اسرائیل و امارات خط لوله نفت دوران شاه را احیا می‌کنند | DW | 18.09.2020

28/06/1399 07:25:00 ب.ظ

پروژه خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون به سال‌های دهه ۶۰ و به دوران پهلوی بازمی‌گردد. پروژه‌ای که اجرای آن متوقف شد. این خط لوله برای انتقال نفت ایران به اروپا طراحی شده بود. اسرائیل و امارات برنامه جدیدی برای آن دارند.

پروژه خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون به سال‌های دهه ۶۰ و به دوران پهلوی بازمی‌گردد. پروژه‌ای که اجرای آن متوقف شد. این خط لوله برای انتقال نفت ایران به اروپا طراحی شده بود. اسرائیل و امارات برنامه جدیدی برای آن دارند. روزنامه"دویچه وریتشافت ناخریشتن" (اخبار اقتصادی آلمان) مقاله‌ای درباره تغییر سرنوشت خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون دارد. پروژه خط لوله نفت ایلات-اشکلون در سال‌های دهه ۶۰ میلادی و در دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی بین ایران و اسرائیل شکل گرفت.

این پروژه قرار بود نفت خام ایران را از طریق خاک اسرائیل به اروپا منتقل کند.

قرار بود نفت خام ایران به بندر ایلات واقع در جنوب اسرائیل منتقل شود و سپس از آنجا به اشکلون، واقع در شمال آن کشور انتقال یافته و راهی بازارهای اروپا گردد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید انقلاب اسلامی در ایران اجرای این پروژه را متوقف کرد. سال‌ها پس از پایان اجرای این پروژه، شرکت ایلات-اشکلون تصمیم گرفت مسیر انتقال نفت را از جنوب به شمال به مسیر شمال به جنوب تغییر بدهد. قرار بر این بود که نفت خام روسیه و جمهوری آذربایجان از طریق اشکلون به ایلات منتقل شده و سپس راهی بازارهای آسیا گردد.

اکنون، سرنوشت این خط لوله استراتژیک اسرائیل بار دیگر تغییر کرده است. توافق صلح و همکاری بین امارات و اسرائیل، بار دیگر بر اهمیت این خط لوله افزوده و مسیر دوباره از جنوب (ایلات) به شمال اسرائیل (اشکلون) تغییر کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

پیشنهاد اسرائیل برای احداث خط لوله انتقال گاز و نفت به کشورهای خلیج

خط و نشان بایدن برای لندن: پایبندی به «جمعه نیک» شرط توافق تجاری استنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیش از این هشدار داده بود که اگر لندن با نقض توافقنامه‌های بین المللی، معاهده «جمعه نیک» را زیر سوال ببرد «هیچ شانسی» برای تصویب توافق تجاری با بریتانیا در کنگره ایالات متحده وجود نخواهد داشت.

از بازنشستگانِ زیر خط فقر تا مدیرانی که هر چقدر دست‌شان برسد، برمی‌دارند!/ آیا افشای فیش‌های نجومی ناپسندیده است؟!در شرایطی که حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت فقط ۱۵ درصد زیاد شده و کارگران برای نزدیک‌تر شدن به خط فقر در حال چانه‌زنی هستند، شاید کمترین کار، مسدود کردن راه نجومی‌بگیری پس از بازگشت به الزامات ماده ۲۹ قانون ششم توسعه و ثبت حقوق‌ها در سامانه‌های قابل دسترسِ عموم باشد. تا وقتی خامنه_ای_گوه_خورد ه ، سرکار هست هیچ‌عدالتی اتفاق نخواهد افتاد این سوالیست که طرحش اشتباه است چون درصورت قطع معوقات یک رئیس باعث اخلال و کندی در بازپرداخت زیردستان میشود. درضمن عکس اشتباه است.

پیشنهاد اسرائیل برای احداث خط لوله انتقال گاز و نفت به کشورهای خلیج

بلاروس مرزهای خود با لیتوانی و لهستان را می‌بندد | DW | 18.09.2020الکساندر لوکاشنکو ارتش بلاروس را به حالت آماده باش درآورده و از بستن مرزها با لیتوانی و لهستان خبر داده است. اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرد لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی بلاروس به رسمیت نمی‌شناسد.

آیا ویتامین D جلوی ابتلا به ویروس کرونا را می‌گیرد؟ | DW | 18.09.2020به تازگی دانشمندان و پزشکان در حال بررسی تاثیر ویتامین D بر میزان سرایت ویروس کرونا و نیز شدت بیماری کووید ۱۹ هستند. هنوز اما رابطه علت و معلولی بین میزان این ویتامین و شدت بیماری ثابت نشده است.