اسرائیل و امارات خط لوله نفت دوران شاه را احیا می‌کنند | DW | 18.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پروژه خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون به سال‌های دهه ۶۰ و به دوران پهلوی بازمی‌گردد. پروژه‌ای که اجرای آن متوقف شد. این خط لوله برای انتقال نفت ایران به اروپا طراحی شده بود. اسرائیل و امارات برنامه جدیدی برای آن دارند.

امضای توافق صلح و همکاری بین اسرائیل و امارات متحده عربی تاثیرات گسترده‌ای بر محاسبات منطقه‌ای و از جمله بر روی انتقال انرژی دارد. اکنون از تغییر مسیر پروژه خط لوله نفت ایلات-اشکلون سخن می‌رود.پروژه خط لوله نفت ایلات-اشکلون در سال‌های دهه ۶۰ میلادی و در دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی بین ایران و اسرائیل شکل گرفت. این پروژه قرار بود نفت خام ایران را از طریق خاک اسرائیل به اروپا منتقل کند.

اکنون، سرنوشت این خط لوله استراتژیک اسرائیل بار دیگر تغییر کرده است. توافق صلح و همکاری بین امارات و اسرائیل، بار دیگر بر اهمیت این خط لوله افزوده و مسیر دوباره از جنوب به شمال اسرائیل تغییر کرده است. کانال سوئز نقشی تعیین کننده در حمل نفت خام به بازارهای اروپا دارد. گفته می‌شود که خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون می‌تواند حدود ۱۵ درصد از انتقال نفت خام به اروپا را تامین کند. موضوعی که می‌تواند بر میزان درآمد مصر از انتقال نفت از کانال سوئز تاثیری منفی بنهد.مقامات اسرائیل اعلام کرده‌اند که در این رابطه با مصر گفت‌وگو و مذاکره خواهند کرد. لازم به یادآوری است که عبور سوپرتانکرها از کانال سوئز در شرایط کنونی ناممکن شده است و مصر قادر به ارائه خدمات به این تانکرهای بزرگ نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیشنهاد اسرائیل برای احداث خط لوله انتقال گاز و نفت به کشورهای خلیج
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خط و نشان بایدن برای لندن: پایبندی به «جمعه نیک» شرط توافق تجاری استنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیش از این هشدار داده بود که اگر لندن با نقض توافقنامه‌های بین المللی، معاهده «جمعه نیک» را زیر سوال ببرد «هیچ شانسی» برای تصویب توافق تجاری با بریتانیا در کنگره ایالات متحده وجود نخواهد داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از بازنشستگانِ زیر خط فقر تا مدیرانی که هر چقدر دست‌شان برسد، برمی‌دارند!/ آیا افشای فیش‌های نجومی ناپسندیده است؟!در شرایطی که حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت فقط ۱۵ درصد زیاد شده و کارگران برای نزدیک‌تر شدن به خط فقر در حال چانه‌زنی هستند، شاید کمترین کار، مسدود کردن راه نجومی‌بگیری پس از بازگشت به الزامات ماده ۲۹ قانون ششم توسعه و ثبت حقوق‌ها در سامانه‌های قابل دسترسِ عموم باشد. تا وقتی خامنه_ای_گوه_خورد ه ، سرکار هست هیچ‌عدالتی اتفاق نخواهد افتاد این سوالیست که طرحش اشتباه است چون درصورت قطع معوقات یک رئیس باعث اخلال و کندی در بازپرداخت زیردستان میشود. درضمن عکس اشتباه است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پیشنهاد اسرائیل برای احداث خط لوله انتقال گاز و نفت به کشورهای خلیج
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بلاروس مرزهای خود با لیتوانی و لهستان را می‌بندد | DW | 18.09.2020الکساندر لوکاشنکو ارتش بلاروس را به حالت آماده باش درآورده و از بستن مرزها با لیتوانی و لهستان خبر داده است. اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرد لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی بلاروس به رسمیت نمی‌شناسد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا ویتامین D جلوی ابتلا به ویروس کرونا را می‌گیرد؟ | DW | 18.09.2020به تازگی دانشمندان و پزشکان در حال بررسی تاثیر ویتامین D بر میزان سرایت ویروس کرونا و نیز شدت بیماری کووید ۱۹ هستند. هنوز اما رابطه علت و معلولی بین میزان این ویتامین و شدت بیماری ثابت نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »