ارتش اسرائیل می‌گوید به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده است - BBC News فارسی

14/05/1399 02:37 ق.ظ

ارتش اسرائیل می‌گوید به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده است

ارتش اسرائیل می‌گوید در پاسخ به تلاش برای کارگذاری موادمنفجره در بلندی‌های جولان، جنگنده‌های این کشور به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده‌اند. اسرائیل صبح دوشنبه، سوم اوت، هم گفته بود چهار شبه نظامی را که قصد داشتند در مرز سوریه و اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان، مواد منفجره کارگذاری کنند، هدف قرار داده و کشته است. ارتش اسرائیل می‌گوید در پاسخ به تلاش برای کارگذاری موادمنفجره در بلندی‌های جولان، جنگنده‌های این کشور به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده‌اند.

اسرائیل صبح دوشنبه، سوم اوت، هم گفته بود چهار شبه نظامی را که قصد داشتند در مرز سوریه و اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان، مواد منفجره کارگذاری کنند، هدف قرار داده و کشته است.

عصر دوشنبه هم ارتش اسرائیل اعلام کرد در جریان یک حمله هوایی چند پست دیدبانی و مرکز جمع‌آوری اطلاعات و همچنین تاسیسات مربوط به مهمات ضدهوایی و مراکز فرماندهی و کنترل نیروهای نظامی سوریه را هدف قرار داده است.

این کشور می‌گوید سوریه را مسئول همه فعالیت‌ها در داخل خاک این کشور می‌داند و با جدیت به عملیات خود برای متوقف کردن هرگونه فعالیتی که "تمامیت ارضی اسرائیل" را تهدید کند ادامه خواهد داد. دمشق هنوز واکنشی نسبت به این گزارش ارتش اسرائیل و خسارات و تلفات احتمالی چنین حمله‌ای منتشر نکرده است. headtopics.com

دوشنبه صبح هم ارتش اسرائیل گفته بود یک گروه که قصد بمب‌گذاری در نزدیکی یک پاسگاه مرزی را داشتند "وارد حریم اسرائیل شده بودند اما از حصارهای مرزی عبور نکرده بودند".

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل یک تلاش برای حمله تروریستی در جبهه سوریه را خنثی کردبنیامین نتانیاهو: اسرائیل یک تلاش برای حمله تروریستی در جبهه سوریه را خنثی کرد نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه ۱۳ مرداد در جلسه‌ای که بخش‌هایی از آن در حساب کاربری فارسی او در توئیتر منتشر شده است گفت: «در حوزه امنیت ما یک لحظه دست روی دست نمی‌گذاریم.»

بستری 1854 مبتلا به کرونا در مازندران/ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!مازندران، در میان استان‌هایی است که حدود ۶ هفته در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد به طوری که روز گذشته، لاری سخنگوی وزارت بهداشت، به این موضوع تاکید کرد که مردم از سفر غیرضروری به مازندران جداً خودداری کنند چرا که شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران کننده است.

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است🔺پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است ⚡️پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت که شواهد مثبتی در مبارزه با ویروس چینی می‌بیند.

بیماران پیوندی در به در دنبال قرص «سلسپت» هستندمدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی: *بیماران پیوندی در به در دنبال قرص «سلسپت» هستند *بیماران از نتیجه مصرف داروی جایگزین سلسپت می‌ترسند *بیماران نمی‌توانند ریسک احتمال پس زدن پیوند را با جاگزین کردن داروی دیگری قبول کنند

افزایش شمار مبتلایان به کرونا موجب برقراری دوباره محدودیت‌ها در ایالت‌ ویکتوریا در استرالیا شدافزایش شمار مبتلایان به کرونا موجب برقراری دوباره محدودیت‌ها در ایالت‌ ویکتوریا در استرالیا شد دنیل اندروز، رئیس دولت ایالت ویکتوریا، نیز اعلام کرد که قوانین فعلی اعمال شده از بروز هزاران مورد جدید ابتلا جلوگیری می کند.

ارتش اسرائیل می‌گوید چهار نفر را 'در حال بمب‌گذاری در مرز سوریه کشته است' - BBC News فارسیارتش اسرائیل می‌گوید چهار شبه نظامی را که قصد داشتند در مرز سوریه و اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان، مواد منفجره کارگذاری کنند، هدف قرار داده و کشته است. اسرائیل می‌گوید در این مرحله نمی‌تواند تایید کند که ارتباطی میان این افراد با حزب‌الله لبنان یا ایران وجود دارد. نیروهای ارتش اسرائیل از دو هفته پیش از بیم اقدام انتقام‌جویانه نیروهای حزب‌الله در مرزهای شمالی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.