نهیب خامنه‌ای به مجلس؛ انتقادهایی که از صحن به سینه رفتند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

نتیجه نهیب علی_خامنه‌ای به نمایندگانی هم‌چون مجتبی_ذوالنوری، توصیه محمدباقر_قالیباف به نمایندگان برای نگه داشتن سخنان خود در «سینه» بود. این گزارش را بخوانید 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی مجلس مجلس_شورای_اسلامی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

از جمله، «عباس میرحیدری»، یکی از نمایندگان جریان راست، حامیان میرحسین موسوی را متهم کرد که برخی از آن‌ها، از جمله «ولی‌الله زمانی»، نماینده بابل را به ‌شدت در داخل مجلس کتک زده‌اند.

در این دوره مجلس، رهبر پیشین جمهوری اسلامی بار دیگر به هشت نفر از نمایندگان جریان مشهور به راست تاخت. آن زمان، قصد استیضاح «علی‌اکبر ولایتی»، وزیر وقت امور خارجه به دلیل سفر «مک فارلین» و هیات امریکایی به ایران را داشتند. آیت‌الله خمینی در پیام تند خود، برخی از نمایندگان پی‌گیر سوال را «پوچ» خواند و خطاب به آن‌ها: «لحن شما در آن چیزی که به مجلس دادید، از لحن اسرائیل تندتر است. از لحن خود کاخ‌نشینان آن‌جا تندتر است.

در مجلس سوم اما ماجرا برعکس شد؛ این‌بار جریان چپ قصد استیضاح علی‌اکبر ولایتی به دلیل سفر «نیکولای چائوشسکو»، دیکتاتور رومانی به ایران را داشت که این استیضاح با مخالفت آیت‌الله خامنه‌ای که به تازگی رهبر شده بود، منتفی شد. «علی صالح آبادی» و «ابراهیم اصغرزاده»، دو نماینده مجلس سوم که با وجود نهی خامنه‌ای بر این موضوع اصرار داشتند، بازداشت شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حجم صادرات مرکبات و میوه ترکیه به ایتالیا به 4 میلیون دلار رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان حمله انتحاری به مرکز آموزشی در کابل به 18 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 833 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

از ارائه خدمت به افراد بدون ماسک خودداری شود/تخلفات کرونایی را به ۱۹۰ اطلاع دهیدسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی به عنوان یکی از محل‌های پر رفت و آمد مردم، گفت: مردم می توانند هرگونه تخلفی در رعایت اصول بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ و یا از طریق QR کد هر واحد به اطلاع ما برسانند. با این روش هم مردم رو نمیتونید به جون هم بندازید. این مردم فهمیدند که اگر همدیگرو جر بدن، استخوانهای همدیگرو دیگه نمیخورن. البته ملت هم آشغال خور نیست که شماها رو بخوره، شماها لایق باتلاق هستید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 10 هزار و 776 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پلیس در اسفراین جوانی را به ضرب گلوله به قتل رسانددیگه از دست پلیس باید به اراذل و اوباش پناه برد چون مطمعنا امن تره DahyuKa97 مهر ۳۰ روزه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »