پیشنهاد اسرائیل برای احداث خط لوله انتقال گاز و نفت به کشورهای خلیج

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک روزنامه اسرائیلی از آمادگی تل‌آویو برای ارائه پیشنهاد به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای احداث یک خط لوله انتقال گاز و نفت این کشورها به اروپا و آمریکای شمالی خبر داد.

روزنامه اسرائیلی «گلوبز» در گزارشی اعلام کرد که تل‌آویو به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد احداث خط لوله انتقال گاز و نفت این کشورها به اروپا و آمریکا شمالی خواهد داد.

این خط لوله از شهرهای ایلات و اشکلون اسرائیل عبور خواهد کرد و عربستان سعودی نیز به‌رغم اینکه بین دو کشور هنوز روابط دیپلماتیک برقرار نشده است، در این خط لوله ایستگاهی خواهد داشت. براساس این گزارش، در یکی از مفاد توافقنامه اسرائیل با بحرین و امارات متحده عربی که برای عادی‌سازی روابط تل‌آویو با این دو کشور عربی در 15 سپتامبر در کاخ سفید به امضا رسید، نوشته شد: طرف‌ها با هدف افزایش امنیت انرژی همکاری‌ها را با اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه انرژی از جمله سیستم‌های حمل‌و‌نقل منطقه‌ای تقویت خواهند کرد.

این روزنامه کاهش زمان و هزینه حمل‌ کالا و صرفه‌جویی از هزینه عبور از کانال سوئز را نیز از جمله اهداف این پروژه عنوان کرده و افزود: این پروژه برای اقتصاد اسرائیل درآمد صدها میلیون دلاری به همراه خواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امضای توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل با بحرین و امارات به میانجی‌گری آمریکااسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین روز سه شنبه با میانجی‌گری آمریکا در کاخ سفید توافقی تاریخی را برای عادی‌سازی روابط خود به امضاء رساندند، توافقی که
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

خط و نشان بایدن برای لندن: پایبندی به «جمعه نیک» شرط توافق تجاری استنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیش از این هشدار داده بود که اگر لندن با نقض توافقنامه‌های بین المللی، معاهده «جمعه نیک» را زیر سوال ببرد «هیچ شانسی» برای تصویب توافق تجاری با بریتانیا در کنگره ایالات متحده وجود نخواهد داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عملیات بزرگ پلیس یونان برای انتقال پناهجویان به اردوگاه جدید در لسبوسپس از آتش گرفتن کمپ موریا، جایی که حدود ۱۳ هزار پناهجو تحت شرایط اسف‌بار و بسیار سخت در آن زندگی می‌کردند هزاران تن از ساکنان اردوگاه گوشه کناری در خیابان و جاده‌ها و یا در پارکینگ سوپرمارکت‌های بزرگ شب را به صبح می‌رسانند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: رسانه‌ها شرایط کشور را به درستی برای مردم تبیین کنندربیعی: رسانه‌ها شرایط کشور را به درستی برای مردم تبیین کنند | سخنگوی دولت: باید ظلم آمریکا که به واسطه تحریم‌ها به مردم روا شده است را به مردم گفت ولی متاسفانه برخی خود زنی می‌کنند. امروز یک عملیات روانی سنگین، افکار و باورهای مردم را هدف قرار داده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

واکنش حماس به توافق امارات و بحرین با اسرائیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توافقات «عادی‌سازی» روابط اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین در کاخ سفید به امضا رسیدتوافقات «عادی‌سازی» روابط اسرائیل با امارات و بحرین در کاخ_سفید به امضا رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »