آموزش‌های مسئولیت‌پذیری اساساً در ایران وجود ندارد

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ابعاد فرهنگی و اجتماعی استعفای نخست‌وزیر ژاپن در در گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با محمدعلی الستی:آموزش‌های مسئولیت‌پذیری اساساً در ایران وجود ندارد/نظام اجتماعی ژاپن به تعریف درستی از مسولیت‌پذیری رسیده است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

- بازتاب استعفای شینزو آبه از نخست‌وزیری ژاپن در ایران به حدی بود که گویی رخدادی عجیب حادث شده است. در واقع این نوع واکنش ریشه در این مساله دارد که اساساً تصمیم‌گیران نظام مدیریتی در ایران به سختی حاضر به ترک سمت و صندلی خود می‌شوند که چنین رویکری به طور دائم هزینه‌هایی را به منافع عمومی تحمیل کرده است.

متاسفانه در ایران اساساً آموزش‌های اینچنینی وجود ندارد؛ یعنی به بچه‌ها آموزش نمی‌دهیم که در جامعه صاحب اختیاراتی هستند که این اختیارات به حد تناسب بر دوش‌شان مسئولیت می‌گذارد.این جامعه‌شناس اضافه کرد: در واقع ما نه تنها مسئولیت‌پذیری را آموزش نمی‌دهیم بلکه مسئولیت را هم از خودِ انسان جدا می‌کنیم؛ بدین معنا که می‌گوییم زمانی باید مسئولیت داشته باشیم که قدرت داشته باشیم. این تفکر خیلی مترقی نیست و حتماً لازم است در هر شرایطی احساس مسئولیت کنیم و بدانیم که مسئولیت اجتناب‌ناپذیر است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید بر آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید/ گروه‌بندی دانش‌آموزان در مدارس پرتراکموزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ایران باید سراسر مدرسه شود، حتی همه خانه‌های ما باید تبدیل به مدرسه شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ورشکستگی برج و هتل ترامپ در ونکوور کانادا در پی همه‌گیری کروناپیمانکار برج و هتل‌های‌ بین‌المللی ترامپ در ونکوور کانادا در پی رکود ناشی از همه‌گیری کرونا اعلام ورشکستگی کرده است بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برگزاری مراسم عشای ربانی در کلمبیا با حضور مومنان در خودروصدها تن از مردم کلمبیا بدون اینکه از خودروهای خود پیاده شوند، در مراسم عشای ربانی در نزدیکی پایتخت حضور یافتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جاری شدن سیل در هند در پی باران‌های موسمیبنابر اعلام مقامات ایالت گجرات در غرب هند، باران‌های موسمی در دو روز گذشته باعث مرگ دست‌کم ۱۴ تن شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تهرانی‌ها رکوردار سفر در تعطیلات ماه محرم/ پیش‌بینی شرایط شکننده کرونا در استانفرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به رشد ۱۰ درصدی سفرهای شهروندان تهرانی در تعطیلات ماه محرم نسبت به سال قبل، گفت: بالاترین میزان سفرها در استان تهران رخ داده است که تاثیر آن بر آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا را طی روزهای آتی شاهد خواهیم بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »