اعتراض اتحادیه اروپا به اقدام نژادپرستانه یک سایت یونانی علیه خبرنگاران آناتولی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن اعتراض به اقدام نژادپرستانه یک سایت یونانی علیه خبرنگاران آناتولی اعلام کرد دولت آتن مکلف است این حادثه را بررسی کند.

اریک مامر، سخنگوی ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا امروز جمعه در نشست خبری روزانه‌اش از مقامات یونان خواست حادثه هدف قرار گرفتن دو خبرنگار آناتولی از سوی یک وبگاه نژادپرست این کشور را بررسی کنند.

وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا از آزادی رسانه‌ها حمایت می‌کند و برای اطمینان از امنیت روزنامه‌نگاران در جریان انجام وظیفه‌شان اهمیت قائل است. مقامات یونان مکلف هستند چگونگی وقوع این حادثه را بررسی و روشن کنند. گفتنی است توفیق دورال و مِحمد آیحان، دو خبرنگار نمایندگی خبرگزاری آناتولی در آتن دو روز پیش با هدف پوشش خبری به جزیره کاستلوریزو این کشور رفتند. چند ساعت بعد از این سفر در وبگاهی موسوم به «Turkikanea.gr» یک متن تحریک‌آمیز علیه این خبرنگاران و ترکیه منتشر شد.

در متن این سایت نوشته شده است:"چرا ما به ماموران میت ترکیه اجازه می‌دهیم به کاستلوریزو بروند؟ چرا ما اجازه دادیم آنها پا به این جزیره بگذارند. آیا نمی‌دانیم که این عوامل در تلاش برای انجام چه کاری هستند؟ امیدواریم مسئولان آنچه لازم است را انجام دهند!". این سایت به همراه متن مذکور اطلاعاتی درباره محل تولد مِحمد آیحان و صفحه اول پاسپورت توفیق دورال که طبیعتا تنها باید در اختیار مقامات یونان باشد را نیز منتشر کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۸۰ روز اعتراض در هفت تپه؛ سرنوشت مطالبات کارگران چه شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تهدید خبرنگاران آناتولی توسط یک وب‌سایت یونانی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه هلند استرداد متهمان به لهستان را متوقف کردکمیسیون اروپا در سال ۲۰۱۷ میلادی ساز و کار ماده هفت معاهده اتحادیه اروپا را به دلیل برنامه اصلاحات دولت محافظه کار لهستان علیه ورشو فعال کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلمان خواستار اقدام اتحادیه اروپا در مورد 'مسمومیت الکسی ناوالنی' شد - BBC News فارسینوربرت راتگن، متحد برجسته آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هشدار داده است که اگر اتحادیه اروپا نتواند علیه روسیه به دلیل 'مسمومیت' الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف اقدام کند، اهمیت و تاثیرش زیر سوال می رود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا خواستار مذاکره مجدد برای حل مسئله مدیترانه شرقی شدسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که تنها راه کاهش تنش در مدیترانه شرقی با گفت‌وگو امکان‌پذیر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آلمان: الکسی ناوالنی قطعا با گاز اعصاب مسموم شده استآلمان از اتحادیه اروپا و ناتو خواسته است تا پاسخ قاطعی به استفاده دوباره از گاز اعصاب نویچوک در روسیه بدهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »