'مخزن خلیفه'؛ آرشیو عظیم تبلیغات داعش کشف شد - BBC News فارسی

14/06/1399 04:51:00 ب.ظ

'مخزن خلیفه'؛ آرشیو عظیم تبلیغات داعش کشف شد

پژوهشگران یک موسسه تحقیقاتی، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آنلاین متعلق به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را کشف کرده‌اند. این کتابخانه دیجیتال بیش از ۹۰ هزار مطلب دارد و تخمین زده می‌شود که ماهانه حدودا ۱۰ هزار نفر در ماه از آن بازدید می‌کنند. خواننده پاپ روش دیگر هدف قرار دادن حساب‌‎های توییتر اشخاص مشهور و ورزشکاران بوده است. برای مثال داعش حساب طرفداران جاستین بیبر، خواننده پاپ را تحت کنترل گرفت و مطالب مربوط به این گروه را تبلیغ کرد.

در موردی دیگر، حساب کاربری یک تیم راگبی انگلستان که فریب خورده بود، یکی از اعضای داعش را به تصور اینکه هوادار این تیم است، در توییتر دنبال کرد.

عروس‌های فراری تمام مطالب این شبکه خشونت‌آمیز نیست. مخاطبان در معرض مطالبی درباره فلسفه داعش، محتوای مذهبی و تبلیغ بزرگنمایی شده شیوه زندگی اعضای داعش قرار می‌گیرند. مثلا مطالبی مانند آنچه که باعث شد شمیمه بیگم، دختر جوان بریتانیایی با مطالعه آنها نزد داعش فرار کند.

'سرهای بریده را در سطل آشغال دیدم'؛ داستان دختر نوجوانی که به داعش پیوست و پشیمان نشد بیشتر کسانی که جذب این مطالب می‌شوند مردان عرب هستند که بین ۱۸ تا ۲۴ سال دارند. ۴۰ درصد مراجعات از طریق شبکه‌های اجتماعی و به طور عمده یوتیوب است. headtopics.com

البته به گفته این موسسه تحقیقی، مطالب تولید شده فقط مختص داعش نیست و گروه‌های افراطی کوچک‌تر هم مطالب مشابه منتشر می‌کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از مرز 26 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از مرز 26 میلیون نفر گذشت

افغانستان پس از آزادسازی زندانیان طالبان گفتگوهای صلح را از سر می‌گیردافغانستان پس از آزادسازی زندانیان طالبان گفتگوهای صلح را از سر می‌گیرد جزئیات بیشتر🔽

تشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایرانتشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس، که کشورش حافظ منافع آمریکا در ایران است، تلفنی گفتگو کرد.

۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویمسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هر زمانی که تعطیلی‌های رسمی داریم و مسافرت صورت می‌گیرد آمار بستری‌های دو هفته بعد از تعطیلات و آمار فوتی‌های ۴ هفته بعد از تعطیلات با افزایش روبه‌رو می‌شود.

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.

مهاجرت فصلی ده‌ها هزار فلامینگو از دریاچه توز به مدیترانه آغاز شد