اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در میلان و تورین ایتالیا به خشونت کشیده شد

27/10/2020 02:30:00 ب.ظ

اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در میلان و تورین ایتالیا به خشونت کشیده شد بیشتر بخوانید🔽

ویروس کرونا در ایتالیا, ویروس کرونا

اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در میلان و تورین ایتالیا به خشونت کشیده شد بیشتر بخوانید🔽

شهرهای تورین و میلان صحنه اعتراضات خشونت آمیز و درگیری معترضان با نیروهای پلیس بود. مردمی که به خیابان‌ها آمده بودند مخالف وضع محدودیت‌های جدید برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

روز دوشنبه معترضان در ایتالیا در اعتراض به محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرهای میلان و تورین به خیابان‌ها آمدند و نارضایتی خود را از ممنوعیت‌ها و ممنوعیت‌های اعلام شده از سوی دولت ابراز داشتند.این اعتراضات بعد از آن صورت می‌گیرد که دولت ایتالیا بار دیگر محدودیت ساعت کاری برای برخی مشاغل همچون رستوران‌ها و میکده وضع کرد.

حدود ۳۰۰ تاکسی در میدان مرکزی شهر تورین با پارک کردن خودروهای خود به صورت مسالمت آمیز نسبت به تبعات اقتصادی طرح‌های دولت اعتراض کردند. اما اعتراضات همه جا تا این اندازه مسالمت آمیز نبود. به گزارش شبکه تلویزیونی رای ایتالیا مردم معترض با جمع شدن در میدان مرکزی شهر تورین ابتدا به صورت آرام نارضایتی خود را از تصمیمات جدید دولت ابراز داشتند اما در ادامه گروهی دیگربا حمله به فروشگاه‌ها ویترین مغازه‌ها را شکستند و بمب‌های دودی به سمت نیروهای پلیس در مرکز شهر پرتاب کردند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

ظریف فرانسه را به دامن زدن به افراط گرایی متهم کردسپاه پاسداران نیز روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن رئیس جمهوری فرانسه به دامن زدن به اسلام هراسی، تحریم کالاهای فرانسوی را فرصتی برای «افشای پشت پرده توهین به مقدسات اسلامی» دانست. ظریف_گوه_خورد ظریف گه خورد، لازم نکرده بیشتر بخونیم

نهیب خامنه‌ای به مجلس؛ انتقادهایی که از صحن به سینه رفتند

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 833 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 10 هزار و 776 نفر رسید

پلیس در اسفراین جوانی را به ضرب گلوله به قتل رسانددیگه از دست پلیس باید به اراذل و اوباش پناه برد چون مطمعنا امن تره DahyuKa97 مهر ۳۰ روزه

شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالاترین میزان از آغاز اپیدمی رسیداداره بهداشت عمومی فرانسه از ثبت بالاترین موارد روزانه ابتلا به کرونا از آغاز همه‌گیری جهانی این بیماری تاکنون در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

Aa روز دوشنبه معترضان در ایتالیا در اعتراض به محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرهای میلان و تورین به خیابان‌ها آمدند و نارضایتی خود را از ممنوعیت‌ها و ممنوعیت‌های اعلام شده از سوی دولت ابراز داشتند.Aa محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه بدون نام بردن از فرانسه، این کشور را به «دامن زدن به افراط گرایی» متهم کرد.داد ؛ از جمله، «عباس میرحیدری»، یکی از نمایندگان جریان راست، حامیان میرحسین موسوی را متهم کرد که برخی از آن‌ها، از جمله «ولی‌الله زمانی»، نماینده بابل را به ‌شدت در داخل مجلس کتک زده‌اند.شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 65 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 40 هزار و 833 نفر افزایش یافت.

این اعتراضات بعد از آن صورت می‌گیرد که دولت ایتالیا بار دیگر محدودیت ساعت کاری برای برخی مشاغل همچون رستوران‌ها و میکده وضع کرد. حدود ۳۰۰ تاکسی در میدان مرکزی شهر تورین با پارک کردن خودروهای خود به صورت مسالمت آمیز نسبت به تبعات اقتصادی طرح‌های دولت اعتراض کردند.» وزیر خارجه ایران روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «توهین به ۱. اما اعتراضات همه جا تا این اندازه مسالمت آمیز نبود.  نهیب آیت‌الله خمینی باعث به انزوا رفتن این نمایندگان در مجلس و حملات سایر نمایندگان به آن‌ها شد. به گزارش شبکه تلویزیونی رای ایتالیا مردم معترض با جمع شدن در میدان مرکزی شهر تورین ابتدا به صورت آرام نارضایتی خود را از تصمیمات جدید دولت ابراز داشتند اما در ادامه گروهی دیگربا حمله به فروشگاه‌ها ویترین مغازه‌ها را شکستند و بمب‌های دودی به سمت نیروهای پلیس در مرکز شهر پرتاب کردند.» آقای ظریف در ادامه نوشت که این‌چنین اقداماتی «تنها بر آتش افراط‌گرایی می‌دمد. در اثر پرتاب این بمب‌ها یک عکاس زخمی و برای مداوا راهی بیمارستان شد. آمار بهبودیافتگان نیز با ترخیص 106 بیمار دیگر از بیمارستان‌های این کشور به 34 هزار و 129 نفر افزایش یافته است.

نیروهای پلیس هم برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور استفاده کردند.» ساموئل پاتی، معلم فرانسوی در پی نشان دادن کاریکاتوری از پیامبر اسلام در کلاس درس آزادی بیان به دست یک اسلامگرای تندرو در حومه پاریس به قتل رسید. شما چه شده ‌است این طور شدید؟ شما که این نبودید بعضی‌تان. تقابل نیروهای پلیس با معترضان در شهر تورین Claudio Furlan/LaPresse رسانه‌های محلی می‌گویند عامل به خشونت کشیدن اعتراضات تورین، گروهی از افراط‌گرایان بوده‌اند که از گروه‌های هواداری فوتبال هستند. پلیس شهر تورین پنج نفر از این افراد را دستگیر کرده است. ما با روحیه‌ای صلح‌جویانه به همه تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم. اعتراضات خشونت آمیز تنها به تورین محدود نماند و در میلان، پایتخت تجارت ایتالیا هم پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده و دست کم دو نفر را بازداشت کرد. «علی صالح آبادی» و «ابراهیم اصغرزاده»، دو نماینده مجلس سوم که با وجود نهی خامنه‌ای بر این موضوع اصرار داشتند، بازداشت شدند. در شهرهای کوچکتر ایتالیا از جمله کاتانیا در سیسیل یا کرمونا در استان لمباردی هم مردم خشمگین نسبت به اعلام محدودیت‌های جدید دولت به خیابان‌ها آمدند و مقابل ادارات دولتی همچون ساختمان وزارت کشور تجمع کردند.» در پی انتشار مواضع رئیس جمهور فرانسه، برخی رهبران و شخصیت‌های سیاسی و دینی کشورهای اسلامی با انتقاد از این سخنان، تحریم کالاهای فرانسوی را خواستار شدند.

این اعتراضات بعد از آن آغاز شد که دولت جوزپه کونته محدودیت‌های جدیدی را در ایتالیا برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا وضع کرد. بر اساس تصمیمات جدید دولت ایتالیا، تا دست‌کم ۲۴ نوامبر کلیه سالن‌های ورزشی، استخرها و سالن‌های سینما در این کشور تعطیل خواهند بود.» آقای شمخانی به رئیس جمهوری فرانسه توصیه کرد که «بیشتر تاریخ» بخواند. ضمن اینکه کافه‌ها و رستوران‌ها نیز تنها تا ساعت ۱۸ اجازه دارند به مشتریان خود به صورت حضوری سرویس دهند. AP Photo AP Photo از آنجایی که اغلب ایتالیایی‌ها عموما بعد از ساعت ۱۹:۳۰ شام می‌خورند، تصمیمات جدید دولت ایتالیا، کار برای رستوران‌ها را بسیار دشوار می‌کند و آنها عملا برای تنها یک وعده (ناهار) می‌توانند از مشتریان خود پذیرایی کنند. نمایندگان مجلس ایران نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که «دل رئیس جمهور فرانسه برای آزادی بیان نسوخته است» بلکه «این جسارت و گستاخی بخشی از «یک نقشه بزرگ‌تر در جهت کند کردن روند پرشتاب اسلام گرایی در فرانسه است. تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در ایتالیا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۷۹ نفر نیز در پی ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

نخست وزیر ایتالیا می‌گوید این تدابیر را در دستور کار قرار داده تا هم از شیوع بیشتر کرونا در کشور جلوگیری کند و هم زمینه برای سفر در تعطیلات سال نوی میلادی برای مردم این کشور فراهم شود. .