استیضاح احتمالی وزیر کار؛ پایان ماه عسل دولت و مجلس؟ | DW | 16.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمتر از پنج ماه پس از تشکیل کابینه دولت سیزدهم، بحث استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جدی‌تر از قبل شده است. آیا این استیضاح احتمالی سرآغاز رویارویی دولت رئیسی و مجلسی خواهد بود که خود را 'ارزشی و انقلابی' می‌خوانند؟

کمتر از پنج ماه پس از تشکیل کابینه دولت سیزدهم، بحث استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جدی‌تر از قبل شده است. آیا این استیضاح احتمالی سرآغاز رویارویی دولت رئیسی و مجلسی خواهد بود که خود را"ارزشی و انقلابی" می‌خوانند؟

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه یک‌شنبه ۲۶ دی به خبرگزاری ایلنا گفته عملکرد عبدالملکی در وزارت کار غیرقابل بوده و اگر طرح استیضاح او در صحن علنی مجلس مطرح شود"قطعا مجلس موافق استیضاح است و ایشان برکنار خواهد شد". انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری به شدت غیررقابتی بود و به گونه‌ای زمینه‌سازی شد که سرانجام ابراهیم رئیسی، منصوب پیشین رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای در ریاست قوه قضائیه به عنوان پیروز انتخابات معرفی شود.مجلس یازدهم که اکثریت قاطع کرسی‌های آن در اختیار گروه‌های مختلف اصول‌گرا است، مانند دولت رئیسی خود را"ارزشی و انقلابی" معرفی می‌کند. بر همین اساس آشکار شدن اختلاف‌ها و پایان"ماه عسل" دولت و مجلس هم‌سو به مذاق بسیاری از حامیان حکومت خوش نمی‌آید.

چند روز پیش وزیر کار برای پاسخ دادن به چند پرسش ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این کمیسیون حاضر شد و افشای نوار صوتی گفت‌وگوهای این نشست جنجال‌برانگیز شده است.سایت"رویداد ۲۴" می‌گوید به فایل صوتی این نشست دست یافته و در آن موسوی لارگانی از جمله از عبدالملکی انتقاد می‌کند که چرا به جای استفاده از افراد متخصص از بدنه وزارت کار"افرادی سیاسی خالی از ذهن و بدون تجربه" را از بیرون وزارت‌خانه آورده و به عنوان مدیر استخدام کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسانرونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسان *سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات شهرداری لواسان در حالی صبح امروز آغاز شد که چهار کیف حاوی مقادیر زیادی دلار و یورو در آن به نمایش درآمد *ارزش ارزها در تصاویر ۴۰ میلیارد تومان است نان پدر و شیر مادر حلالش که نگرفته 👌😁 بعد از کیف‌های دلار و یورو حالا نوبت سکه‌های طلای رشوه است در ادامه جلسه دادگاه شهرداری لواسان، اسناد دیگری از تخلفات متهمان این پرونده از جمله دریافت بیش از ۷۰۰ سکه طلا به عنوان رشوه به نمایش گذاشته شد. 🥲
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادامه انتصابات فامیلی از دامادها تا مادرزن‌ها در دولت رئیسیخویشاوندسالاری و انتصابات فامیلی بستگان مقامات حکومتی در ایران طی 4 دهه گذشته به یکی از مفاسد مزمن و مشخصه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ائتلاف عربی از شهروندان یمنی خواست تا از جاده‌های مارب و البیضاء دوری کنندائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، در بیانیه‌ای از شهروندان غیرنظامی یمنی خواست تا از جاده‌های «مأرب» و «البیضاء» به سوی شهرهای «حریب»، «عین»، «بیحان» و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

توییتر یکی از حساب‌های خامنه‌ای را برای همیشه بست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست گزارشگران بدون مرز از سازمان ملل برای تحقیق در مورد مرگ بکتاش آبتین🔺درخواست گزارشگران بدون مرز از سازمان ملل برای تحقیق در مورد مرگ بكتاش_آبتين ▪️ «با تشکیل کمیسیون تحقیق و بررسی جهانی، به این‌گونه دیرکردهای عامدانه و وحشیانه در زندان‌های ایران که برابر با اعدام غیرقضایی است پایان دهند.» ⬇️ بیشتر بخوانید: چقدر هم عالی . از حمایت شما از این درخواست هم کلی ممنون میشیم ؟ نه_به_قرارداد_۲۵_ساله No2ChinaIR25YrsTreaty
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چین از آغاز اجرای سند توافق راهبردی ۲۵ ساله با ایران خبر دادایران نیز روز جمعه از آغاز اجرایی شدن این توافق خبر داد. ایران و چین سال گذشته و پس از مدت‌ها چانه‌زنی خبر امضای توافق راهبردی ۲۵ ساله میان دو کشور را منتشر کردند. این سند حوزه‌های مختلفی از جمله انرژی، امنیت، زیرساخت‌ها و فنآوری ارتباطات را در بر می‌گیرد. بچاپ بچاپ رسمی شروع شد. 🥂 زنده باد👏 این گام اساسی ایران🇮🇷 به سمت پیشرفت اقتصادی و نظامی پس از توافق 25 ساله با چین🇨🇳 و همچنین عضویت در سازمان همکاری شانگهای است. مردم نباید به خاطر زرق و برق آمریکا🇺🇸 و غرب، به آن‌ها اعتماد کنند. آن‌ها کشورتان را در طول تاریخ تجزیه و آمریکا در کودتای 28 مرداد 32 دست داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »