اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد

03/08/2021 08:48:00 ق.ظ

اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, انریکه مورا

اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد العربيه_فارسى

وزارت امور خارجه اسرائیل، با انتقاد شدید از اتحادیه اروپا ، برای اعزام انریکه مورا ، معاون سیاسی مسئول سیاست خارجی اتحادیه به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی،

وزارت خارجه اسرائیل، دوشنبه 12 مرداد، در بیانیه‌ای با «گیج‌کننده» خواندن تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام نماینده به مراسم تحلیف رئیسی نوشت: «ما قویا به اتحادیه اروپا توصیه می‌کنیم که بسیار فوری حضور شرم‌آور خود را در مراسم تحلیف قصاب تهران لغو کند.»

Advertisementاین بیانیه افزود: «دست رئیس‌جمهوری جدید ایران به خون هزاران شهروند ایرانی آلوده است و حضور اتحادیه اروپا به حملات ایران و سیاست تهاجمی حکومت آیت‌الله‌ها مشروعیت می‌دهد. تملق و کرنش نسبت به رژیم‌های خشن و خودکامه تنها آنها را به خشونت و تهاجم بیشتر ترغیب می‌کند.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

شرم اور است بوسیدن دست جلاد را خاک تو سرش کنن،با این اتحادیهشون اسرائیل چیز زیادی خورده ، اینقدر به پای ایرانی ها نپیچید ، ملت ایران حسابش با نظام و دولت جدا هست ، یادتون باشه که همین طور که این قوم پارس شما رو از نابودی نجات داد ، همین طور هم میتونه از بین ببره ، اتحادیه_اروپا ایران vonderleyen JosepBorrellF جهان به اتحادیه اروپا تف خواهد کرد . این شراکت درقتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی دست بسته است. رئیسی_جلاد۶۷ ، چوبه های دار وتختهای شکنجه خود را با اینکار ، به اروپا منتقل خواهد کرد . آقای بورل ، اتحادیه اروپا را منهدم نکنید.

اسرایل گو خورد اسرائیل خودش باید جمع کنه بره قدرت منطقه تو دست جمهوری شیعه اسلامی ایران👍🏻👌🏻🇮🇷

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 اتحادیه اروپا تصمیم دارد انریکه مورا ، معاون جوزپ بورل را برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به ایران اعزام کند. تصمیمی که انتقاد شدید وزارت امور خارجه اسرائیل را در پی داشته است. اسرائیل خواستار لغو این سفر شده است. روزى سياه در كارنامه مدعيان متظاهر حقوق بشر اروپايى .. دست اروپایی ها دیگه اگه اینکارو انجام بدهند برای ملت ایران رو میشه کاملا.نه_به_جمهوري_اسلامي اعتراضات_سراسری شرم بر اروپایی ها

«کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالباننماینده اتحادیه اروپا در افغانستان می‌گوید چشم‌انداز روشنی وجود ندارد که نشان دهد طالبان نسبت به باورهای گذشته خود تغییر مثبتی کرده باشد. نگرانی شما چه دردی دوا می کنه از اون بیچاره ها، مدعیان حقوق بشر!؟

پخش زنده I مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری دولت سیزدهم ایران آغاز شدمراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری دولت سیزدهم ایران آغاز شد پخش زنده I مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری دولت سیزدهم ایران آغاز شد

درخواست وزیر بهداشت ایران از آیت‌الله خامنه‌ای برای قرنطینه 2 هفته‌ای کشوردرخواست وزیر بهداشت ایران از آیت‌الله خامنه‌ای برای قرنطینه 2 هفته‌ای کشور سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر این کشور در خصوص وخامت شیوع کرونا و ناتوانی در مهار آن هشدار داده، درخواست کمک کرد.

محدودیت تردد وسایل‌نقلیه در محدوده‌‌های برگزاری مراسم "تنفیذ" و "تحلیف"- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimمحدودیت تردد برای مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس پلیس تهران: با دستگاه و سازمان‌های مختلف مانند عزیزان در سپاه، مجلس و یگان حفاظت شخصیتها هماهنگی انجام داده‌ایم شمارابه قرآن قسم میدهیم سخت مراقب امنیت افراد شرکت کننده (مقامات) در جلسه مراسم تنفیذوتحلیف ریاست جمهوری رئیسی باشید٪٪ اگرامکانش هست۲۰کیلومتر در۲۰کیلومتر راحتی‌المقدور قرنطینه و کنترل امنیتی بفرمائید٪ چون همه بلاد کفر مقابل همه اسلام و این جلسه ایستاده است٪!

گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسیدسازمان آتش‌نشانی ایتالیا اعلام کرد تنها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۰۰ عملیات اطفاء حریق را در نواحی جنوبی کشور اجرا کرده است. در ترکیه نیز از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۳۳ حریق پراکنده رخ داده و بیش از ۹۵ هزار هکتار از مراتع کشور سوخته است. فکر بدبختی مردم ایران را بکنید، کون لغ تو ترکیه که سپاه در آنجا زندگی میکنه، دیوسها، شما ها ژورنالیسم ترکیه شدید، ریدم تو روحتون جاکشها اینو پخش کن دیوس حرومزاده، ترکیه خر کیه، از قبل ایران خوردند، پوفیوزهای دست نشونده، بعد میگید چرا ژورنالیستهارو ترور میکنند، بی پدر مادر، درست نمیگم، جاکش زن روسپی اینو پخش کن.تو ترکیه رو ریدم تو روحتون جاکشهای مفت خور تو توییتر

رئیس‌جمهوری منتخب ایران، خواستار «لغو فوری» تصمیم این اتحادیه شد.انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا وزارت امور خارجه اسرائیل اعزام یک دیپلمات ارشد از سوی اتحادیه اروپا برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی را تصمیمی ناصحیح و برخاسته از عدم تشخیص حساسیت لحظه دانسته است.Aa سفارت‌خانه‌های آمریکا و بریتانیا در کابل روز دوشنبه طالبان را متهم کردند که ده‌ها غیرنظامی را در ولسوالی «سپین بولدک» در جنوب افغانستان و بدنبال به دست گرفتن کنترل این شهرستان به قتل رسانده‌اند.03.

وزارت خارجه اسرائیل، دوشنبه 12 مرداد، در بیانیه‌ای با «گیج‌کننده» خواندن تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام نماینده به مراسم تحلیف رئیسی نوشت: «ما قویا به اتحادیه اروپا توصیه می‌کنیم که بسیار فوری حضور شرم‌آور خود را در مراسم تحلیف قصاب تهران لغو کند.» Advertisement این بیانیه افزود: «دست رئیس‌جمهوری جدید ایران به خون هزاران شهروند ایرانی آلوده است و حضور اتحادیه اروپا به حملات ایران و سیاست تهاجمی حکومت آیت‌الله‌ها مشروعیت می‌دهد. اشاره وزارت امور خارجه اسرائیل به حمله روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه به تانکر مرسر استریت است که باعث کشته شدن دو شهروند اروپایی شده است. تملق و کرنش نسبت به رژیم‌های خشن و خودکامه تنها آنها را به خشونت و تهاجم بیشتر ترغیب می‌کند. همچنین مقام‌های بریتانیایی و آمریکایی خواستار پاسخگویی رهبران طالبان در این خصوص شدند.» وزارت خارجه اسرائیل افزوده است: «حضور نماینده اروپا در این مراسم تنها چند روز پس از حمله ایران به کشتی مرسر استریت و کشته شدن دو غیرنظامی است. مراسمی که قرار است روز پنجشنبه پنجم اوت (۱۴ مرداد) برگزار شود. اقدام یک دولت تروریست علیه کشتی‌رانی غیرنظامی. - به دنبال رفع تحریم‌های آمریکا خواهیم بود.

» قرار است مطابق تصمیم اتحادیه اروپا، امروز انریکه مورا به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی اعزام شود. وزارت امور خارجه اسرائیل اعلام کرده است که اعزام نماینده از سوی اتحادیه اروپا به ایران به معنای مشروعیت بخشیدن به رویکرد تهاجمی ایران است. توماس نیکلسن، فرستاده ویژه این اتحادیه در افغانستان با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی افغانستان و همچنین حضور نیروهای طالبان در بخش‌های مختلف افغانستان اظهار داشت: «در مناطقی که تحت کنترل طالبان است، ما موارد بسیاری از نقض حقوق بشر را در مناطقی که تحت کنترل طالبان است شاهدیم. او از چهره‌های حامی تعامل و توافق با جمهوری اسلامی شناخته می‌شود. مورا در شش دور مذاکرات اخیر میان ایران و طرف‌های باقی‌مانده در برجام، در وین نقش فعالی ایفا کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل اعزام یک نماینده ارشد از سوی اتحادیه اروپا به مراسم تحلیف"قصاب تهران" را نشانه تشخیص ناصحیح شرایط توسط این اتحادیه دانسته است. نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ایران، خبر داده است که 115 مقام رسمی از 73 کشور و نهاد بین‌المللی، از جمله نمایندگان دبیر کل سازمان ملل متحد و مقاماتی از اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف شرکت خواهند کرد. ما بارها تاکید کردیم که راه‌حل نظامی ممکن نیست و باز هم این نظر خود را تکرار می‌کنیم. اقدام اتحادیه اروپا برای اعزام مورا با انتقادات گسترده‌ای همراه بوده است. در همین زمینه:.

بسیاری از منتقدان تصمیم این اتحادیه را سکوت مقابل سرکوب و نقض حقوق بشر در جریان اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در ایران دانسته‌اند. مارک دوبوویتز، مدیر «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» با «شرم آور» خواندن تصمیم معاون سیاسی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی گفت: «رئیسی یک کشتارگر جمعی و تهدیدی علیه صلح جهانی است. در هفته‌های اخیر طالبان به صورت مستمر بر مناطق تحت کنترل خود افزوده و کنترل بخش های بیشتری را در این کشور به دست گرفته است. این یک تنزل جدید برای دیوان‌سالارهای سیاست خارجه اتحادیه اروپاست.» به‌دنبال حملات پهپادی ایران به نفتکش‌های اسرائیلی در دریای عرب در نزدیکی عمان دو تن از خدمه کشتی با ملیت‌های بریتانیایی و رومانیایی جان باختند. پس از این اقدام، سفرای ایران در رومانی و بریتانیا احضار شدند.

شب گذشته، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل گفت: «اقدام تروریستی ایران که باعث کشته شدن دو غیر‌نظامی شده، سطح تنش‌ها میان دو کشور را افزایش داده و ما باید هم اکنون علیه ایران اقدام کنیم.» با این حال، تاکنون ایران مسئولیت دست داشتن در حمله به کشتی «مرسر استریت» را رد کرده است. روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، دوشنبه 11 مرداد، در گزارشی تاکید کرد که حمله به کشتی اسرائیلی در شرایط فعلی، «بهترین فرصت» را برای بسیج جامعه جهانی علیه ایران، در اختیار اسرائیل گذاشته است. کارشناسان می‌گویند آغاز کار دولت چهاردم که قرار است امروز مراسم تحلیف آن برگزار شود در آینده‌ای نه‌چندان دور با مشکلات جدی در روابط خارجی روبه‌رو خواهد شد. با این‌حال و به‌رغم اعتراضات صورت گرفته، تاکنون اتحادیه اروپا پاسخی در این زمینه ارائه نداده است.

مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی قرار است امروزسه‌شنبه 12 مرداد 1400 تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شود. .