از نشت اطلاعات تا قرار گرفتن در لیست تحریم؛ شرکت «رایانش هوشمند رانا»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت_خرانه‌داری_آمریکا شرکت رایانش_هوشمند_رانا و ۴۵ تن از مدیران، برنامه‌نویسان و کارشناسان هک و نفوذ آن را به لیست تحریم‌های خود افزود. وزارت اطلاعات ایران متهم به استفاده از این شرکت برای فشار و سرکوب است. گزارشradiojibi👇 اخبار_ایران امنیت_دیجیتال

اشاره کرده و گفته است با بررسی عمیق این اسناد که حساسیت برخی از آن‌ها در سطح «محرمانه» است، «به این نتیجه رسیدیم که آن‌ها معتبر هستند.

از جمله اسنادی که این شرکت امنیت سایبری مستقر در اسرائیل به آن استناد کرده، مدارکی است که نشان می‌دهد موسسه رانا با استفاده از ابزار ماشین مجازی «» اقدام به خرید ارز خارجی کرده که به اعتقاد تحلیل‌گران این شرکت، احتمالا این اقدام به دلیل فرار از تحریم‌های آمریکا صورت گرفته است. این اسناد همچنین نشان می‌دهد که هکرهای موسسه رانا بسیاری از شرکت‌های بیمه و هتل‌های اسرائیل را مورد حمله‌ قرار داده‌اند که از آن جمله حملات موفق آن‌ها به وب‌سایت «» است که به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع رزرو هتل در اسرائیل محسوب می‌شود و دست‌کم نام، رمز عبور و اطلاعات ۱۲۰ هزار کاربر را در پایگاه داده‌های خود جای داده بود. در میان اطلاعات سرقت‌شده از این وب‌سایت، مشخصات ۸۶ هزار کارت اعتباری مشتریان مختلف نیز وجود داشت.

هکرها حملات فیشینگ مشابهی را نیز به شرکت‌های مختلف در کشور‌های دیگر صورت دادند که کارمندان بیمارستان «Atam Alany» و شرکت نفت قطر از آن جمله‌اند. تیم مهندسی اجتماعی رانا حتی تا گفت‌وگو با کارمندان این شرکت‌ها و وزارت‌خانه‌ها نیز پیش رفته بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مخفی کردن ابتلا از کرونا از ترس اخراج/ دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تدوین شودبعد از گذشت بیش از هفت ماه از شیوع کرونا در ایران انتظار می‌رود بالاخره دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تهیه و با دقت اجرا شود تا جلوی مواردی مانند عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مخفی‌کاری در زمینه ابتلا به بیماری را بگیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

درخواست خبرنگاران فرانسوی از رئیس کمیسیون اروپا: اینقدر از زبان انگلیسی استفاده نکنیدمعترضان برای مثال به طرح پیمان مهاجرتی اتحادیه اروپا اشاره می‌کنند که به تازگی از جزئیات آن رونمایی شده است. روزنامه نگاران فرانسوی می‌گویند کلیه ارتباطات و اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته برای این موضوع به زبان انگلیسی انجام شده است. آها پس بیان زبان مسخره و دهاتی فرانسوی رو استفاده کنن؟ ای کاش تنوع زبان را که یک مانع ارتباطی و یک عامل اختلاف و تفرقه بین انسان هاست تبدیل به یک زبان واحد کنند. همه مردم جهان بتونن به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنن. ایشون عقل نداره چون زبان انکلیسی جهانی و ارتباط تمام اقوام با هم زبان انکلیسی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوندشهرام غفاری درباره برنامه سازمان برای به‌روز کردن پرداخت‌های سازمان به پزشکان گفت: نظارت‌های سازمان مکانیزه است. در سیستم مکانیزه جدید، پزشک و بیمار نشان‌دار می‌شوند. همچنین اگر از یک کد ملی ۲ بار در یک روز ویزیت گرفته شود، سیستم هشدار می‌دهد؛ چراکه ممکن است که از کد ملی برای دریافت خدمات سوءاستفاده شود. «بیش از اندازه»،یعنی چی؟ برای این «اندازه» از سازوکار «فرمولاری»استفاده می کنند که با تعامل نهادهای علمی و سازمان های بیمه تدوین می شود و در سامانه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. در این روال، اگر پزشک برای یک بیمار، هر روز هم آزمایش Hb تجویز کند، بیمه باید پولش را بدهد. 😂😂😂😂😂در کیسه رو محکمتر بگیریک هوا توش نره
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اولویت‌های سه‌گانه اصلاح بودجه؛ از ساماندهی مالیاتی تا مولدسازی دارایی‌ها/ چرا با انتشار اوراق سلف نفتی مخالفت شد؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اول اصلاح ساختار بودجه ساماندهی نظام مالیاتی است، گفت: دلیل مخالفت مجلس با انتشار اوراق سلف نفتی این بود که انتشار این حجم اوراق، سقف استقراض مجاز دولت در احکام برنامه ششم را به هم می‌زد. ArezooTorktaz
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

امارات: اسرائیل طرح الحاق را تا ابد به تعویق نمی‌اندازد/ هدفمان از عادی سازی رویارویی با تهران نیست- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمقام وزارت خارجه امارات: هدفمان از عادی سازی رویارویی با تهران نیست ما از ابتدا می‌دانستیم که توافق با اسرائیل به مزاج فلسطینی‌ها خوش نخواهد آمد امارات از طریق این توافق قادر خواهد بود تا بیشتر به فلسطینی‌ها کمک کند التطبيع_خيانة جراتشو داری تا با ایران بزرگ در بیوفتی سوسمار خور که حالا میای میگه هدفمون رویارویی با ایران نیست مردیکه سوسمار خور😂😂👏 شما از وقتی خودتونو شناختین برده ی اسراییل بودین منتها اینبار علنی به حقارتتون اعتراف کردین!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چقدر طلای قابل استخراج از معادن جهان باقی مانده است؟قیمت هر اونس طلا یک ماه پیش بود که به رکورد تاریخی ۲ هزار دلار رسید؛ اکنون شورای جهانی طلا از کاهش استخراج طلا برای نخستین بار در ۱۱ سال گذشته خبر می‌دهد، آیا ذخایر جهانی این فلز گرانبها رو به اتمام است؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »