

به تعلیق در آمدن کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشوربه نظر می‌آید که موضوع اعطای کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشور موجب بروز فعل و

حمایت 720 کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور از دستگاه قضایی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimحمایت ۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور از دستگاه قضایی ۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه_قضائیه از برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مفاسد اعلام حمایت کردند واسه هم پپسی باز کنید آخرکارتونه دیووثای انگل مزدور

آقای رئیسی از ممنوعیت ازدواج نوجوانان حمایت کنید/ جناح‌های سیاسی تشت رسوایی یکدیگر را از بام نیندازندنماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:در خصوص ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ سال از آقای رییسی درخواست حمایت داریم.

معاون وزیر کشور: اقدام برخی هواداران تراکتور "خلاف امنیت ملی" است/ بازداشت 7 نفر- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون وزیر کشور: اقدام برخی هواداران تراکتور خلاف امنیت ملی است؛ ۷ نفر بازداشت شدند حسین ذوالفقاری: به همراه داشتن پرچم کشور دیگر 'خلاف امنیت ملی' کشور است و با کسانی که بر خلاف امنیت ملی کشور اقدام می‌کنند، طبق مقررات برخورد خواهد شد

کشتی‌گیر ایرانی پیش از مبارزه با حریف اسرائیلی مصدوم شدامروز در مسابقه‌های کشتی قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان و در دسته ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی، پویا ناصرپور از ایران به دلیل مصدومیت با حریفی از اسراییل روبرو نشد. دروغه کشتی هم باید محروم شود!

هزاران نفر از هواداران میشل عون، رییس جمهور مسیحی لبنان، چند ساعت پیش از تظاهرات مردم معترض لبنان، در حمایت از او به خیابان‌ها آمدند.این شبکه تلویزیونی تائید کرده است که اکثر حساب هایش در شبکه اجتماعی توئیتر مسدود شده اند.انفعالاتی در واشینگتن شده است.درخواست سازمان بسیج اساتید از روحانی و ظریف برای پاسخگویی به نامه 2000 استاد دانشگاه در این میان عده‌ای نیز مشاهده می‌شوند که به دلیل ضعف‌های معرفتی و اطلاعاتی، چشم پوشی از برخی واقعیت‌ها و کاربست افراط در روش دستیابی به هدف دست به تحرکاتی مبادرت می­نمایند که در خوشبینانه‌ترین حالت، مدعای گروه‌های معاندین با نظام و مخالفان ملت ایران را مستندسازی و با بکارگیری ادبیاتی همسو با افراد معاند، خوراک لازم برای دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن را فراهم می‌سازند.

در حالی که قرار است معترضان لبنانی که خواستار برکناری مقامات کنونی هستند، در ساعات بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۲ آبان، در میدان شهدا، واقع در مرکز بیروت تظاهرات کنند، چند هزار از هواداران میشل عون، صبح روز یکشنبه در بعبدا واقع در جنوب شرقی بیروت تظاهرات کردند. هواداران عون که در جاده منتهی به کاخ ریاست جمهوری لبنان تجمع کرده بودند، پرچم‌هایی از این کشور و همچنین پرچم‌های نارنجی به رنگ حزب میشل عون (جریان میهنی آزاد) و تصویری از رییس جمهور را در دست داشتند.» آمریکا از سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون گروه حزب الله لبنان را یک «سازمان تروریستی» محسوب می کند. خبرگزاری فرانسه گزارش داده که هواداران عون تقریبا دو کیلومتر از این جاده را اشغال کرده بودند. روز نامه آمریکائی «وال استریت جورنال» عنوان کرد علت متوقف شدن این کمک ها به اعمال فشارهای اسرائیل برای تعلیق کمک‌ها به هدف وادار ساختن دولت لبنان به اقدام در راستای ممانعت حزب الله از توسعه موشکی خود با برخورداری از حمایت ایران باز می‌گردد. روی یکی از پلاکاردهایی که در دست هواداران عون بود، نوشته شده بود: «ما اینجا هستیم ژنرال، تا وقتی زنده‌ایم تو را تنها نخواهیم گذاشت. شماری از اعضای این گروه عضو دولت و پارلمان لبنان هستند.» در حالی که معترضان لبنانی همه دولتمردان این کشور را به «فساد» متهم می‌کنند، یکی از هواداران عون به خبرگزاری فرانسه گفت که «ژنرال عون، مرد اصلاح‌طلب و صادقی است. امروز خواه ناخواه به نماد و نشانه جریان انقلابی و حزب اللهی در درون ساختار رسمی تبدیل شده اید و هر طور که عمل و اقدام کنید، به سایر نیرو‌های انقلابی نیز تعمیم داده خواهد شد.

او فاسد یا دزد نیست. سخنگوی توئیتر سخنگوی شبکه اجتماعی توئیتر در واکنش به تعلیق حساب های متعلق به گروه حزب الله لبنان گفت: «در توئیتر جایی برای سازمان های تروریستی غیرقانونی و گروه های افراطی خشن وجود ندارد. همزمان با ابراز نگرانی نخست وزیر اسرائیل ، رسانه‌های عمومی اسرائیلی این هفته گزارش‌هائی را انتشار دادند مبنی بر اینکه نتنیاهو از مسئولان دولتی"پایتخت‌های دول هم پیمان"خواسته است پیش شرط‌هایی را برای اعطای کمک به لبنان مطرح سازند تا از این طریق ، تضمین شود که مسئولان لبنانی در راستای تحکیم محاصره علیه توسعه فعالیت‌های موشکی حزب الله اقدام خواهند کرد که به نوشته این روزنامه از جمله علل احتمالی تعلیق کمک های مالی امریکا به لبنان می باشد .» همچنین دیگر هوادار میشل عون حساب او را از دیگر دولتمردان لبنان جدا می‌کند و تاکید دارد که «او در تلاش برای مبارزه با فساد است.» حزب میشل عون به همراه دیگر متحدانش از جمله حزب‌الله لبنان اکنون اکثریت را در پارلمان این کشور در دست دارند. شبکه المنار اعلام کرده که تعلیق حساب های این شبکه در توئیتر بدون هشدار قبلی صورت گرفته است. همچنین جبران باسیل، داماد میشل عون که وزارت خارجه لبنان را برعهده دارد و بیشترین انتقاد معترضان لبنانی متوجه اوست، با حضور در جمع هواداران میشل عون، از آنان خواست متهم کردن «همه» به فساد را محکوم کنند. عامل حفظ ثبات در لبنان این درحالی است که بگفته یکی از مسئولان کنگره ، وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا توقف اعطای کمک های مالی را ترجیح نمی‌دهند بلکه از تصمیم به ارسال 105 میلیون دلار کمک‌های امنینی به نیروهای مسلح لبنان حمایت کردند که تازه ترین بسته کمک ها به این نهاد بشمار می آید که عامل تامین ثبات لبنان است . او گفت که برخی از مطالبات معترضان برای اقتصاد لبنان «مخرب» است. آمریکا پیش از این شماری از مسئولان عالی رتبه حزب الله لبنان و نمایندگان این گروه در پارلمان این کشور را تحریم کرده بود. هرچه در برابر این زیاده خواهان دنیاطلب و اشرافی، «مماشات» و «عقب نشینی» کنید، آن‌ها پیش‌تر خواهند آمد و کار را دشوارتر و در نهایت، عقیم و بی اثر خواهند کرد.

باسیل با این حال گفت که حزب او از تغییرات در لبنان حمایت می‌کند و مخالف «بی‌عدالتی» است. اعتراضات در لبنان در حالی ادامه دارد که بانک مرکزی امارات متحده عربی، روز یکشنبه از بررسی یک کمک مالی احتمالی به لبنان خبر داد. سعد حریری، نخست وزیر لبنان به دنبال گسترش دامنه اعتراضات از سمت خود کناره گیری کرده است.بگفته یکی از مسئولان کنگره امریکا ، نیروهای مسلح لبنان"نهاد حساس"تضمین کننده ثبات کشور می باشد و عامل اطمینان بخش در راستای روند مبارزه با شبکه های قاچاق وابسته به داعش و القاعده و حزب الله بشمار می اید. با این حال مبارک رشید منصور، رییس بانک مرکزی امارات جزئیات بیشتری از این کمک مالی ارائه نکرد. ماه گذشته، سعد حریری که همواره از حمایت ابوظبی برخوردار بوده، از سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی در لبنان خبر داده بود. لبنان با یکی از سخترین دوران‌های خود به لحاظ اقتصادی، پس از جنگ داخلی این کشور روبه‌روست. در حالی که ناتان سلز مسئول ارشد مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه در مصاحبه مطبوعاتی خود در جمعه گذشته مستقیما به پرسش مربوط به تعلیق کمکها به لبنان پاسخ نداد اما تاکید کرد آمریکا از نیروهای مسلح لبنان حمایت می کند ..

این کشور یکی از بدهکارترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. .