از کاترین کولونا، وزیر خارجه جدید فرانسه چه می‌دانیم؟

31/02/1401 07:08:00 ب.ظ

وزیر خارجه جدید فرانسه در روز هشت مارس سال ۲۰۰۶ همزمان با روز جهانی زن با شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل در پاریس دیدار کرد. کاترین کولونا در آن زمان وزیر امور اروپایی فرانسه بود.

وزیر خارجه جدید فرانسه در روز هشت مارس سال ۲۰۰۶ همزمان با روز جهانی زن با شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل در پاریس دیدار کرد. کاترین کولونا در آن زمان وزیر امور اروپایی فرانسه بود.

کاترین کولونا از علاقمندان به هنر سینما است و بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵ نایب رئیس جشنواره فیلم کن بود. او اکنون در کابینه الیزابت بورن، دومین نخست‌وزیر زن تاریخ فرانسه یکی از ۱۳ زنی است که به مقام وزارت رسیده است..در این دیدار، وزیر خارجه آمریکا و معاونش بر تعهد واشنگتن به تقویت قدرت دفاعی عربستان سعودی، تلاش‌ها برای مقابله با تهدیدهای ایران، و اهمیت حفظ حمایت‌های بین‌المللی از اوکراین تاکید کردند..علیه حوثی‌ها با هدف پایبندی این شبه‌نظامیان به آتش‌بس و پایان‌دادن به محاصره شهر «تعز» تاکید کرده است..Send.

هم‌رسانی این مطلب:..لزوم بهبود فوری دسترسی به تعز و دیگر شهرها در خط مقدم جنگ، از دیگر موضوعات مورد تاکید بلینکن و شرمن بود..

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

موجودی باتاریخ مصرف مشخص! این زنیکه از طرف راست اسمش چیه بخاطر خیانت به ایران بهش جایزه نوبل دادند، اصلاح طلب صیغه زاده همدست آن گوسفند مرینوس

وزیر خارجه آمریکا بر «مقابله با تهدیدهای ایران» تاکید کرد🔺وزیر خارجه آمریکا بر «مقابله با تهدیدهای ایران» تاکید کرد ▪️آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، و معاونش وندی شرمن روز شنبه در واشنگتن با شاهزاده خالد بن سلمان آل سعود، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، دیدار کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید: عربستان،اگرروابط،باایران،بتدنه،برقرارکنه،که مشگل دارن فعلا،نیمی ازآنچه که ازنظردنیا،ایران،رادرمنطقه،منشاتنش،نمودبرطرف شده وآرامش همواره احرازمیشود،اگررابطه حسنه باعربستان،پیداکندوان،واژه آخر یا بهتربگویم،خانواده،ای مشخص،ازقوم عرب بنام ال سعود،را نمیدانم،چرادرایران،نمیپسندندنمیدان

وزیر خارجه یمن در دیدار با مقام آمریکایی بر ضرورت فشار علیه حوثی‌ها تاکید کرداحمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن در اظهاراتی اعلام کرد که در دیدار با برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید بر ضرورت اعمال فشار Investigate the kill toll before registering ?! Why should an American soldier kill innocent people?

ماکرون وزرای دولت جدید را در آستانه انتخابات پارلمانی فرانسه معرفی کردژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در دولت قبلی جای خود را به کاترین کولونا، سفیر فرانسه در بریتانیا داد. سباستین لوکورنو، وزیر قلمروهای فرادریایی فرانسه نیز در دولت جدید جانشین فلورانس پارلی در مقام وزیر نیروهای مسلح (دفاع) شد.

گرمای کم‌سابقه در فرانسه؛ دمای هوا ۳۸ روز پیاپی بالاتر از میانگین بهاره بوداداره هواشناسی فرانسه احتمال می‌دهد که ماه مه سال جاری به گرمترین ماه مه در فرانسه از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون تبدیل شود.

وزیر دفاع روسیه: لوهانسک در آستانه آزادی کامل استسرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که عملیات آزادسازی قلمرو جمهوری خلق لوهانسک، در شرف اتمام است.به گزارش رسانه‌های روسی، وزیر دفاع روسیه، جمعه 30 به امید پیروزی زود هنگام حالا اول جنگه بعدا مشخص میشه لاف نزن

دیدار و گفت‌وگوی گانتس و وزیر دفاع آمریکا درباره ایرانوزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سفر اخیرش به واشنگتن با وزیر دفاع آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران و نقش ایران در منطقه گفت‌وگو کرد.