'مخزن خلیفه'؛ آرشیو عظیم تبلیغات داعش کشف شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'مخزن خلیفه'؛ آرشیو عظیم تبلیغات داعش کشف شد

خواننده پاپبرای مثال داعش حساب طرفداران جاستین بیبر، خواننده پاپ را تحت کنترل گرفت و مطالب مربوط به این گروه را تبلیغ کرد.

در موردی دیگر، حساب کاربری یک تیم راگبی انگلستان که فریب خورده بود، یکی از اعضای داعش را به تصور اینکه هوادار این تیم است، در توییتر دنبال کرد.مخاطبان در معرض مطالبی درباره فلسفه داعش، محتوای مذهبی و تبلیغ بزرگنمایی شده شیوه زندگی اعضای داعش قرار می‌گیرند. مثلا مطالبی مانند آنچه که باعث شد شمیمه بیگم، دختر جوان بریتانیایی با مطالعه آنها نزد داعش فرار کند.بیشتر کسانی که جذب این مطالب می‌شوند مردان عرب هستند که بین ۱۸ تا ۲۴ سال دارند.

البته به گفته این موسسه تحقیقی، مطالب تولید شده فقط مختص داعش نیست و گروه‌های افراطی کوچک‌تر هم مطالب مشابه منتشر می‌کنند. مینا لامی، متخصص ارشد در زمینه گروه‌های جهادی در بخش مانیتورینگ بی‌بی‌سی می‌گوید: "موضوع جذاب برای نیروهای جهادی در شبکه‌های مختلف اجتماعی این است که مختصصان مسئول حفظ و نگهداری این شبکه‌ها هیچ راهی برای کنترل محتوای آن ندارند. محتوایی که بر روی سرورهای شخصی در شبکه‌های پراکنده‌ای از کاربران ذخیره می‌شود."موسسه گفت‌وگوی استراتژیک از مقام‌های مسئول امنیتی در آمریکا و پلیس لندن در این باره سوال کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از مرز 26 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از مرز 26 میلیون نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افغانستان پس از آزادسازی زندانیان طالبان گفتگوهای صلح را از سر می‌گیردافغانستان پس از آزادسازی زندانیان طالبان گفتگوهای صلح را از سر می‌گیرد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایرانتشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس، که کشورش حافظ منافع آمریکا در ایران است، تلفنی گفتگو کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویمسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هر زمانی که تعطیلی‌های رسمی داریم و مسافرت صورت می‌گیرد آمار بستری‌های دو هفته بعد از تعطیلات و آمار فوتی‌های ۴ هفته بعد از تعطیلات با افزایش روبه‌رو می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مهاجرت فصلی ده‌ها هزار فلامینگو از دریاچه توز به مدیترانه آغاز شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »