سکس دهانی، یکی از عوامل شیوع سرطان دهان

12/08/1398 05:03 ب.ظ

بنیاد سلامت دهان، که یک نهاد خیریه در بریتانیاست، ضمن هشدار در مورد افزایش ابتلا به سرطان دهان، گفته است سکس دهانی به اندازه دیگر عوامل در ایجاد این نوع سرطان دخیل است.

بر اساس یافته‌های این نهاد، سرطان دهان در بریتانیا دو برابر شده است که از شیوع ویروسی ناشی می‌شود که از طریق سکس دهانی نیز انتقال پیدا می‌کند.

در گزارش این نهاد، که در نشستی در پارلمان بریتانیا در ۳۰ اکتبر (۸ آبان) ارائه شد، سرطان دهان در دو دهه، افزایش ۱۳۵ درصدی داشته است.

سال گذشته، میانگین مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان دهان در بریتانیا ۷ نفر در روز بوده است. همچنین، ۸ هزار و ۳۷۷ نفر به این نوع سرطان مبتلا شده‌اند. ویروس پاپیلوم انسانی معروف به اچ‌پی‌وی (Human Papillomavirus)، که از راه رابطه جنسی دهانی هم منتقل می‌شود، یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری سرطان دهان در بریتانیاست. طبق یافته‌ها، این ویروس عامل ۷۳ درصد از موارد ابتلا به سرطان‌ دهان بوده است. نوشیدن الکل ۱۰ درصد و سیگار ۱۷ درصد در ابتلای افراد به سرطان دهان نقش داشته است.

روزنامه دیلی‌میل به نقل از دکتر نایجل کارتر، مدیر بنیاد سلامت دهان، نوشته است: «در حالی که بیشتر سرطان‌ها روند کاهشی داشته‌اند، موارد سرطان دهان به میزان هشداردهنده‌ای رو به افزایش‌‌اند.» او در ادامه افزوده است «عوامل خطرزای نوظهور» مانند ویروس پاپیلوم انسانی به‌سرعت در حال پیشی گرفتن از «عوامل سنتی» مانند سیگار و افراط در نوشیدنی‌های الکلی است.

ادامه مطلب:
IranIntl »

خامنه‌ای: ماکرون یا خیلی ساده است یا همدست آمریکایی‌ها استعلی خامنه ای با اشاره تلویحی به تنش های موجود بین تهران و واشنگتن گفت: «یکی از راه های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است.» این حربه خامنه ای هم قدیمی و اما تکراری تر شده است که آمریکا و اسرائیل را می کوبد تا از روسیه و بریتانیا ادامه حکومت غصبی اش را بگیرد

برخی مانند عمرو عاص نظام را به سمت مذاکره بردند/ تصویب برجام یکی از سیاه‌ترین روزهای مجلس بود/ فساد به راهروهای مجلس سرایت کرده استموسوی لارگانی در نطق میان دستور: برخی مانند عمرو عاص نظام را به سمت مذاکره بردند/ تصویب برجام یکی از سیاه‌ترین روزهای مجلس بود/ فساد به راهروهای مجلس سرایت کرده است فرض کن مذاکره ای در کار نبوده . حالا چه کاری بدون مذاکره میخواستی انجام بدی همون عمل را الآن انجام بده.شاید مشکلات حل شد.

درگیری خشونت بار معترضان به دولت محلی هنگ کنگ با پلیسهزاران نفر از مخالفان دولت محلی هنگ کنگ روز شنبه برای شرکت در یک راهپیمایی که از سوی مقامات این شهر «غیرقانونی» اعلام شده بود به خیابان ها آمدند.

کشتی‌گیر ایرانی پیش از مبارزه با حریف اسرائیلی مصدوم شدامروز در مسابقه‌های کشتی قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان و در دسته ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی، پویا ناصرپور از ایران به دلیل مصدومیت با حریفی از اسراییل روبرو نشد. دروغه کشتی هم باید محروم شود!

بعد از گذشت بیش از یک‌ماه از حملات به تاسیسات نفتی عربستان؛ عرضه اولیه سهام «آرامکو» رسما آغاز شد🔺بعد از گذشت بیش از یک‌ماه از حملات به تاسیسات نفتی عربستان؛ عرضه اولیه سهام «آرامکو» رسما آغاز شد ⚡️ تایید عرضه سهام شرکت نفتی آرامکو که به عنوان غول نفتی جهان شناخته می شود، حدود ۷ هفته پس از حملات فلج کننده به تأسیسات نفتی این کشور انجام شده است. ارزش سهامش افت کرده؟ یک شایعاتی بود که حمله دسیسه‌ای بوده برای بالا کشیدن سهام با قیمت پایین‌تر بزرگترین شانس مردم عربستان این است که برادر امریکا درکشورشان هست که به منافع متحد هم می اندیشد مثل ایران نیست که فقط مستعمره ی منفعت طلبی روس و اروپا باشد

پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با استفاده از دیده‌بانان سامانه اطلاعات مردمی سجام/ مکاتبه با وزیر کشور و شورای نگهبان