اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

03/08/2021 09:57:00 ق.ظ

اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

اتحادیه اروپا, ایران و اسرائیل

اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

وزارت خارجه اسرائیل روز دوشنبه تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام انریکه مورا، معاون رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور جدید ایران را محکوم کرد و گفت که این حرکت نمایشی «شرم‌آور» ناشی از «قضاوت ضعیف» است.

این نفتکش تحت مدیریت شرکت زودیاک متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی روز پنج‌شنبه گذشته در نزدیکی سواحل دریای عمال مورد هدف قرار گرفت و در آن دو خدمه کشتی که یک رومانیایی و دیگری بریتانیایی بودند کشته شدند.وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه خود درباره حضور نماینده اروپا در مراسم تحلیف رئیسی افزود: «این تصمیم باعث تعجب است و نشان دهنده اشتباه در قضاوت است.» این نهاد از اتحادیه اروپا خواست تا شرکت در این رویداد را لغو کند.

لیور حیات، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل ابراهیم رئیسی را «قصاب تهران» توصیف کرد که «دستش به خون هزاران شهروند ایران آلوده است» و گفت حضور نماینده اتحادیه اروپا به «سیاست تجاوزگری دولت آیت‌الله مشروعیت می‌بخشد.»انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات احیای برجام در وین است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

چقدر خوبه ایران راهش ندهد همینکه اتحادیه اروپا با جنایات اسرائیل در فلسطین شریکه کافیه نه شما اشتباه فكر ميكنيد. اجازه ادم كشى ميدهد. فرق نميكنه ايرانى باشه يا اسرائيلى و يا كشور ديكه. 😢😢😢😢 The western world’s claims on human rights and Respect of International Laws are discredited by it’s blind and unconditional support of Israel’s atrocities and state terrorism actions

گوخوردن اینکه جمهوری اسلامی آدمکش و کثیفه حقه ولی ببین کی حرف از تجاوز و حقوق بشر میزنه این بدتر از اون اون بدتر از این انگلیس خودش فرمانده خامنه ای ملعونه

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیموزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. فقط حرف میزنه بی بی تا حالا یه نفتکشو فرستاده بود ته اب بیااااااااااااا👍👍👍👍 بعد ماهم باز به شیوه خودمان جواب میدهیم.بچرخ تا بچرخیم

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیمآمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد همراه با متحدانش به این حمله «پاسخ جمعی» خواهند داد. 😂😂 شوخیه خوبی بود گوه خوردید بهانه جدید برای حضور غیر قانونی آمریکا در خاورمیانه...!!!

دونده اهل بلاروس پس از مراجعه به پلیس ژاپن به دنبال «پناهندگی به سفارت اتریش» استکریستینا تیمانوسکایا در فرودگاه توکیو به پلیس ژاپن مراجعه کرده بود. او حاضر نشده بود سوار هواپیمایی شود که قرار بود او را به استانبول ببرد. وی پس از آن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در مقر پلیس توکیو و «در امنیت» به سر می‌برد. طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان و غیر اجرایی و غیر منطقی است و موارد موجه را معاف نکرده. اصلاحش کنید دوباره.

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 اتحادیه اروپا تصمیم دارد انریکه مورا، معاون جوزپ بورل را برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به ایران اعزام کند. تصمیمی که انتقاد شدید وزارت امور خارجه اسرائیل را در پی داشته است. اسرائیل خواستار لغو این سفر شده است. روزى سياه در كارنامه مدعيان متظاهر حقوق بشر اروپايى .. دست اروپایی ها دیگه اگه اینکارو انجام بدهند برای ملت ایران رو میشه کاملا.نه_به_جمهوري_اسلامي اعتراضات_سراسری شرم بر اروپایی ها

اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شدوزارت امور خارجه اسرائیل، با انتقاد شدید از اتحادیه اروپا ، برای اعزام انریکه مورا، معاون سیاسی مسئول سیاست خارجی اتحادیه به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی ، اسرائیل خودش باید جمع کنه بره قدرت منطقه تو دست جمهوری شیعه اسلامی ایران👍🏻👌🏻🇮🇷 اسرایل گو خورد اتحادیه_اروپا ایران vonderleyen JosepBorrellF جهان به اتحادیه اروپا تف خواهد کرد . این شراکت درقتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی دست بسته است. رئیسی_جلاد۶۷ ، چوبه های دار وتختهای شکنجه خود را با اینکار ، به اروپا منتقل خواهد کرد . آقای بورل ، اتحادیه اروپا را منهدم نکنید.

اعزام نیروهای ویژه به هرات و هلمند برای بازپس‌گیری ولسوالی‌هاوزارت‌های امور داخله و دفاع ملی افغانستان از اعزام نیروهای ویژه به ولایت‌های هرات و هلمند خبر دادند.فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان در صفحه rkzasafari اردوی_ملی_افغانستان بایدن افغانستان را به طالبان سپرد لعنت

این نهاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شرکت نماینده اروپا در این مراسم درست پس از آن صورت می‌گیرد که ایران دو غیرنظامی را که یکی از آن‌ها از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود، در اقدام تروریستی دولتی علیه یک کشتی غیرنظامی کشت.Aa نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل روی یکشنبه اعلام کرد که ایران با حمله به کشتی مرسر استریت اشتباه بزرگی را مرتکب شد و پاسخ آن را دریافت خواهد کرد.Aa آمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد که همراه با متحدانش به این حمله، «پاسخ جمعی» خواهند داد.Aa کریستینا تیمانوسکایا، دونده اهل بلاروس مسئولان کاروان ورزشی بلاروس در مسابقات المپیک توکیو را به تلاش برای بازگرداندن اجباری او به کشورش به دلیل انتقاد از فدراسیون دوومیدانی بلاروس متهم کرد.

» این نفتکش تحت مدیریت شرکت زودیاک متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی روز پنج‌شنبه گذشته در نزدیکی سواحل دریای عمال مورد هدف قرار گرفت و در آن دو خدمه کشتی که یک رومانیایی و دیگری بریتانیایی بودند کشته شدند. وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه خود درباره حضور نماینده اروپا در مراسم تحلیف رئیسی افزود: «این تصمیم باعث تعجب است و نشان دهنده اشتباه در قضاوت است. ما از جامعه بین‌المللی انتظار داریم به ایران بفهماند که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده است.» این نهاد از اتحادیه اروپا خواست تا شرکت در این رویداد را لغو کند. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد. لیور حیات، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل ابراهیم رئیسی را «قصاب تهران» توصیف کرد که «دستش به خون هزاران شهروند ایران آلوده است» و گفت حضور نماینده اتحادیه اروپا به «سیاست تجاوزگری دولت آیت‌الله مشروعیت می‌بخشد.» بنت در ادامه افزود: «رفتار قلدری ایران نه تنها برای اسرائيل که برای تمام دنیا خطرناک است و به منافع جهانی، آزادی دریایی و همچنین به تجارت بین‌الملل نیز آسیب می‌زند.» انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات احیای برجام در وین است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این دونده اهل بلاروس قرار بود روز دوشنبه در مسابقه دوی ۲۰۰ متر المپیک شرکت کند اما به گفته وی مسئولان کاروان ورزشی از او خواسته اند در مسابقه دو چهار در ۴۰۰ متر امدادی رقابت کند.

اسرائیل به همراه ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و رومانی ایران را متهم به حمله به این نفتکش به وسیله پهپاد کرده‌اند. کشتی که با پرچم لیبریا و متعلق به ژاپن که توسط شرکت اسرائيلی زودیاک اداره می‌شود مورد حمله قرار گرفت. با این حال تهران این اتهامات را رد می‌کند. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه هشدار داد که جمهوری اسلامی در حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه‌ای تردید نخواهد کرد. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه شنبه اعلام کرد، آقای بلینکن در گفتگو با یائیر لاپید در این رابطه صحبت کرده و این مسئله را مورد بررسی قرار داده‌اند. وی افزود: «هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.» آمریکا و بریتانیا ایران را به حمله به نفتکش تاجر اسرائیلی در دریای عمان متهم کردند آنتونی بلینکن، وزير خارجه آمريكا روز گذشته تاکید که در تماس نزدیک با بریتانیا، اسرائيل، رومانی و ساير كشورها هستند و در این موضوع پاسخ جمعی وجود خواهد داشت. دفتر وزیر امور خارجه اسرائيل هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این گفتگو در خصوص حمله به کشتی در سواحل عمان و همچنین مبارزه مشترک با تروریسم ایران و تدوین یک پاسخ بین‌المللی اساسی و موثر با یکدیگر گفتگو کرده‌اند. ویکتور لوکاشنکو، فرزند رئیس جمهوری بلاروس ریاست کمیته ملی المپیک بلاروس را برعهده دارد.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل نیز روز گذشته تاکید کرد که این کشور بلافاصله باید علیه تهران اقدام کند. مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه برگزار شد و قرار است مراسم تحلیف او روز پنج‌شنبه ۱۴ مرداد با حضور میهمانان خارجی در مجلس شورای اسلامی برگزار شود. ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی مالک شرکت زودیاک است. فدریکا موگرینی، مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف حسن روحانی شرکت کرده بود. نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران گفته است که ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان برای حضور در مراسم تحلیف اعلام آمادگی کرده‌اند. این در حالیست که تهران این اتهامات را بی‌اساس خوانده است. هم‌رسانی این مطلب: .