خشک‌ شدن دریاچه حمرین عراق؛ آیا ایران مقصر است؟‌

31/02/1401 06:13 ب.ظ

عون ذیاب می‌گوید عراق از ایران خواسته است تا میزان آب را افزایش دهد و گرنه تنها راهکار باقیمانده «دعای باران» برای سال آینده خواهد بود.

این مشکل تنها مختص استان دیاله نیست بلکه کل کشور عراق را درگیر کرده است. بنابر پیش‌بینی‌های بانک‌جهانی، در صورتی که هیچ تغییر بنیادین در ساختار و مدیریت آب عراق صورت نگیرد، این کشور ۲۰ درصد از منابع آبی خود را در چند سال آینده از دست خواهد داد. عراق در فهرست پنج کشوری است که بیش از همه از تغییرات اقلیمی رنج می‌برد و به شدت در خطر بیابان‌زایی قرار دارد.

کشورهای همسایه عراق نیز نظیر ایران و سوریه و ترکیه با کاهش بارش‌ها مواجهند و باید به طور برنامه‌ریزی شده با این مسأله روبرو شوند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

خشکی دریاچه در عراق تنها معذل عراق نیست بلکه ایران هم همین مشکل را دارد و شما عمدا از عامل اصلی آن که ترکیه است و به دستور اردوغان بر دوتا از رودخانه ایی که از عراق و ایران می گذرند سد زده است تا در ایران و عراق خشکسالی ایجاد شود اصلی صحبت نمی کنید بلکه تتیر دروغ خبر می زنید رژیم ایت الله ها در ایران با هدف نابودی ایران ، ثروت ایران را به عراق، فلسطین، لبنان ، سوریه و یمن انتقال دادند، آب و زمینمان را به کویت ، هزاران کیلو طلا برای قاتلین تازی ایرانیان به نجف و کربلا، حالا چطور میشه که آب را بروی عراق ببنده، در حالی که ریسی میگه تا ابد عراقیه

کیر ایرانی تو کص ننتون مادرجنده های مزدور از زلنسکی تعریف کنید تیتر خبر یک سوال است که در متن فیلم، هیچ سند درستی برای پاسخ به این سوال مطرح نکردید. فقط میخواهید در ذهن افراد بی اطلاع ، یک دهنیت منفی علیه ایران ایجاد کنید. واقعاً خاک برسرتون ... روش های تفرقه افکنانۀ غربی ها در تولید خبر ، خیلی کهنه شده بهتره روی روشهای بهتری کار کنید.

خنثی شدن طرح اطلاعات ایران برای ربایش اسرائیلی‌ها از طریق شبکه‌های مجازیسازمان امنیت داخلی اسرائیل، «شاباک»، اعلام کرد که «توطئه» و تلاش ماموران امنیتی جمهوری اسلامی برای «کشاندن برخی اسرائیلی‌ها به خارج از کشور به منظور ربودن

دیدبان حقوق بشر: حکومت ایران هر اعتراضی را تهدید علیه خود می‌دانددیده‌بان حقوق بشر در آخرین گزارش خود نسبت به سرکوب گسترده اعتراضات شهروندان در دو هفته اخیر هشدار داد و با اشاره به بازداشت ده‌ها تن و استفاده از نیروی قهری و سلاح‌های مرگبار در شهرهای کوچک، به این رویه اعتراض کرد. اخبار_ایران

ابراز امیدواری امیر قطر به توافق ایران و آمریکا برای احیای برجامتمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر روز جمعه ۳۰ اردیبهشت در مورد توافق ایران و آمریکا نسبت به احیای برجام ابراز امیدواری کرد و گفت قطر آماده است در این زمینه کمک کند. همه امیدوارن به جز ایران در واقع قطر می همیشه پای ثابت تروریست هاست دمت گرم کمکی چیزی خاستیم میگیم بهتون که اجازه یه پایگاه هوایی بزرگتر رو تو کشورتون یا بگیم شهرتون به آمریکایی ها بدید یا نکنه اجازه اونا در شهر شما، دست خودشونه؟؟!

ابراز خوش‌بینی امیر قطر نسبت به توافق ایران و آمریکا در وینابراز خوش‌بینی امیر قطر نسبت به توافق ایران و آمریکا در وین شیخ تمیم بن حمد الثانی در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتس صدراعظم آلمان خوش‌بینی خود نسبت حصول توافق میان ایران و ایالات متحده را ابراز کرد و از آمادگی خود برای کمک‌رسانی جهت حصول توافق خبر داد

اسرائیل: داماد لبنانی قاسم سلیمانی مسئول انتقال تسلیحات از ایران به حزب‌الله استارتش اسرائیل در گزارشی آورده است که هاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله با استفاده از موقعیت خود به فرزندش رضا صفی‌الدین در انتقال تسلیحات راهبردی از منظور، بزودی میریید تو دریا، باپای خودتان، اسرائیل: داماد لبنانی قاسم سلیمانی مسئول انتقال تسلیحات از ایران به حزب‌الله است .

دیدبان حقوق بشر: حکومت ایران بار دیگر به سرکوب و بازداشت معترضان متوسل شده استدیدبان حقوق بشر روز جمعه هشدار داد که جمهوری اسلامی بار دیگر با بازداشت هزاران تن از جمله شماری از فعالان سرشناس صنفی و مدنی و استفاده از نیروی قهری سعی در سرکوب مخالفان دارد.