اصلاح‌طلبان جایگاه قابل ‌توجهی در دولت ندارند

12/06/1399 11:45:00 ق.ظ

حسین کاشفی، عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین:اصلاح‌طلبان جایگاه قابل ‌توجهی در دولت ندارند/مردم حس می‌کنند شرایط‌‌شان برای تصمیم‌گیران مهم نیست این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

حسین کاشفی گفت: همه می‌دانند که چهره‌های منتسب به جبهه اصلاحات حتی با حمایت بی‌‌چون و چرا از جانب حسن روحانی، جایگاه قابل ‌توجهی در دولت ندارند و به همین دلیل کسانی که مسئولیت دارند باید به جامعه توضیح بدهند که چرا مسائل را با مردم در میان نگذاشتند تا آنها با صندوق رأی قهر نکنند. اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 شرایط ورود به رقابت را خواهند داشت یا کمافی‌السابق رد صلاحیت مانع از...

اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 شرایط ورود به رقابت را خواهند داشت یا کمافی‌السابق رد صلاحیت مانع از کاندیداتوری چهره‌های شاخص این جریان خواهد شد؟ نکته مبهم دیگر هم این است که اساساً تصمیم‌گیران جبهه اصلاحات به لحاظ بهره بردن از سرمایه‌ اجتماعی خود را در چه موقعیتی می‌بینند و آیا تعداد آرایشان را در حدی تخمین می‌زنند که برای حضور در انتخابات 1400 انگیزه‌ بالایی داشته باشند؟

حسین کاشفی، عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌و‌گو با در این‌ باره اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که در کشور پیش آمده است و جامعه به طور جدی دشواری‌های زیادی را متحمل می‌شود،‌ نه تنها اصلاح‌طلبان بلکه کل نظام با این اتهام از سوی مردم روبه‌رو هستند که به شرایط و مشکلات‌شان بی‌اعتنایی شده است. در چنین وضعیتی معلوم است که نگاه اغلب مردم به سمت کسانی معطوف می‌شود که مسئولیت دارند آن هم در شرایطی که اختیار لازم را ندارند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ترکیه: اقدام آمریکا در ضربه زدن به شرایط صلح در تضاد با روح هم‌پیمانی استترکیه: اقدام آمریکا در ضربه زدن به شرایط صلح در تضاد با روح هم‌پیمانی است وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که اگر ایالات‌متحده درباره تصمیم خود در لغو تحریم تسلیحاتی بخش یونانی نشین قبرس تجدید نظر نکند، اقدام متقابل انجام خواهد داد.

صدمین سالروز اشغال بخارا به دست ارتش سرخ؛ بخارایی که به گردگردان افتاد - BBC News فارسیدر ماه سپتامبر سه جمهوری آسیای میانه جشن استقلال دارند: ازبکستان و تاجیکستان و سرانجام ترکمنستان. تضاد غریبی در این امر نهفته است که در همین ماه سپتامبر صد سال پیش امارتی سقوط کرد که این سه کشور را دربر داشت. در واقع، این کشورها که این روزها بیست‌ونهمین سالروز استقلال‌شان را تجلیل می‌کنند، از خاکستر سرزمینی برخاسته‌اند که صد سال پیش به چنگ بی‌امان ارتش سرخ افتاد و متلاشی شد.

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایماعلام آمادگی ترکیه برای مذاکره با یونان، ساعاتی پس از انتشار خبر تمدید حضور کشتی اکتشافی این کشور در آب‌های شرق مدیترانه مطرح شد.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن